Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zahvaljujem skovacin…

Ako je trojka impulsna, koliko mora ići četvorka da zatvori gap na trojci?

TEHNIČARI, LAŽETE KAO PINOKIO


Činjenica je da smo prebrzo i prežestoko pali, da nakon toga uvijek slijedi odbijanac i tzv. "popunjavanje gap-ova" u najširem smislu. Mislim da je klasična TA dobar odraz psihološkog stanja sudionika na tržištu kapitala, odnosno njihovog stupnja pesimizma/optimizma. Realni sektor je bitan samo kao podloga za ocjenu tzv. "realnog" stanja, a sve se ionako događa ovisno o perspektivi (naoćalama) kroz koju gledamo stvari… Činjenica jest da ni usponi ni padovi nisu pravocrtni, da uvijek ima "valova" unutar velike "plime i oseke" koji narušavaju glavni trend, kao što ima i većih i manjih plima i oseka: kako dugoročno (na višegodišnjem nivou), tako kratkoročno pa čak i intraday. Traženje apsolutnog dna je vrlo kompliciran postupak i traži puno znanja… a i tada nema baš neke velike garancije da ćemo pogoditi. Puno je važnije iskoristiti trendove, pa makar tek onda kad se potvrde (nakon probijanja otpora) što rade neki kolege… jer prvo pravilo na burzi je: NE izgubiti! Drugo pravilo, kaže Buffet, glasi: Ne zaboravite prvo pravilo!

Prvo pravilo glasi da buffet ne koristi tehničku analizu!

TEHNIČARI, LAŽETE KAO PINOKIO



pa jel se meni pricinjava ili mi ne reagiramo vise na world wide indexe? Mozda sutra…po nekim teoreticarima to bi trebao biti dobar znak…vidjet cemo sutra ako dnas DJIA rokne opet posteno dolje..

pa kako da reagiramo kad su svi u cashu? Svi bi nešto prodali, al nemaju što. Mogu samo kupiti [undecid]
[/quote]

Meni se čini da je tehnička skroz zakazala, nitko ni da pisne, kako to da se sada ne daju tergeti za gore, prema dolje ih je bilo svaki dan [shocked]

TEHNIČARI, LAŽETE KAO PINOKIO

..za ostvarenje gornjih razina, ključna je razina 1810!

..greškom poslan gornji krivi graf,sorry ako nekom nešto znači!

Ovdje upišite svoj komentar…




pa jel se meni pricinjava ili mi ne reagiramo vise na world wide indexe? Mozda sutra…po nekim teoreticarima to bi trebao biti dobar znak…vidjet cemo sutra ako dnas DJIA rokne opet posteno dolje..

pa kako da reagiramo kad su svi u cashu? Svi bi nešto prodali, al nemaju što. Mogu samo kupiti [undecid]
[/quote]

Meni se čini da je tehnička skroz zakazala, nitko ni da pisne, kako to da se sada ne daju tergeti za gore, prema dolje ih je bilo svaki dan [shocked]
[/quote]

polako kupuju i gruntaju pa nemaju ljudi vremena, javit će se ponovo kad još malo porastemo…

Nešto sam pokušao uočiti iz 10 min grafa. Molio bih tehnički potkovane playmakere ovog foruma da bace oko i daju kakav komentar…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Crobex

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

DAX analiza.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!




pa jel se meni pricinjava ili mi ne reagiramo vise na world wide indexe? Mozda sutra…po nekim teoreticarima to bi trebao biti dobar znak…vidjet cemo sutra ako dnas DJIA rokne opet posteno dolje..

Nažalost, koristim puno tehničku analizu i uvjerenja sam da dobro funkcionira i "normalnim" okolnostima, dok je u ovoj krizi bilo dosta krivih buy i sell signala.
(Valjda je recesija pogodila i tehničku analizu

pa kako da reagiramo kad su svi u cashu? Svi bi nešto prodali, al nemaju što. Mogu samo kupiti [undecid]
[/quote]

Meni se čini da je tehnička skroz zakazala, nitko ni da pisne, kako to da se sada ne daju tergeti za gore, prema dolje ih je bilo svaki dan [shocked]
[/quote]
[lol] [lol]

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

New Report

Close