Talijanima smo preskupi, ove godine moglo bi ih biti manje od 30 do 40 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Talijanima smo preskupi, ove godine moglo bi ih biti manje od 30 do 40 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Razlog je kriza koja još traje, zbog čega osam milijuna Talijana za ferragosto ostaje kod kuće ove godine, uopće ne idu na odmor.

“Cijene su svi podigli, velik broj hotelijera zaključio je da neće raditi s alotmanima, nego s individualnim cijenama, i tako zaraditi puno više. Sad nam šalju akcije od 20 do 40 posto niže cijene za cijeli kolovoz. Svaki dan zovu i pitaju gdje su ti Talijani, a Talijani su otišli tamo gdje ih bolje tretiraju. Grčka, Francuska i Španjolska očito su puno brže od nas i shvatile su da sezonu treba početi nižim cijenama i ove godine rade puno bolje nego prošle, krizi unatoč”.


"Cijene su svi podigli, velik broj hotelijera zaključio je da neće raditi s alotmanima, nego s individualnim cijenama, i tako zaraditi puno više. Sad nam šalju akcije od 20 do 40 posto niže cijene za cijeli kolovoz. Svaki dan zovu i pitaju gdje su ti Talijani, a Talijani su otišli tamo gdje ih bolje tretiraju. Grčka, Francuska i Španjolska očito su puno brže od nas i shvatile su da sezonu treba početi nižim cijenama i ove godine rade puno bolje nego prošle, krizi unatoč".

E sada na tom tragu EU mora shvatiti da je pravi put manje soc. i mir. prava i smanjiti će poreze i eto EU opet na tragu rasta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



"Cijene su svi podigli, velik broj hotelijera zaključio je da neće raditi s alotmanima, nego s individualnim cijenama, i tako zaraditi puno više. Sad nam šalju akcije od 20 do 40 posto niže cijene za cijeli kolovoz. Svaki dan zovu i pitaju gdje su ti Talijani, a Talijani su otišli tamo gdje ih bolje tretiraju. Grčka, Francuska i Španjolska očito su puno brže od nas i shvatile su da sezonu treba početi nižim cijenama i ove godine rade puno bolje nego prošle, krizi unatoč".

E sada na tom tragu EU mora shvatiti da je pravi put manje soc. i mir. prava i smanjiti će poreze i eto EU opet na tragu rasta.
[/quote]

Prejednostavna, rekao bih i pogresna analiza. Ne bi govorio o EU vec pojedinacnim zemljama. Socijalna Austrija ima skoro najmanju nezap na svijetu,
Svedska ima solidan rast, a Bugarska koja ima corporate tax 10% je u banani.

Stvari nisu tako jednostavne, ovisi kako se trosi novac, inovativnost, zakoni, pravosude, obrazovanje… mnogo je determinanti rasta.

Svakako, u slucaju HR, potrebna je drasticna deregulacija, smanjenej poreza, birokracije i rat s korupcijom. Ali Hrvatska gotovo da i nije trzisna ekonomija.

Ka Bog uvik su mi isli na zivce. Sta ih je manje to bolje.Poljaci isto ne tribaju ni dolazit.Neka stoje doma.Za ode nisu i za di su nisu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kako se “živi” u HRVATSKOJ?????
Kako je rekao jedan 90-to godišnjak na
Hveru???
DANAS JA PREVARIM TEBE, SUTRA TI MENE !!!!!!
Cijela istina o Hrvatima!!!


Ka Bog uvik su mi isli na zivce. Sta ih je manje to bolje.Poljaci isto ne tribaju ni dolazit.Neka stoje doma.Za ode nisu i za di su nisu.

@ Frankie ,

u pravu si .
Samo nam šporkaju more .
Neka samo šalju šolde i ostanu kod kuće.

Cijene ugostiteljskih usluga se nisu promijenile iako im je smanjen PDV (sa stope 25% na 10% od prvog dana ove godine). Naši komunisti su EU turistima oprostili najmanje milijardu eura plaćenog poreza pa sada moraju pronaći od domaćih gdje će se to nakupiti.


…Neka samo šalju šolde i ostanu kod kuće.

A sta ce nam sirotinja poslat.Nemaju ni za sebe.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Cijene ugostiteljskih usluga se nisu promijenile iako im je smanjen PDV (sa stope 25% na 10% od prvog dana ove godine). Naši komunisti su EU turistima oprostili najmanje milijardu eura plaćenog poreza pa sada moraju pronaći od domaćih gdje će se to nakupiti.

Ne bi rekao oprostili, to je nas izbor…ali svakako iznimno pogresan. Salama ima porez 25%, najosnovniji artikli za puki opstanak imaju 25%, a hotel ima 10%, kao i kavica u kaficu. To objasniti nekome, to je vrlo tesko.

Dok se ja svakako slazem da pdv treba spustiti, ovo je pogresan korak. Ako su cijene ostale slicne, znaci da ce porezni prihod pasti drasticno u ovoj kategoriji.


"Cijene su svi podigli, velik broj hotelijera zaključio je da neće raditi s alotmanima, nego s individualnim cijenama, i tako zaraditi puno više. Sad nam šalju akcije od 20 do 40 posto niže cijene za cijeli kolovoz. Svaki dan zovu i pitaju gdje su ti Talijani, a Talijani su otišli tamo gdje ih bolje tretiraju. Grčka, Francuska i Španjolska očito su puno brže od nas i shvatile su da sezonu treba početi nižim cijenama i ove godine rade puno bolje nego prošle, krizi unatoč".

Istina, ali ne brinem se ja za Talijane, nego za domace. Ljudi 200km od mora ga ne mogu ni vidjeti, i to godinama. Siromastvo je eksplodiralo, jedva se iam za najosnovnije, velik broj niti to. I srednji aranzman je nedostizni san.

Sto se tice sirotinje, ne bih rekao da je itko bas samo tako sirotinja. Prije smo mi teska sirotinja za njih. Danas su i Cesi i Slovaci bogatiji od nas, a i bome Poljaci. Ova zemlja rapidno rpopada i zaostaje, postaje kao crna rupa.

Pa kad ides malo usporediti cijene hotela i apartmana na Ibizi i recimo Novalji

ibiza-spotlight.com/accommodation
pag-apartments.co.uk/en/novalja/[/url]
http://traveladriatic.net/northern-dalmatia/novalja/[/url]

vidiš da tu nema neke razlike. Sve je to nekako u istom cjenovnom rangu iako je ponuda poprilično drukčija. Ibiza i općenito španjolska obala je nekako orijentirana na masovni turizam, golemi kompleksi aparthotela i resorta, dok je kod nas više nekako bazirano na odnosu domaćin – gost. Treba i to uzeti u obzir kod formiranja cijene. Kako tko voli, ali mislim da je čista glupost reći da smo preskupi. Mislim da nismo, nego bi trebali poboljšati uslugu/kvalitetu smještaja i cijene još 30% dignuti.

A Talijani su valjda zadnji koji mogu prigovarati na cijene, svatko tko je bio jednom u Italiji zna njihove cijene. Mislim da jednostavno nemaju novaca pa im je sve skupo. A i navikli su tokom desetljeca da je na ovoj strani Jadrane sve džabe pa misle i dalje tamaniti bijelu ribu sa šakom lira. E pa ne ide više to tako …


Ka Bog uvik su mi isli na zivce. Sta ih je manje to bolje.Poljaci isto ne tribaju ni dolazit.Neka stoje doma.Za ode nisu i za di su nisu.

a zašto naši tzv. muškarci uvijek imaju komplekse od talijana? mislim da znam zašto, ali nećemo o tome. oni su zabavni, ali vi više volite depresivce koji idu spavati u 23 sata. šteta, dok je bilo talijana, bilo je i u svakom selu noćne zabave, a sada? tiha misa sa švabama i ostalima koji idu rano spavati da što više iskoriste dan. talijani su nama potrebni kao žednome voda, a posebno mislim na sjevernu italiju koja je najbogatija regija europe, iako vidim ti to ne znaš kad ih zoveš sirotinjom.

...povijest se ponavlja...

@delboy
Ma ne znam ti ja nista. Ja dalje od Ogorja nisam maka.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close