RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba prvo preskočit 92 kn da bi rekli kako se nešto kreće, a po volumenu trgovanja to se trenutačno čini jako daleko i nedostižno..

To bi mogli i dutra napast, 92…

Prošle godine je u ovo doba počeo nagli rast do 140 kn…. A FI je za mjesec dana…. Nadamo se u tom periodu i MORH i neke još druge stvari….

JohnnyMB
I ja se nadam istom. Strpljen spašen, kako kažu…
Mislim da ipak mora i CROBEX preći 2000 pa da se onda s većih dionica prelije ovdje.
Istina je da će onda ovdje postotak rasta biti značajno veći.
Što prije to bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Možete li staviti službenu obavijesti ZSE ili uprave RIZ DD
o sklopljenim ili nesklopljenim poslovima za vojnu industriju
MORH i/ili slično ili je to samo …. ?

@Barikb
To je samo obavjest o upisu takve vrste djelatnosti tako da u budućnosti mogu sudjelovat na natječajima koje MORH bude objavljivao.. Znači nikakav posao još nisu dobili, bit će ako Bog da..


Prošle godine je u ovo doba počeo nagli rast do 140 kn…. A FI je za mjesec dana…. Nadamo se u tom periodu i MORH i neke još druge stvari….

Jeste sigurni da u to vrijeme nije bio objavljen onaj popis firmi koje će CERP prodavat, pa je za par dana RIZO skinut s popisa.. Mislim da je to bio okidač a ne izvješće

Koji od CERP i DUUDI ne treba potvrdu vlade o prodaji? Vlada je u proljeće izjavila da ide u prodaju (kad je Erdogan dolazio) pa nakon toga poništila….

1. Prosle godine dionica je naglo porasla na ocekivanjima za 3Q, jer je kvartal prije toga bio brutalan za RIZ, ali kako ocekivanja nisu opravdana, cijena se srusila.

2. Ova odluka Vlade o prodaji nije nista novo. RIZ je predvidjen za privatizaciju u Planu upravljanja drzavom imovinom za 2015. i 2016., vjerojatno ce biti i za 2017. godinu. Jedino sto vas buni je odluka o prodaji koja se trebala naci na sjednici CERP-a u travnju, pa je naknadno povucena do, kako su tada rekli, konzultacije s resornim ministarstvom i potencijalnim investitorima.

3. Ono sto mene zanima je sljedece: je li RIZ dobio dio posla od proslog natjecaja za brojila. Nigdje nista nije objavljeno, ali to ne mora nista znaciti. Zato sad iscekujemo izvjesce za 3Q i ako ono bude pozitivno, sve ce biti uredu. Cak ce i izracuni na moje-dionice ponovno biti u zelenom.

4. U buducnosti ocekujem velike stvari za RIZ: samostalno javljanje na natjecaje za brojila kojih bi trebalo biti svake godine u RH, javljanje na MORH-ove natjecaje i – konacno – privatizaciju.

Pa bravo. to je i za očekivat


1. Prosle godine dionica je naglo porasla na ocekivanjima za 3Q, jer je kvartal prije toga bio brutalan za RIZ, ali kako ocekivanja nisu opravdana, cijena se srusila.

2. Ova odluka Vlade o prodaji nije nista novo. RIZ je predvidjen za privatizaciju u Planu upravljanja drzavom imovinom za 2015. i 2016., vjerojatno ce biti i za 2017. godinu. Jedino sto vas buni je odluka o prodaji koja se trebala naci na sjednici CERP-a u travnju, pa je naknadno povucena do, kako su tada rekli, konzultacije s resornim ministarstvom i potencijalnim investitorima.

3. Ono sto mene zanima je sljedece: je li RIZ dobio dio posla od proslog natjecaja za brojila. Nigdje nista nije objavljeno, ali to ne mora nista znaciti. Zato sad iscekujemo izvjesce za 3Q i ako ono bude pozitivno, sve ce biti uredu. Cak ce i izracuni na moje-dionice ponovno biti u zelenom.

4. U buducnosti ocekujem velike stvari za RIZ: samostalno javljanje na natjecaje za brojila kojih bi trebalo biti svake godine u RH, javljanje na MORH-ove natjecaje i – konacno – privatizaciju.

3. Dobili su većinu tog posla na natječaju preko posrednika Cotre iz Vž-a i onaj drugi preko onog drugog!

To sam i ja cuo ali nigdje objave….

Znači sad s obzirom da više nemaju preneseni gubitak ne moraju više na natječaje preko posrednika?
Molim potvrdu od nekog tko se kuži u ovo.
Inače, ako je tome stvarno tako, a nastave ići preko posrednika obećajem kaznenu prijavu protiv uprave.
Nadam se da neću morati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da je tako.. da… Podržavam u prijavi, naravno…


3. Dobili su većinu tog posla na natječaju preko posrednika Cotre iz Vž-a i onaj drugi preko onog drugog!

Odakle to znas?

New Report

Close