Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ta famozna tajnost nema veze s nikakvom tajnošću nego samo sa željom SDA da ubere harač od svakoga tko bi podatke o XY dioničarima neke firme od njih zatražio ili dobio. Da su to tajni podaci, onda ih ni SDA ne bi uopće objavljivala niti bi se isti ikako mogli skidati slobodno sa neta (za top 10).
Jedino koliko-toliko prihvatljivo obrazloženje je da oni ne dozvoljavaju da netko podatke koje oni službeno nekome izdaju uz naplatu, budu u tom istom obliku od strane treće osobe distribuirani dalje. Međutim, oni ne mogu zabraniti raspolaganje INFORMACIJAMA koje su tamo sadržane jer su to JAVNI PODACI čiju distribuciju oni ne mogu zabraniti!

Ignore: KressoM, delux

“Za obavljanje nadzora nad obradom osobnih podataka ovim se Zakonom osniva Agencija za zaštitu osobnih podataka.

Agencija ima svojstvo pravne osobe.

Sjedište Agencije je u Zagrebu.”

http://www.azop.hr/default.asp

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Asko: ” vjeko: ” zašto pravno nije omogućeno i samim JDD-ima da prodaju CD-e s listama svih svojih dioničara? Zašto to ne nije dozvoljeno ZSE-u, brokerskim kućama? Kaj, SDA je utemeljena prije AZTN-a i ne spada pod taj zakon ” Kakve veze ima Agencija za tržišno natjecanje…može pojašnjenje… ” Pa povlastica koju ima SDA je po meni monopol i svi ostali alati, tvrtke, whatever na TK-Hrvatska su u nepovoljnom položaju u odnosu na njih

A da ukinemo i NN, pa da se zakoni objaljuju u Jutarnjem?

Ne vidim čemu frka, uvijek se može skupiti nekoliko ljudi, i cijena više nije 600,00 već puno manje …

flyeru – dobra ideja [thumbsup]

I love the Smell of Profits in the Morning

…vrlo zanimljiva tema…evo za početak na belexu možete pročitati sve do i jednog dioničara oliti akcionara neke srpske tvrtke…a zašto to isto nije moguće kod nas izuzev prvih deset najvećih …pa kako obično biva razlozi su puno dublji,nije valjda razlog pišljivih 600,00 kn…naime iz takvih podataka može se što šta zaključiti,saznati iskonstruirati…
naime stvar je vrlo prozaična dionice su vrijednosni papiri,tj novci,imovina…i mnogi ne vole da im zaviruju u novčanik,bože mogao bi ih netko pitati i od kud im…utvrdilo bi se da netko ne daj bože pere i novac a mogla bi neka nadobudna samohrana majka sjesti sa svojom alimentacijom na dionice bivšega…moglo bi se možda utvrditi da netko očito posjeduje insajderske informacije…itd
Očito je da nama ne odgovara transparentnost ovakovih podataka pa se sve to lijepo umota u celofan Zakona o zaštiti osobnih podataka ,a u prvih deset, veliki igrači kriju se iza skrbničkih računa ili su toliko politički jaki da im i onako nitko ništa ne može…

Na Belexu se može vidjeti svaki dioničar, koliko ima dionica i, što je meni znalo biti jako značajno, ukupan broj dioničara.

Puno je lakše analizirati strukturu dioničara nekog d.d.-a kad TOČNO vidiš tko prodaje a tko kupuje, mali ili veliki, odn. koliko se povećava ili smanjuje broj dioničara. Recimo, vidiš da mali prodaju a majstor na 11. ili 12. mjestu kupuje, što kod nas ne hoda, jel’ tako?

Sramota je da je Srbija ispred Hrvatske u transparentnosti tržišta kapitala!

SDA [angry] [angry] [angry] [angry] [angry]

[b]The bigger the smile, the sharper the knife. [/b]["Rules of Acquisition"]


…vrlo zanimljiva tema…evo za početak na belexu možete pročitati sve do i jednog dioničara oliti akcionara neke srpske tvrtke…

Srbi plaćaju 20% poreza.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kad smo kod SDA (ne znam je li o ovome već pisano)
uveli su online uvid u SDA račun (al moraš otić tamo i zatražit)

od tada ne dobivam mjesečne izvještaje (poštom na papiru ko prije) niti izvještaje o transakcijama

znači i ovdje su smanjili troškove, a 600 kunića im nije teško uzet?!


BAKICAAA: ” …vrlo zanimljiva tema…evo za početak na belexu možete pročitati sve do i jednog dioničara oliti akcionara neke srpske tvrtke…” Srbi plaćaju 20% poreza.

Ok, no ajde mi valentine objasnite da li oni imaju pregled svih dioničara zato jer plaćaju 20% poreza ili jednostavno zbog toga da su možda odlučili da im barem neki dio trgovanja bude transparentan? I kod nas se pričalo o porezima, PKD-u pa nisam vidio da se SDA oglasila i objasnila da će ukinuti neke svoje instrumente

Suricata suricatta

To ti je ono, vi nama porez, a mi vama veselje, popis svih akcionara. To je samo moje mišljenje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


vjeko: ” Asko: ” vjeko: ” zašto pravno nije omogućeno i samim JDD-ima da prodaju CD-e s listama svih svojih dioničara? Zašto to ne nije dozvoljeno ZSE-u, brokerskim kućama? Kaj, SDA je utemeljena prije AZTN-a i ne spada pod taj zakon ” Kakve veze ima Agencija za tržišno natjecanje…može pojašnjenje… ” Pa povlastica koju ima SDA je po meni monopol i svi ostali alati, tvrtke, whatever na TK-Hrvatska su u nepovoljnom položaju u odnosu na njih” A da ukinemo i NN, pa da se zakoni objaljuju u Jutarnjem? Ne vidim čemu frka, uvijek se može skupiti nekoliko ljudi, i cijena više nije 600,00 već puno manje … flyeru – dobra ideja [thumbsup]

Znači to je bit svega. Nas se može skupiti nekoliko, desetak, ili više desetaka, raskusurati se i netko otići po CD i sve je u redu i legitimno i SDA se ne tiče da li je to za moje osobne potrebe ili za potrebe nas koji smo novčano sudjelovali i već time osnovna misao vodilja o tajnosti podataka i potpisivanju nekih dokumenata pada u vodu. Na posljetku je valentine dobro to sumirao – samo plati i to je to

Suricata suricatta


To ti je ono, vi nama porez, a mi vama veselje, popis svih akcionara. To je samo moje mišljenje.

Čekaj, ozbiljno vjerujete da oni taj popis imaju dostupan zbog plaćanja tog poreza?

Suricata suricatta


Čekaj, ozbiljno vjerujete da oni taj popis imaju dostupan zbog plaćanja tog poreza?

Rekao sam da je to moje mišljenje. Kruha i igara. Njihovo tržište dosta nelikvidno. No, ono što mene više muči, čak i da nam daju popis svih dioničara, imat ćemo skoro pa sve dostupne podatke na tržištu i to javno, a znate što to znači, sve manji i manji prinosi, jer svi će znati isto. Danas svatko već ima monitor, neki real neki od brokerskih kuća, ali to je vrlo blizu. Nešto mora biti sakriveno.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

vrlo im je dobra fora sa popisom svih nema muljaze, kod nas tog nema ali nema muljaze[lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male


BAKICAAA: ” …vrlo zanimljiva tema…evo za početak na belexu možete pročitati sve do i jednog dioničara oliti akcionara neke srpske tvrtke…” Srbi plaćaju 20% poreza.

…a koliki porez će sada Srbi platiti…i kakve veze tih 20% ima sa transparentnošću dioničara…


…a koliki porez će sada Srbi platiti…i kakve veze tih 20% ima sa transparentnošću dioničara…

Moje mišljenje, što koliko će platiti porez?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close