RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hoće li nam 15.1 napokon RIZ u likvidaciju!?!? Ima li kakvih novosti o kaznenom progonu bivšeg direktora? Hmmm….možda je za nagradu već negdje zbrinut.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/e4fae6fc-f670-4d5a-a2b9-9325e3726191 izvještaj stečajnog. Izgleda da su stvari puno gore nego se mislilo. Netočna financijska izvješća, manipulacije….. U svakom slučaju ovdje ima dosta materijala za naslovnicu i sudske odgovornosti bivšeg direktora. Stečajni je izvrsno uvidio nesrazmjer između bivšeg inžinjerskog kadra te neadekvatno sposobnog upravljačkog.

Ima li šta novo


Ima li šta novo

Ima. Sve je već rečeno.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/e4fae6fc-f670-4d5a-a2b9-9325e3726191
ZAKLJUČAK 1: Dugovi RIZA su veći od vrijednosti koja je preostala.

‘Isplati se boriti za to da RIZ Odašiljači ne budu likvidirani’


ZAKLJUČAK 2: RIZ će nastaviti raditi, ali sa novom organizacijskom i vlasničkom strukturom.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=RIZO-R-A
ZAKLJUČAK 3: Većinski vlasnik je bila država. RIZ će dokapitalizirati ( i preuzeti u 100%-tno vlasništvo netko blizak državi, ili vjerojatnije netko u vlasništvu države. Na pamet mi pada HEP.

Kombinacija 3 u 1
Država je bila većinski vlasnik i ovako ništa ne gubi.
Gospodin Šket je spasitelj RIZA.
Mali dioničari gaće na štap.

Tako država gospodari svojom imovinom,prije nije mogla a sad će moći pozitivno poslovat dok opet ne izvaraju nove dioničare!

ročište određeno 15. siječnja, pripremljen prijedlog nastavka poslovanja.
zna li tko što je bilo

Koja su prava malih dionicara u ovom slucaju?

Ista kao u Agrokoru Uljaniku itd.

Svatko vidi ono što želi
Dugovi se mogu vratiti iz budućeg poslovanja

Jedno je agrokor, drugo je uljanik a ovo je treće

Rizo je nepotrebno otišao na bubanj.
Ili je bilo potrebno….
Gorak okus u ustima.
Nemam rizo, al’ ovo postaje epidemija

Ovo mi je najveca greska od kada ulazem u dionice, ni sam ne znam sto sam ovdje spekulirao…
Sreca u nesreci je ta sto mi je udio u portfoliju bio samo par postotaka.

Ali s druge strane mi je ogromno iskustvo koje me kostalo samo par posto portfolija.


Rizo je nepotrebno otišao na bubanj.
Ili je bilo potrebno….
Gorak okus u ustima.
Nemam rizo, al' ovo postaje epidemija


Epidemija – možda.
Gorak okus u ustima – sigurno.

Kao malom dioničaru jako mi smetaju “uspješna rješenja” koja postaju pravilo na ZSE.

PRIMJERI:

JADRANKAMEN – Ulaskom u stečaj, službenom procjenom je utvrđen višak vrijednosti ( dugovi manji od vrijednosti poduzeća ) od 100 Kn po dionici. Firma spašena, višak nestao, dioničari “izbrisani”.

KAŠTELANSKI STAKLENICI – Stečaj, službeno utvrđen višak, ali već se vidi kako će završiti. Zemljište interesantno aerodromu ( koji je velikim dijelom u državnom vlasništvu) biti će “prodano” aerodromu. Ostatak kako bude, nije važno. Dioničari “izbrisani” ?

RIZ – Već u startu se sve zna ? Dioničari “izbrisani” ?

Kao mali dioničar stekao sam dojam da se mojim “brisanjem” nešto što je moje daje nekome drugome.
Kod Kaštelanskih Staklenika i RIZ-a osjećam se prevarenim jer većinski vlasnik neće izgubiti ništa, nego će mojim “brisanjem” vjerojatno i zaraditi.


Ista kao u Agrokoru Uljaniku itd.

Ima li osnove za tuzbu drzave? Zbog neodgovornog ponašanja i nebrige?

Naravno da ima!Samo ne na našim sudovima gdje je isto nebriga i neodgovorno ponašanje tj.kakva država takvi i sudovi?

New Report

Close