Redizajn portala + foruma 2020.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Redizajn portala + foruma 2020.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dal rade zahtjevi za prijateljstva?
Ak se prihvati prijateljstvo, moze se odmah citat.

Ako nekoga imaš na ignore filteru, taj filter se naknadno više ne može maknuti.

 

 

havi2, 28.01.2024. u 21:01

Dal rade zahtjevi za prijateljstva? Ak se prihvati prijateljstvo, moze se odmah citat.

to dobro funkcionira 👍 naravno ako te ‘prihvate’ za frenda 😊

 

Čini mi se da je forum opet zaživio pa čak da se ovdje više i smislenije komentira nego na onom drugom forumu dijonice netu koji je baš sranje ..previše se admin uživio ..ili su pak zaposlili starog Vjeku s ovog  foruma 😁

Jel nam to netko hakirao forum? namjerno ili zašto i kako baš sada.

Možda bi nam netko mogao objasniti zašto je pao forum baš na 28-29.02. kad su bitni dani u trgovanju?

Očito ovi iz dionica.net su PD forum potkupili i oni platformu svoju srušili… jel to tako ide, moguće je sve u poslovnom svijetu!?

 

kaj se čeka? sve nešto zbrda zdola…. privat poruke ne funkcioniraju… postovi zaključani nekoliko dana, moderatori i administratori na godišnjem? kaj treba poslati servisere?

Nakon incidenta od prije neki dan ja još uvijek ne vidim da neka tema skače na prvo mjesto kada se nešto posta već mi je sve zamrznuto i da bih došao do najnovijeg posta moram listati na zadnju stranicu. Je li to tako i vama?

skroznovi, 03.02.2024. u 17:53
Čini mi se da je forum opet zaživio pa čak da se ovdje više i smislenije komentira nego na onom drugom forumu dijonice netu koji je baš sranje ..previše se admin uživio…
Zna li se koja pravna osoba vodi dotični forum?

 

dyonicar, 05.03.2024. u 00:48

 





skroznovi, 03.02.2024. u 17:53



Čini mi se da je forum opet zaživio pa čak da se ovdje više i smislenije komentira nego na onom drugom forumu dijonice netu koji je baš sranje ..previše se admin uživio…


Zna li se koja pravna osoba vodi dotični forum?

 

 

Ne zna se, a nije ni bitno. Imaju *.net domenu, a ne *.hr domenu, što je meni zanimljivo.

Tamo ima svakakvih ljudi..uglavnom oke ekipa, ali je po meni previše emocija u objavama. Zato Poslovni i jest “poslovni”… Onaj bismo mogli nazvati “Emotivni.hr”

Puno se bune na admina/moderatora, ali taj je čak i oke.. Vele da je strog, ali i nije toliko… Ovisi što se piše i na kojim temama se objavljuje.

yieldchaser, 05.03.2024. u 11:56
Ne zna se, a nije ni bitno. Imaju *.net domenu, a ne *.hr domenu, što je meni zanimljivo.
Čudi Vas ono *.net.? Radi se virtualnoj domeni otvorenoj na Islandu. Dakle, izvan EU. Pretpostavljam da Vam se sada lampica upalila, barem malo. Kažete da Vam je to zanimljivo. Pretpostavljam da će jednog dana biti zanimljivo i Poreznoj upravi tj. Državnom inspektoratu.

 

Obično SAD “atrahira” sebi nadležnost za .net domene, ali mene posebno fasciniraju politički stavovi i ideje pojedinih forumaša, koji su toliki domoljubi, ali im je po svemu sudeći ugodnije izvan hrvatskih domena. Tamo moram posebno paziti da ne budem kritičan prema poglavniku Anti Paveliću i herojima Ukrajine Stepanu Banderi i Romanu Šukeviču, da ne povrijedim emocije kontemporalnim domoljubima koji tamo prebivaju. Tvrde da se ne poistovjećuju s istim povijesnim ličnostima, ali kad ružno pišem o tim humanitarcima, ti pojedini forumaši se uvrijede.

Na stranu sve to, zašto mislite da Porezna i DIRH imaju nadležnost i za što točno? Ja nisam vidio ikakvu veću nezakonitost. Jedino mi te neke stvari nisu etične, ali to ne znači da je nezakonito. Ima i pozitivnih segmenata. Vrijeđanje se strogo kažnjava i to je oke.

@Yieldchaser
Domena koja nije *.hr u ovom slučaju nema nikakve veze s izostankom domoljublja već s čisto pragmatičnim razlozima. Znaju što čine.

Nego, imam pitanje za Vas. Pitanje vrijedi ujedno i za državne institucije.
.
Smijete li Vi, samo tako, evo, upravo sada u ovom trenutku, doći s kombijem registriranim izvan EU (npr. registriranim na Islandu) na javno mjesto s maskirnom kapuljačom na glavi, skrivajući svjesno svoj identitet u javnosti (nitko ne zna tko ste, kako se zovete, kako izgledate), postaviti štand ili kolibu na gradski trg (dakle opet u javnosti) i ondje javno komunicirati s no-name građanima, okupljati ih javno prema nekom ključu i određenom interesu, pa za neku sustavnu i dugoročnu komunikacijsku uslugu koju im nudite (komunikacijska djelatnost) od tih građana tražiti pretplatu u visini od 1 eura i/ili donacije u istoj visini za kupnju i/ili održavanje Vašeg auta, štanda, kolibe, za honorare pomoćnih radnika koje ste doveli da Vam pomažu, dok istovremeno koristite taj svoj štand, auto i kolibu za lijepljenje plakata s reklamom Zagrebačke banke ili McDonalds-a za što, dakako, od ZABA-e dobivate 1 euro po plakatu na dan?

dyonicar, 05.03.2024. u 18:41

@Yieldchaser Domena koja nije *.hr u ovom slučaju nema nikakve veze s izostankom domoljublja već s čisto pragmatičnim razlozima. Znaju što čine.

Nego, imam pitanje za Vas. Pitanje vrijedi ujedno i za državne institucije.
.
Smijete li Vi, samo tako, evo, upravo sada u ovom trenutku, doći s kombijem registriranim izvan EU (npr. registriranim na Islandu) na javno mjesto s maskirnom kapuljačom na glavi, skrivajući svjesno svoj identitet u javnosti (nitko ne zna tko ste, kako se zovete, kako izgledate), postaviti štand ili kolibu na gradski trg (dakle opet u javnosti) i ondje javno komunicirati s no-name građanima, okupljati ih javno prema nekom ključu i određenom interesu, pa za neku sustavnu i dugoročnu komunikacijsku uslugu koju im nudite (komunikacijska djelatnost) od tih građana tražiti pretplatu u visini od 1 eura i/ili donacije u istoj visini za kupnju i/ili održavanje Vašeg auta, štanda, kolibe, za honorare pomoćnih radnika koje ste doveli da Vam pomažu, dok istovremeno koristite taj svoj štand, auto i kolibu za lijepljenje plakata s reklamom Zagrebačke banke ili McDonalds-a za što, dakako, od ZABA-e dobivate 1 euro po plakatu na dan?

Znam da nema veze s nedostatkom domoljublja, nego sam bio ironičan, a u tome se ujedno krije i odgovor na Vaše pitanje, kolega. Pitanje je nadležnosti, konkretno međunarodne nadležnosti, a ona je u ovom slučaju dosta komplicirana i tko god da stoji iza tog foruma se dobro informirao i pripremio. Svakako je izvan dohvata nadležnosti Porezne uprave i Državnog inspektorata, a na Islandu i trebalo vidjeti. Pitanje je bi li došlo do negativnog sukoba međunarodne nadležnosti Islanda i SADa. Isto tako, svašta je moguće. Ovisi kakve Island ima propise o zaštiti osobnih podataka. Moguće je da tamo u konkretnom predmetu nema nikakve protupravnosti. A i na kraju krajeva, zašto Vam je to bitno? Drugi forum nije tako loš… Ovaj je bolji, iako zadnjih dana malo zapinje, hehe.

@Yieldchaser
Nije bitno otkuda je virtualna domena. Mogla bi biti i iz Mauritanije. Bitno je da je izvan EU, a pri tome forum djeluje na teritoriju RH i obraća se građanima RH.

Nisam siguran jeste li shvatili gornju metaforu. Poanta je ta da ako imate internetski forum ili neku web stranicu kojom nastupate u javnosti i baratate na bilo koji način novcima i prihodima, morate imati definirani pravni oblik i morate biti uneseni (prijavljeni) u sudski (trgovački) registar te ste dužni biti prijavljeni u Poreznoj upravi tj. dužni ste podastrijeti godišnje financijsko izvješće vezano za vođenje nekog portala ili foruma. U suprotnom obavljate neregistriranu (neprijavljenu) djelatnost te ste u prekršaju. Pučki rečeno, radite na crno.

Dakle, ako se točno zna tko je vlasnik internetskog portala http://www.forum.hr sa svim ostalim pripadajućim podacima uključujući adresu, financijsko izvješće itd. i ako se točno zna tko je vlasnik portala http://www.mojedionice.com te se za sve zna kako posluju i ako se oba vlasnika tih portala može locirati u sudskom registru, onda moje pitanje glasi, kako glasi ime, prezime, naziv (?), adresa i sve ostalo za forum http://www.dionice.net.

Radi se o javnim podacima i svakome tko želi znati je poznato sve o gore navedenim portalima i njihovim vlasnicima, ali nam isti takvi podaci nisu poznati za predmetni forum. Barem meni nisu. Možda je problem u meni što nisam dovoljno informiran i stručan? Ne znam. Kolega Pongo je u jednom od svojih postava taj forum nazvao “nepostojećim”. Eto, kolega, TO je ono što je DOISTA zanimljivo. 😀 No, ako Vam se da potražiti, možda Vi imate više sreće… 🙂

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1:0::NO

Hm… Treba vidjeti s nekim tko radi s propisima oko nadležnosti radi “djelovanja internetskog foruma ‘na teritoriju RH’ i obraćanja građanima RH”.. Možda postaviti upit na Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva. U krajnjoj liniji i Poreznoj upravi. Ali čisto sumnjam da hrvatska tijela imaju nadležnost. Hehe, nekako mi se čini da je intencija osnivača i voditelja foruma upravo i bila da izbjegne nadležnost hrvatskih javnopravnih tijela i sudova.😋

New Report

Close