RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i “nesvrstani”…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….


Niz se nastavlja …

"Njihovi odašiljači prisutni su u više od 50 zemalja svijeta, hvale se u njoj, a čak su i napredni Južnokorejci došli učiti od RIZ-ovih inženjera. Nemaju ni neku konkurenciju na svjetskoj razini, osim u kanadskoj tvrtki Nautel. No, na njihovu nesreću, imaju državu kao vlasnika, nekretnine i atraktivno zemljište na 14.000 četvornih metara, preko puta zagrebačkog parka Maksimir, oko kojeg se oduvijek lome koplja. Oni su, karikirano, poput Konga u Africi – države koja leži na dijamantima, a istovremeno je jedna od najsiromašnijih na svijetu."

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prisutni-su-u-50-zemalja-korejci-uce-od-njihovih-inzenjera-a-u-hrvatskoj-su-u-blokadi/8730389/

Pozdrav

.odličan članak u Jutarnjem 👍 ..nažalost pokazuje da u RIZO nema sreće



Niz se nastavlja …

"Njihovi odašiljači prisutni su u više od 50 zemalja svijeta, hvale se u njoj, a čak su i napredni Južnokorejci došli učiti od RIZ-ovih inženjera. Nemaju ni neku konkurenciju na svjetskoj razini, osim u kanadskoj tvrtki Nautel. No, na njihovu nesreću, imaju državu kao vlasnika, nekretnine i atraktivno zemljište na 14.000 četvornih metara, preko puta zagrebačkog parka Maksimir, oko kojeg se oduvijek lome koplja. Oni su, karikirano, poput Konga u Africi – države koja leži na dijamantima, a istovremeno je jedna od najsiromašnijih na svijetu."

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prisutni-su-u-50-zemalja-korejci-uce-od-njihovih-inzenjera-a-u-hrvatskoj-su-u-blokadi/8730389/

Pozdrav

.odličan članak u Jutarnjem 👍 ..nažalost pokazuje da u RIZO nema sreće
[/quote]
Nisam siguran da to ima veze sa neimanjem srece?
Prije sa jugosocijalistickim upravljanjem isprepletenim sa kapitalistickim nacinima izvlacenja novca iz nazovimo ga preduzeća….



U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i "nesvrstani"…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….
[/quote]

A da de informiraš
https://www.openpr.com/news/1673584/Radio-Transmitter-Market-2019-2023-Global-Key-Country-Analysis-by-GatesAir-Broadcast-Electronics-Nautel-RIZ-Transmitters-Continental-NEC-Beijing-BBEF-Science-Thomson-Broadcast.html




U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i "nesvrstani"…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….
[/quote]

A da de informiraš
https://www.openpr.com/news/1673584/Radio-Transmitter-Market-2019-2023-Global-Key-Country-Analysis-by-GatesAir-Broadcast-Electronics-Nautel-RIZ-Transmitters-Continental-NEC-Beijing-BBEF-Science-Thomson-Broadcast.html

[/quote]
O cemu da se informiram…?
O poduzecima ili ako ti odgovara preduzecima koji PROIZVODE..?
Mance, bio si dobar nogometas, pusti price za malu djecu….

Ne razumim ako je u drzavnom vlasnistvu zasto drzava ne reagira zar HEP-u ne bi dobro dosao proizvodjac brojila ,pa taj njihov dug je smijesan za ozbiljne tvrtke .Pa postoje i neke nekretnine koje bi se mogle unovcit.

Sve bi to bilo tako da nečiji privatni ineresi nisu ispred opći i bolje je u svoj dzep stavit milion nego u državni deset?


Ne razumim ako je u drzavnom vlasnistvu zasto drzava ne reagira zar HEP-u ne bi dobro dosao proizvodjac brojila ,pa taj njihov dug je smijesan za ozbiljne tvrtke .Pa postoje i neke nekretnine koje bi se mogle unovcit.

Što ako ta brojila nisu konkurentna a zemljište pravno imovinski zamršeno?


Ne razumim ako je u drzavnom vlasnistvu zasto drzava ne reagira zar HEP-u ne bi dobro dosao proizvodjac brojila ,pa taj njihov dug je smijesan za ozbiljne tvrtke .Pa postoje i neke nekretnine koje bi se mogle unovcit.

a kako će onda Iskra prodavati svoja brojila,
što se nekretnina tiče, ima već više od godine da sam napisao da pogledate u sud.registru-zemljišne knjige, nađite brojeve parcela i polako u pretragu



Ne razumim ako je u drzavnom vlasnistvu zasto drzava ne reagira zar HEP-u ne bi dobro dosao proizvodjac brojila ,pa taj njihov dug je smijesan za ozbiljne tvrtke .Pa postoje i neke nekretnine koje bi se mogle unovcit.

a kako će onda Iskra prodavati svoja brojila,
što se nekretnina tiče, ima već više od godine da sam napisao da pogledate u sud.registru-zemljišne knjige, nađite brojeve parcela i polako u pretragu
[/quote]
Taj prolem zemljista nazalost svi zaposlenici katastra zajedno ne mogu rasplesti 4 godine…
Zato nema prodaje, jer mozebitni kupac trazi cistu situaciju sto u slucaju RIZ-a…
Na srecu ili zalost DORH provodi izvide koji ce potvrditi ono sto vec znamo,da su Uprave zajedno sa sindikatima dijelile lovu ispod stola, radnici nisu radili nista i dobivali placu i bilo je jako lijepo raditi u tim uvjetima…
A sada zaskripilo i svi pobjegose glavom bez obzira……

@undercover Radnici su radili, ali su bili i ostali… ovce.

RIZ je mini Uljanik. Stotine milijuna kuna su… “iscurile”. Stalno su se generirali vanjski neprijatelji, a tvrtka je sustavno uništavana. Mene baš zanima… endgame.



@undercover
Radnici su radili, ali su bili i ostali… ovce.

RIZ je mini Uljanik. Stotine milijuna kuna su… "iscurile". Stalno su se generirali vanjski neprijatelji, a tvrtka je sustavno uništavana. Mene baš zanima… endgame.


Država im je dala prije par godina 88 milja kuna. Gdje je nestala ta lova?

Tih 88 milijuna kuna nije nestalo…
Ali da li na ovom forumu ima zaposlenika RIZ-a?
Da nam oni pojasne situaciju u tom gigantu…..
Ili kao po obicaju svi tipkaju skriveni pod pseudonimima i brane ugled svojeg gubitasa..

Neke novosti? Spasavaju li se? Samo me cudi kako to da ne odu pred Banske dvore….
Ah, pa mogao bi netko.pitati sve te cestite zaposlenike gdje im je dotacija od 12 mil.eura kojom su ih tada pogurali…..

U ponedjeljak je izvanredna skupština.Vjerojatno zadnja šansa da se nešto promijeni u RIZ-u. Dosadašnji direktor je dao otkaz na poziciju, nažalost ostao je u firmi. Zakasnio je 5g sa tom odlukom, treba imati kapaciteta za tu funkciju. Nadamo se da će barem u NO uskoro biti sposobni ljudi sa stručnom naobrazbom. Vrhunski inžinjeri iz te firme imaju svoje firme i ide im jako dobro. Vjerujem da će i oni pomoći oporavku kompanije kad se očisti od parazita.

New Report

Close