Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dow Gains 15% in 7 Hours

Astonishing: The Dow has run from 7450 to 8598 — more than 15% since Friday at 2:30

http://www.ritholtz.com/blog/2008/11/dow-gains-15-in-7-hours/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



nisam kupio ništa.
sutra- možda.

šarlo-akrobata pristup…

ako bude rasta, ulazim nakon probijanja gornje stranice silaznog klina + 5%.

target: ca 2850 ILI ca 3300

ovaj drugi target bi poništio donje targete grobija.
iskreno volio da se to desi: moglo bi se ubrati 50-ak%.
no, sumnjam…
[/quote]
Asti gospe VLAD.Pa do 2.100 ima 22%.Pa to propustiti.
I to do prekosutra.Pa to nije realno za očekivati.Za dva dana toliko skočiti.Mislim da sigurno nećeš
ući.Da si bar reka do petka.



Sutra do 12:00 Crobex na 2000, nema ni trunke sumnje u to

Znači sutra bi trebao Crobex porasti 14%.
A ti ga bubneš opet i ostaneš živ. [bye]

Budi sretan ako dotakne 1800 bodova.
[/quote]
ajde barone pojasni malo

Da mi je samo znati koji su to jaki dečki koji će dizati tržište na te visoke razine, da barem tako ispadne, bila bi to dobra prilika za istovar.
Nažalost nema na ZSE novca za nekakve duge i jake rallyje.

@Vlado

Izgleda da i tebi popustaju zivci, raspolozenje ti se jako ljulja, do ne toliko postova natrag bio si totalno bearish sa targetima, koji zaplasuju citaoce ovog foruma, pogotovo one, koji su do sada dosta izgubili.

E sad, kad svijet rallyra odmah zaboravljas na svoj count valova i bearish targete i stavljas nove prema sjeveru.

Zao mi je, ali ovo zadnje ljuljanje tvog raspolozenja ne govori toliko o TA, koliko u utjecaju nekih dogadjaja na tvoju psihu i time postajes osjecajan. Vec sam ti reko, da zbog svog iskustva i popularnosti u ovoj zajednici, trebas malo vise pripaziti na svoje izrazavanje ovdje. Zasto?

Jer u ljudima sa svojim postovima stvaras dvije najgore stvari za trgovanje na burzi: STRAH i NADU! I kad se to cesto izmenjuje onda je to jos gore.

S moje strane svakako ti hvala za tvoj doprinos ovdje. [thumbsup]




nisam kupio ništa.
sutra- možda.

šarlo-akrobata pristup…

ako bude rasta, ulazim nakon probijanja gornje stranice silaznog klina + 5%.

target: ca 2850 ILI ca 3300

ovaj drugi target bi poništio donje targete grobija.
iskreno volio da se to desi: moglo bi se ubrati 50-ak%.
no, sumnjam…
[/quote]
Asti gospe VLAD.Pa do 2.100 ima 22%.Pa to propustiti.
I to do prekosutra.Pa to nije realno za očekivati.Za dva dana toliko skočiti.Mislim da sigurno nećeš
ući.Da si bar reka do petka.
[/quote]
obavezno.
da ne bude bezvezno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@Vlado

Izgleda da i tebi popustaju zivci, raspolozenje ti se jako ljulja, do ne toliko postova natrag bio si totalno bearish sa targetima, koji zaplasuju citaoce ovog foruma, pogotovo one, koji su do sada dosta izgubili.

E sad, kad svijet rallyra odmah zaboravljas na svoj count valova i bearish targete i stavljas nove prema sjeveru.

Zao mi je, ali ovo zadnje ljuljanje tvog raspolozenja ne govori toliko o TA, koliko u utjecaju nekih dogadjaja na tvoju psihu i time postajes osjecajan. Vec sam ti reko, da zbog svog iskustva i popularnosti u ovoj zajednici, trebas malo vise pripaziti na svoje izrazavanje ovdje. Zasto?

Jer u ljudima sa svojim postovima stvaras dvije najgore stvari za trgovanje na burzi: STRAH i NADU! I kad se to cesto izmenjuje onda je to jos gore.

S moje strane svakako ti hvala za tvoj doprinos ovdje. [thumbsup]


ja sam u kešu i ne ljuljam se niti malo.
samo vrebam priliku za SIGURAN ulaz: pratim razvoj događaja, tako se to radi.
zašto ne iskoristiti eventualno probijanje klina?
iako (ako se ne probije 2850), svi donji targeti ostaju.

mnogi to ili stvarno ne razumiju ili ne žele razumjeti.
aj, živija ti meni sto godina!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Klin ili kanal?

Oni koji odluke donose temeljem TA, većinom će pričekati da se klin realizira i riskirati 20-tak posto eventualne zarade.

Jedno pitanje za ovdje prisutnu ekipu, koja svoja ulaganja i vrijeme ulaska navodno temelji na fundamentima: jesu li sastavnice crobexa dovoljno jake da izvuku crobex iz ovog padajućeg kanala?

Ipak, siguran sam da će ovih vjerojatnih petnaestak posto rasta iskoristiti samo trejderi s gotovinom. Oni koji se ovdje prodaju za fundamentaliste, odavno su bez gotovine, tako da im ovaj mogući rast manje/više ne pomaže…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

p.s.

ako i bude rasta, nće sve dionice rasti jednako.

treba sada znati i vidjeti koja dionica i koliko.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Klin ili kanal?

Ipak, siguran sam da će ovih vjerojatnih petnaestak posto rasta iskoristiti samo trejderi s gotovinom. Oni koji se ovdje prodaju za fundamentaliste, odavno su bez gotovine, tako da im ovaj mogući rast manje/više ne pomaže…

Rast itekako pomaže. Iskrcati se s cijelim portfeljem na 2000 i čekati donji vladov target. To znači uduplati broj dionica koje ću ostaviti djeci

Hell is Empty and all the Devils are Here

Cijenjeni kolege tehničari (vlad posebno:)), evo zašto će vaši (donji) targeti ipak biti (i to brzo) ostvareni:

http://www.chrismartenson.com/blog/fed-out-ammunition/9208

Hell is Empty and all the Devils are Here


Klin ili kanal?

Jedno pitanje za ovdje prisutnu ekipu, koja svoja ulaganja i vrijeme ulaska navodno temelji na fundamentima: jesu li sastavnice crobexa dovoljno jake da izvuku crobex iz ovog padajućeg kanala?

Ipak, siguran sam da će ovih vjerojatnih petnaestak posto rasta iskoristiti samo trejderi s gotovinom. Oni koji se ovdje prodaju za fundamentaliste, odavno su bez gotovine, tako da im ovaj mogući rast manje/više ne pomaže…


ne da mi se pisati na ovoj temi, radje citam, zato sto je moje znanje o FA takvo da smatram moje TA znanje smijesnim…

FA pretpostavlja buy & hold… i ovo su fenomenalne cijene za ulaziti… trenutno me brine nesto drugo i to je razlog zasto sam velikim dijelom u cashu…tu i tamo koji trejd kad je "puno krvi na burzi"

bilo kakav brzi rast je nemoguc jer slijede losija izvjesca u 2009 nego sto su bila u 2008 i sigurno ce biti kocnica…

same uzdanice Crobex ne mogu dignuti, jer je dizanje crobexa sada stvar percepcije…te ce ga dignuti mali
s druge strane mirovinci dosta ulaze sada uglavnom po bidu, ipak je njihov investicijski horizont….

ima jos dost a toga al’ odoh spavati

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close