RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

natječaj uvijek lansira cijenu prema gore jer su velika očekivanja pa bi ovdje moglo biti zanimljivo za dioničare

Ignore: KressoM, delux

Ako stvarno krenu s prodajom u prvom kvartalu next year onda su pitanja svih pitanja ova:
1) Po kojoj cijeni? Ovo određuje uspjeh prodaje. Iako vjerujem da neće pretjerivati, oko BVPS max.
2) Kakvog kupca se može očekivati? Idealno bi bilo da je kupac netko tko može progurati brojila u BiH, Srbiju te možda još ponegdje. U tom slučaju se u perspektivi može razmišljati i o dugoročnom holdu, eventualno čak i dokup kad ponovno grune u nekoj nadolazećoj krizi.
Ima li tko kakvih razmišljanja?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Neće nikuda pobjeći bez brige

Možda neće odmah, ali ja sam u drugim prilikama i ne vjerujem da ću ulaziti, ali volim komentirati.

Ponavljam sam trgujem, nemam inside informacije i služim se samo svojim analizama, istina, osluškujem po forumima i blogova i druga razmišljanja.

U 2017. na bubanj preko burze 23 državne tvrtke


Na listi za prodaju biti će i većinski udjeli u Borovu, RIZ Odašiljačima,Vjesniku, Croatia airlinesu, hotelu Maestral,..

To govore svake godine u ovo vrijeme – 2014., 2015., 2016… Do kad?


U 2017. na bubanj preko burze 23 državne tvrtke


Na listi za prodaju biti će i većinski udjeli u Borovu, RIZ Odašiljačima,Vjesniku, Croatia airlinesu, hotelu Maestral,..

To govore svake godine u ovo vrijeme – 2014., 2015., 2016… Do kad?
[/quote]

Mislim da RIZO nije spraman za privatizaciju osim ako ga hoće pokloniti.
Potrebno ga je prvo oporaviti i prodati za 3 puta veću cijenu nego što ovaj čas mogu dobiti.

Da ga država zna oporaviti, ne bi ga trebala prodavati.

ovaj sa 1300 kom jučer je bio na 100 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Da ga država zna oporaviti, ne bi ga trebala prodavati.

Zna zna. kako su HIMR-om upravljali i dobro prodali.


U 2017. na bubanj preko burze 23 državne tvrtke


Na listi za prodaju biti će i većinski udjeli u Borovu, RIZ Odašiljačima,Vjesniku, Croatia airlinesu, hotelu Maestral,..

To govore svake godine u ovo vrijeme – 2014., 2015., 2016… Do kad?
[/quote]
dokle oni god budu to prodavali, plaćica ide, pa ne bih niti ja prodao odmah, kako ću onda dokazati da nešto radim, svaki uhljeb, koji imalo drži do sebe ne smije nikada dozvoliti da jasle ostanu potpuno prazne

To je sve točno
Ali ovo mi se čini kao skraćeni popis, prije je bilo 50-60 firmi.
Gle, ako je politička odluka donesena (čitaj nacrt proračuna za 2017) to onda ide. Nitko se neće zbog Riz odašiljača zamjerati šefovima na način da glumi gljivu. To smatram apsolviranim.
Sad treba pričekati i vidjeti koliki će biti interes za kupnju i tko se sve javlja.
Prava lova za dioničare leži u procjeni budućeg poslovanja. Ovo o čemu sad pričamo je za par bureka.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovaj na 96,00 sad će samo rušit cijenu jer će se drugi koji žele vani slagati ispod njega.
Nadam se da će ga netko ustvari u jednom zalogaju uskoro popapati


Ovaj na 96,00 sad će samo rušit cijenu jer će se drugi koji žele vani slagati ispod njega.
Nadam se da će ga netko ustvari u jednom zalogaju uskoro popapati

Problem kod papanja je taj da ako je to Cvjetko da vrlo lako stavi jos takvih naloga

ima neko malo dublji uvid u top10?

fala

@noiz
A druga varijanta je da prodaje po toj cijeni dok može u slučaju da FI bude loše, u slučaju da se RIZO opet NE privatizira i dok može 96 dobiti. Nemojte me krivo shvatit, i ja bi htio da svi zarade, samo sam realan i otvaram pitanje ove druge mogućnosti.

JohnnyMB
Sve je moguće. I da FI bude loše i da opet zapne s privatizacijom i da ovo ode na 40-50 kn i … Sve.
Ali nekako se to ne osjeća u zraku, ne? Lagano se utvrđuje 90+ i ide prema 100, a ništa bitno se ne događa, bar ne još.
Veseli me da je Dalićka sjela u Ministarstvo gospodarstva. Da je ušao onaj komunistički demagog Marić to bi bila katastrofa. Ovako, tu više nema zezanja i otezanja.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close