Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čudi me da te to čudi,pa zar ove indikacije nisu bile dovoljne barem za odbijanac tada?

dobro, indkiacija je bilo, ali zar neckline ne bi trebao biti malo jaci otpor?


stvarno nevjerojatno…
ima li itko neko racionalno objasnjenje za ovaj povratak iznad necklinea?

bas je cudno da se tako loptaju…

Deca,H&S još uvijek u igri. Ovo je samo bila reakcija na iznenadnu preporuku jednog analitičara.Dobre vijesti i očekivanja izvješća banaka su ukalkulirane u ove cijene.Nakon objave rezultata očekujem pad indeksa ispod neklajna i realizaciju H&S obrasca.
Gospon Schiptar bi naravno imal nešto za dodati……….

valjda je trebao biti,međutim događa se i extended pullback.Na 60 min.grafu negativna divergencija sa 930 razine,dok na dnevnom uopće nema negativne divergencije.Prednost bi po nekom pravila bila data dnevnom grafu.


stvarno nevjerojatno…
ima li itko neko racionalno objasnjenje za ovaj povratak iznad necklinea?

bas je cudno da se tako loptaju…

Najveći gubitak na opcijama i futuresima će izgleda biti ako S&P i ostali indeksi zatvore petak na ovim razinama.
Tko će ga znati, možda to uštimavaju.


Umjesto oscilatora, indikatatora, kanala …malo EWT-a.
Moguće, da val c odnosno val II povuće još malo gore ali … sljedi III.

Bože mili!!!
samo to cu ti napisat za ovaj graf

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Umjesto oscilatora, indikatatora, kanala …malo EWT-a.
Moguće, da val c odnosno val II povuće još malo gore ali … sljedi III.

Bože mili!!!
samo to cu ti napisat za ovaj graf

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Razina, koju je naveo kao cilj baš je razina, koju ja predviđam za realizaciju H&S-a. Pusti Boga i ti nacrtaj bolji graf. Do tada evo ti kec.



stvarno nevjerojatno…
ima li itko neko racionalno objasnjenje za ovaj povratak iznad necklinea?

bas je cudno da se tako loptaju…

Deca,H&S još uvijek u igri. Ovo je samo bila reakcija na iznenadnu preporuku jednog analitičara.Dobre vijesti i očekivanja izvješća banaka su ukalkulirane u ove cijene.Nakon objave rezultata očekujem pad indeksa ispod neklajna i realizaciju H&S obrasca.
Gospon Schiptar bi naravno imal nešto za dodati……….

[/quote]

ma cekaj malo, ako smo u padajucem trendu kako je moguce da se najveca uzdanica tog trenda (ovaj H&S) ovako dovede pod upitnik?

nesto tu ne stima…

prebrzo i prelako je "pao" neckline…

Slična situacija i na dax-u,negativna divergencija bi bila poništena tek rastom preko 4936




Ajmo ovako… TA na crobexu daje više UP nego down.. TA na SP daje down, tu nema dileme (kažem TA, to nije moje mišljenje)…

To nije istina.
Možeš reći da je tvoje mišljenje da TA na Crobexu daje više UP nego down, ali ne kao da je to uistinu tako.

Moje znanje koje imam o TA mi govori da idemo down.
[/quote]

ne znam je li Governer mogao pretpostaviti da ce se ovi vratiti iznad necklinea , ali po ovome ispada da je….

ja nisam vjerojatnost za taj povratak ozbiljno shvacao.
[/quote]

Bio je za očekivati pullback na gore kod S&P, bilo je snažnih divergencija na 60min grafu.

No, kod Crobexa nije (zato sam ga i bio podebljao). Tako je i bilo, jučer je crobex pao.

No, stvari su na crobexu jučer promijenjene (na većini dionica). MACD je došao vrlo blizu buy signala na dnevnom grafu pojedinih dionica, a na nekima je i dao buy – recimo ERNT.

Zato sam osobno jutros kupio malo ernt. Do kad ću ga držati – ne znam još. Ne dugo vjerojatno.

Nisam opasan.

@Tigrus
evo jedno razmisljanje http://evilspeculator.com/?p=9144

p.s.moze link za ewt forum?

@whitefresh

pullback DA, ali probijanje neckline NE!

prema teoriji dolazi se do pull back do linije vrata, ali ovo zlo je otislo preko linije.

ovo je anomalija.

@Tigrus

Gospon Tigrus, dosta puta se dese pulbeki i false brejkauti koji znaju otići i više od tri posto iznad ili ispod bez da ugroze obrazac.
Isto tako treba biti svjestan da se 7% H&S obrazaca jednostavno nikad ne ostvare.
Možda je ovo jedan koji spada u tih 7%.
Ali mislim da je ovo čisto reakcija na jučerašnji iznenađujuće buliš komentar analitičarke koja je inače vrlo beriš prema bankama

dragi tajgruse obzirom da mogući h&s uopće nije bio potvrđen (cijena nije pala 5% ispod breakout-a),znači nije nikakva anomalija već jedino p….rija,a ako se radi o complex h&s onda je ovakav pullback moguć.

New Report

Close