Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije teško za danas pogoditi pad indexa sp 500 do oko 910 , nakon toga mali rast pa pad. Nakon toga će veliki odlučiti idemo li prema 1000 ili padamo, te ostvarimo target toliko opevanog H&S-a.

@quo vadis

mozes li ponuditi kakav graf koji je u skladu sa gornjom pretpostavkom?


Nije teško za danas pogoditi pad indexa sp 500 do oko 910 , nakon toga mali rast pa pad. Nakon toga će veliki odlučiti idemo li prema 1000 ili padamo, te ostvarimo target toliko opevanog H&S-a.

pa reko sam ja ak smo na 900 idemo ili na 800 ili 1000 nema druge……hahahah

Evo nesto u vezi diskusije o SKS formaciji.
poz

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.


Izgleda da su ameri konačno dovršili srednjeročnu ABC-X-ABC korekciju koja ih je mučila zadnjih mjesec dana… čak smo na kraju dana nakon dugo vremena konačno vidjeli i konjicu…

ništa od H&S-a, previše ljudi to očekuje, a kad svi očekuju niko ništa ne radi, niko ne okreće pedale… slično je bilo npr. kod inauguracije obame, kad su svi očekivali veliki rast, o dogodilo se upravo obrnuto…

enivej, pritisak je bio slab, volumen slab, medvjedi uglavnom neodlučni…

glede crobexa, jučer smo napravili higher low, i ako danas napravimo breakout vrha od prekojučer na 1754, imamo prve konkretne naznake trenda, "higher highs, higher lows"…

naravno, ne mogu biti siguran, al kad već tražiš da se izjasnim… [kiss]

ovo gore sam napisao neki dan, na provokaciju kneleta… najveća je fora da su me neki bili opet napali i opet su bile u igri podvale i muljanja… ali za onog ko zna čitati podatke, ovaj rast amera u zadnja dva dana je bio očekivan, jer je na samom dnu reakcija medvjeda i pokušaj guranja dolje bio jako slab… vidljivo iz mojeg prethodnog posta…

naravno, nisam očekivao TOLIKO silovit rast, ali definitivno se vidjelo da će taj H&S propasti… međutim, kao što je već neko ovdje spomenuo, sad postoji malo veći H&S, kod kojeg je sada u procesu formiranje desnog ramena… TAJ H&S ima kakve-takve šanse za realizaciju…

nakon ovog silovitog rasta u američana, nužno slijedi mala korekcijica od 2-3 dana, a onda sljedeći tjedan trenutak odluke… naime, početna energija, ta inercija koja je potjerala S&P toliko gore se potrošila, i sad su snage ponude/potražnje opet u ravnoteži i situacija neutralna… nakon te korekcije treba opet malo pogurati gore, inače će nastati energetska rupa koju će medvjedi ovog puta željeti i moći iskoristiti…

metodološki gledano, na čemu zasnivam ovo razmišljanje? na analizi volumena i tzv. breadth i sentiment indikatora.

primjera radi, VIX je jučer bio poprilično pozitivan. međutim, kod rastova je VIX obično negativan, a kad cijena pada, rađa se strah i VIX raste… međutim, ovom prilikom je jučer među trejderima opcijama bez obzira na rast vladao strah i velik broj među njima se hedžao u slučaju očekivanog pada danas…

funny thing je da kad neko kao ja analizira gomilu pokazatelja, i onda vidi da neko drugi tvrdi da nešto mora rasti ili pasti zbog neke divergencije ili izvjesnog obrasca kao H&S, onda taj neko ostane totalno rezigniran, jer fakat, kak neko može donositi tako jake zaključke na osnovi koja to ne može izdržati? na osnovi JEDNOG pokazatelja?

mislim, nije da divergencije i chart patterni nisu korisni, ali moraš znati s njima… i ne možeš od njih previše očekivati…

disklejmer: nije da sam ja nepogrešiv, ali barem pokušavam biti realan i izvući zaključke na nečemu malo više od jedne linije ili jednog broja…

Pametan, ako to želiš.


Evo nesto u vezi diskusije o SKS formaciji.
poz

Po ovome ispada moguća jedino varijanta 1 ili 2 jer su se jučer odbili iznad desnog ramena, pa znači odpada varijanta 3.

Evo zašto se danas ATPL odbila odakle se odbila.
"Morao" (ništa se ne mora, ali je bilo za očekivati) je doći mali predah.
A kud će dalje.. [huh]
Zbog macd-a bih rekao da je nešto veća šansa da nastavi up.

Nisam opasan.

nakon ovog silovitog rasta u američana, nužno slijedi mala korekcijica od 2-3 dana, a onda sljedeći tjedan trenutak odluke… naime, početna energija, ta inercija koja je potjerala S&P toliko gore se potrošila, i sad su snage ponude/potražnje opet u ravnoteži i situacija neutralna… nakon te korekcije treba opet malo pogurati gore, inače će nastati energetska rupa koju će medvjedi ovog puta željeti i moći iskoristiti…

Ovo ti je jako dobro -slažem se. Napisao sam i sam, da sljedi korekcija za dan, dva, nakon toga odluka velikih kako ćemo. Koliko čitam strane forume više misle, da sljedi nakon toga opet rast cca. 980 -1050.

Slika nije moja, sa bloga evil speculatora je…
Stavljam je ovdje da malo prokomentiramo što vidimo…indikativan je rrast uz smanjen volumen.
Molim komentare….
lp

Mislim, kolege, kako je ovdje prekretnica. Ako probijemo 1900, a sva je prilika da hoćemo, tada odrađujemo 3-cu velikog A. Ovo, jasno, možete shvatiti i kao druk, jer sam gotovo 100% u dionicama.

nisam bob, ali dylan ...




Cijenim struku, osobno neznam mnogo o tehničkoj analizi, ali laički smatram da ona djeluje na slijedeći način. Ako danas realni sektor izbaci neko dobro izvješće tada će tržište skočiti za … (tu pomaže analiza) ili u suprotnom ako izvješće bude loše past će maksimalno do …
Pokušaj da tehničkom analizom predvidimo kakvo će biti izvješće mislim da nije realan.

Upravo tako, a na bloombergu su u petak rekli da bi ovaj tjedan trebalo izaći dosta dobrih izviješća.
[/quote]

Gluposti!

Fundamenti, tj izvješća su uvijek insajderima prije dostupna, te se počnu manifestirat na grafu
prije nego izvješće bude pušteno. Stoga vrijedi ona stara tehničarska :

Fundamentals always come out in the charts FIRST!!
[/quote]

E kad tako curi zašto nitko nije predvidio rast koji je uslijedio. Ljudi burza je dobrim dijelom psihologija, a psihologija može pomoći da objasnite zašto je netko nešto napravio, ali nikad neće determinirati ponašanje da vi predvidite kako će se ubuduće ponašati.
Svaka čast struci samo vi nastavite možda nešto i naučim, ali bez precjenjivanja i podcjenjivanja metode. [thumbsup]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table





Cijenim struku, osobno neznam mnogo o tehničkoj analizi, ali laički smatram da ona djeluje na slijedeći način. Ako danas realni sektor izbaci neko dobro izvješće tada će tržište skočiti za … (tu pomaže analiza) ili u suprotnom ako izvješće bude loše past će maksimalno do …
Pokušaj da tehničkom analizom predvidimo kakvo će biti izvješće mislim da nije realan.

Upravo tako, a na bloombergu su u petak rekli da bi ovaj tjedan trebalo izaći dosta dobrih izviješća.
[/quote]

Gluposti!

Fundamenti, tj izvješća su uvijek insajderima prije dostupna, te se počnu manifestirat na grafu
prije nego izvješće bude pušteno. Stoga vrijedi ona stara tehničarska :

Fundamentals always come out in the charts FIRST!!
[/quote]

E kad tako curi zašto nitko nije predvidio rast koji je uslijedio. Ljudi burza je dobrim dijelom psihologija, a psihologija može pomoći da objasnite zašto je netko nešto napravio, ali nikad neće determinirati ponašanje da vi predvidite kako će se ubuduće ponašati.
Svaka čast struci samo vi nastavite možda nešto i naučim, ali bez precjenjivanja i podcjenjivanja metode. [thumbsup]
[/quote]

ispravak netočnog navoda…nemoš reć da nitko nije predvidio rast..kolega Zli prorok je rekao na s&p 870 da je najvjerovatnije gotova a-b-a korekcija..sjećam se jer sam i ja tako mislio da će biti (imaš moj graf na str 2451)..prelistaj malo

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


Slika nije moja, sa bloga evil speculatora je…
Stavljam je ovdje da malo prokomentiramo što vidimo…indikativan je rrast uz smanjen volumen.
Molim komentare….
lp

ta slika je bila argument da će se ipak realizirati H&S u kojeg štakorčić i dalje vjeruje (sada je aktualan ovaj koji je tek u formiranju), i po meni je passe ilitiga prošlo svršeno vrijeme.

mene više zanimaju vaša mišljenja o
1) Merryl lynch proglasio kraj recesije 30.6.2009
2) smanjenje novca u opticaju od strane FEDa vidljivo kroz smanjenje TOMOsa and reposa

ja bi rekao:
1) pas ne laje radi sela (makar se u principu slažem s time da je u Ameriki recesija pri kraju ili gotova: likvidnost sustava postoji, banke su zakrpane, čekamo da se digne potrošnja a onda će krenuti i proizvodnja )
2) ovo ne sluti na dobro jer će se smanjiti količina slobodnih para što direktno utječe na burzu.
također, ovakvo ponašanje FEDa se po nekim teorijama smatra monopolističkim uništavanjem poduzetništva odnosno onemogućavanjem rasta

Nadam se, da se ovaj scenario neće ostvariti. Ipak treba uzeti u obzir sve variante. U slučaju pada imamo novu liniju vrata (Neckline).



Još strašnije koliko pogodaka, jako, jako malo.

Ukazi na onog koji je bio potpuno u pravu? Nema takvog na forumu. Svi se uce i misle da svwe znaju. Ja nisam neki tehnicar ali sam dosta pratio analize i nitko nije ovo predvidio. Zadnjih nekoliko dana se cak nitko skoro nije usudio davati prognoze Crobexa pa cak niti Vlad. Nekad koristi, nekad ne.
[/quote]

Kolega pogledaj moja tri zaredom posta od 06.07. na stranici 2449 pa ćeš vidjeti kada je većina predviđala daljni pad Crobex-a tada sam najavio odbijanac Crobexa i to točno na liniji SMA 100 odnosno na donjoj liniji dugoročnog cjenovnog kanala. Tako je skoro uvijek bilo da se Crobex odbio od donje linije kanala pa se tako i sada dogodilo. Povijest se ponavlja. Na istoj toj stranici ćeš naći post gdje se vidi da je u zadnjih godinu i pol trebalo samo 8 puta kupovati i 7 puta prodavati i postali bi milijunaši. Naravno ja nisam jer nemam s čime, a osim toga dugoročni sam investitor, a osim toga baš kad bi trebalo biti pored računala, taj dan ili tjedan imam obaveze. Na svoje predviđanje odbijanca sam podsjetio i na stranici 2472 pa pogledaj. Ne kažem da nisam imao grešaka u predviđanju, iamo sam ih, ali eto s vremenom učim kao i svi mi, pa sam tako uvidio da se Crobex uvijek odbija od donje linije DUGOROČNOG cjenovnog kanala bez obzira koji tada bili oscilatori i koji obrazac Crobex pokazivao. U zadnjih godinu i pol uvijek je tako bilo.

New Report

Close