Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@stipicalopatar
ja ću ući za vrijeme podformacije s up targetom, ako bude prilike…
ali, 5 formacija kaže da na 1400 nije bilo dno.

Dobro, postoji 5 formacija koji kažu da 1400 nije bilo dno.
A jel postoji s druge strane nekoliko elemenata koji upućuju da je 1400 bilo dno?
[/quote]
ne.
na moju i tvoju žalost.
pitat ćeš zašto moju…
jer bih i ja želio nešto zaraditi u dogledno vrijeme.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Baš niti jedan jedini element? Ništa?

Evo, neko ti spucao odmah jedinicu (znači da se ne slaže s tobom). A nisam ja.
Ja sam očekivao malo drugačiji odgovor, ali dobro. Svako svoje zna.

dodaro na cnbc najavio reversal na sandpiju

Postanite Eu-robovi


Baš niti jedan jedini element? Ništa?

Evo, neko ti spucao odmah jedinicu (znači da se ne slaže s tobom). A nisam ja.
Ja sam očekivao malo drugačiji odgovor, ali dobro. Svako svoje zna.


ja ti nisam dao ašonju.

jer se slažem s tobom: svatko ima svoju glavu, zna što zna i na temelju toga donosi odluke.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





Tehničar ne zna kad je dno. Tehničar zna kad je bilo dno. Imajte to na umu.

Vrijedno citiranja [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

i pogrešno, naravno. pokazuje, npr. da autor ne zna što je TA. postoje dva načina trgovanja u TA, jedan je jahanje trenda nakon što nastane, drugi je lovljenje dna PRIJE nego trend nastane. za lovljenje dna, po definiciji, tehničar mora znati gdje je dno.
kapiš?
[/quote]

Autor zna što je TA. Nisam neki vrhunski stručnjak, ali znam dovoljno.

Jako cijenim što ti, Vlad i ekipa vrlo konstruktivno i argumentirano pišete na topicu TA, ali nitko od vas u nijednom trenutku SIGURNO NEĆE reći – "evo ga, to je to, na dnu smo!" To je zato što ne znate i ne možete znati dno. Npr. možda je dno bilo na malo ispod 1500. I sad više nema nazad. Možda nije. možda slijedi još jedan "val". Naravno, vi ne znate gdje je kraj tog vala. Barem ne do pozitivne korekcije, a onda je gotovo. Dno niste ulovili. Tko god kupi na samom dnu kupio je zato jer je slučajno upravo on bio u tom trenutku na bidu (ili nesretnik koji mu bid poklopi)- psihološka granica. I onda krećemo u plus. ali točno dno ne znate ni vi tehničari, ni nitko. dok ne prođe. Nije loše ni pri dnu kupiti, ali to je druga priča. Evo, npr. kolega Vlad (barem kako sam ga ja shvatio dok čitam njegove postove) niti ne lovi dno. On će kupovati u prvoj korekciji POTVRĐENOG bull marketa. I on sam zna da propušta priliku za nekih 10-15%, možda i više, ali igra na sigurno. A to će biti onda kad bude sa sigurnošću mogao reći – "BILO JE DNO!"

[/quote]


@Stevo

Iskreno, da iskrenije ne može biti – postoje tehnike s kojima se apsolutno može projicirati dno kao i vrh.

Druga je stvar što je većina nas prošlih godina bila zabavljena s bull-om, kao takvim, pa nije previše obraćala pažnju na te projekcije. Međutim bear je učinio svoje – među ostalim, natjerao je neke (među njima i mene) da puno toga nauče.

Kategorički tvrdim da se npr. na američkom tržištu može projicirati velika većina pomaka tržišta. Kod nas taj dio priče malo šteka zbog relativno niske likvidnosti i podosta neukih sudionika tržišta.

Niti na američkom tržištu ne mogu se projicirati pomaci uzrokovani velikom panikom i sl. pojavama koje su nadređene tehničkim zakonitostima. Međutim, te su pojava kratkotrajne i sustav opet postaje tehnički predvidljiv.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Baš niti jedan jedini element? Ništa?

Evo, neko ti spucao odmah jedinicu (znači da se ne slaže s tobom). A nisam ja.
Ja sam očekivao malo drugačiji odgovor, ali dobro. Svako svoje zna.


ja ti nisam dao ašonju.

jer se slažem s tobom: svatko ima svoju glavu, zna što zna i na temelju toga donosi odluke.
[/quote]

He,he, izgleda da imamo zajedničkog ´obožavatelja´, kojem se ne da slušati ovo!

Ok, postoji vjerojatnost (po tebi velika) da ćemo ponovo zaroniti na 1400.

Upućuje li ijedan pokazatelj da bi 1300 moglo biti dno? Bar jedan?



ima li tko sp500 intraday(10 min) zadnjih 20 dana s teletradera?

bez toga samo ovako…


U tome je i problem.
Svi mi znamo da korekcija nije gotova, ali pitanje svih je u kojem roku bi se korekcija trebala zvaršiti?
jer ako se radi o više mjeseca onda bi svijet mogao potegnuti up, i u prolječe glavno zakucavanje crobex i s&p 500 i drugih.

[/quote]
Za umrit od smija kakva pitanja mogu past na pamet bilo kome.Pa čovječe tko to može znat.Pa Vlad je samo čovjek koji se voli zabavljat sa grafovim i brojevima.To šta on pretvara u grafove to je sve poznato svima nama.Pa valjda znaš šta je sve potrebno za TA.Očito u Vladu vidiš nešto više,kad mu postavljaš takva pitanja.
@ Vlad
sa dosta tvojih targeta se ne bih složio,mislim da je dosta toga već uračunato u cijene dionica




ima li tko sp500 intraday(10 min) zadnjih 20 dana s teletradera?

bez toga samo ovako…


U tome je i problem.
Svi mi znamo da korekcija nije gotova, ali pitanje svih je u kojem roku bi se korekcija trebala zvaršiti?
jer ako se radi o više mjeseca onda bi svijet mogao potegnuti up, i u prolječe glavno zakucavanje crobex i s&p 500 i drugih.

[/quote]
Za umrit od smija kakva pitanja mogu past na pamet bilo kome.Pa čovječe tko to može znat.Pa Vlad je samo čovjek koji se voli zabavljat sa grafovim i brojevima.To šta on pretvara u grafove to je sve poznato svima nama.Pa valjda znaš šta je sve potrebno za TA.Očito u Vladu vidiš nešto više,kad mu postavljaš takva pitanja.
@ Vlad
sa dosta tvojih targeta se ne bih složio,mislim da je dosta toga već uračunato u cijene dionica
[/quote]

ne da mi se polemizirati, ali …

možeš se složiti ili ne samo na temelju poznavanja TA.
ili mojih metoda izračuna.

koliko znaš TA (ebete + gan), iskreno – ne znam (bez želje za omalovažavanjem).
moje metode sigurno ne znaš.

dakle, ako ne poznaješ savršeno ebete i gana, tvoje neslaganje sa mnom može biti samo nenačelne, odokativne "prirode", dijelom zasnovano (vjerojatno) na fundamentima.

ovdje se težina još uvijek zelenih jabuka (nedostignuti targeti) procjenjuje na temelju težine prezrelih krušaka (jako dobri fundamenti).
ali, tako to ne ide.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ Vlad
"ne da mi se polemizirati, ali …

možeš se složiti ili ne samo na temelju poznavanja TA.
ili mojih metoda izračuna.

koliko znaš TA (ebete + gan), iskreno – ne znam (bez želje za omalovažavanjem).
moje metode sigurno ne znaš.

dakle, ako ne poznaješ savršeno ebete i gana, tvoje neslaganje sa mnom može biti samo nenačelne, odokativne "prirode", dijelom zasnovano (vjerojatno) na fundamentima.

ovdje se težina još uvijek zelenih jabuka (nedostignuti targeti) procjenjuje na temelju težine prezrelih krušaka (jako dobri fundamenti).
ali, tako to ne ide."
Kažeš da ti se ne da polemizirat a upravo si ti započeo polemiku.Vjerojatno tvoje metode ne zna nitko
,kao ni moje,ali ne možeš tvrdit da targeti nisu dostignuti jer su tvoji.Malo skromnosti nikad nije naodmet.
To kažem zato šta ni ovu priliku nisi propustio da malo omalovažiš drugog(niti me znaš nit me poznaš,po ničem,jer malo i pišem) ,sa onim "vjerojatno zasnovano na fundamentima".
Čovječe ti si ipak full u kešu,tebi pad odgovara,a malo hrabrosti ulagačke ,kao recimo MiG-u29,ti ne bi falilo.Kad već toliko znaš ,tebi to ne bi triba bit ni rizik

@vlads
ako nije tajna koliko ti je trebalo da savladaš ganna?

Dobro, ajde nećemo više govoriti o dnu, svatko ima svoje viđenje (a i nisam uspio objasniti što sam planirao jer nisam dobio odgovor).

Moje iduće pitanje:
Kako bi se prema Analizi predvidjelo daljnje kretanje indeksa straha (VIX)?
Obzirom da sama tehnička analiza proizlazi iz činjenice postojanja kretanja na tržištu kao posljedice prirodnog fenomena akcije i reakcije, a strah je (kao i bezbrižnost) osnovna ljudska i prirodna reakcija.


@vlads
ako nije tajna koliko ti je trebalo da savladaš ganna?

..odgovor jasan.Thanks!

New Report

Close