Redizajn portala + foruma 2020.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Redizajn portala + foruma 2020.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Yieldchaser: “ Hehe, nekako mi se čini da je intencija osnivača i voditelja foruma upravo i bila da izbjegne nadležnost hrvatskih javnopravnih tijela i sudova.😋”
……………………………………………………………………………………………………………………………..
Možda. 😀
No, možda se radi jednostavno o tome da ne znamo naziv subjekta. Naziv pravnog subjekta se ne mora nužno preklapati s nazivom “dionice.net”,  zar ne? Može se  zvati bilo kako.

Usput, ako Vam se da, probajte provesti (fingirati) postupak uplate pretplate tj. donacije na račun koji stoji iza poveznice. Podijelite naknadno s nama molim Vas, na koji tj. čiji račun uplaćujete novce. To je dakako rješenje ove zagonetke!  😀
Obično, kada nešto plaćate net bankingom, skoči naziv ili ime imatelja računa na koji uplaćujete novce, zar ne? Tako da zacijelo neće biti teško saznati primatelja uplaćenih sredstava…znatiželjan sam… ;-)

Zaboravih:

https://www.zakon.hr/z/472/Zakon-o-zabrani-i-sprje%C4%8Davanju-obavljanja-neregistrirane-djelatnosti

Teže je saznati primatelja sredstava ako koristi različite fintech kombinacije i šta sve ne. Čim koristi islandski servis za “pridržaj prava privatnosti”, očito je da i želi i može ostati privatan. Ima svoje razloge za to. Jedan od njih je da taj forum ne bi dugo potrajao kad bi krenuli brutalni napadi na njega zašto je napravio ovo, zašto je napravio ono, tko je dobio ban, tko nije, itd. Iako kao narod imamo puno vrlina, znamo bit prokleti i fakat nismo dobri jedni prema drugima. Vidi se to posvuda u hrvatskom društvu, a ne samo na internetskim forumima. Isto tako, sumnjam da islandske vlasti nemaju pristup svim informacijama vezanim uz tu stranicu i da ga ne bi najahali da krši njihove zakone. Informacija jednostavno nije dostupna svakome. Postoji i kod nas masa takvih informacija s različitim stupnjem tajnosti, ali su hrvatski zakoni po tom pitanju drukčiji. Iznenadili biste se koliko je država potpisalo i ratificiralo neke međunarodne ugovore koji se odnose na pravo na pristup informacijama i koje su to države…pogotovo u Europi…čak mislim da je Island među njima, ali Hrvatska (zanimljivo) nije, a Crna Gora, BiH, Ukrajina i Moldavija (također zanimljivo) jesu. U vezi prava na pristup određenoj informaciji se razlikuju pravila od države do države, ali se uvijek primjenjuje test razmjernosti i javnog interesa. Kakav je to interes hrvatske i pogotovo islandske javnosti da sazna tko je napravio neki internetski forum ako tamo nema ničega što bi ozbiljnije narušavalo taj javni interes? Nije da dogovaraju tamo kaznena djela i terorizam…

Ovaj forum je nazalost postao skroz neupotrebljiv. Nove postove vise uopce ne pokazuje na naslovnoj stranici (osim postove nekolicine forumasa ?), ovako je postalo nemoguce pratiti komunikaciju.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Poštovani,

nedavno smo imali update sustava.

Nova verzija nam je zadala neke tehničke probleme na forumu, ali programeri rade na tome da se u što skorijem roku otklone. Unaprijed zahvaljujemo na strpljenju

Srdačan pozdrav

redakcija Poslovnog dnevnika

 

Poslao im upit pa mi to odgovorili.

Odjednom više nema novih komentara, jel to do foruma ili nitko više ništa ne komentira. Malo mi čudno…

Ima, ima samo stisnite na temu gdje vas interesira bez obzira na stari datum.

kad će se taj forum više dovesti u prethodno stanje. masa stvari šteka, ne može se komunicirati na pm, nickovi pomiješani, avatara i ima i nema…

Kako dodati novi topic u našu veliku zajednicu?

Ja bi dodao, za one koji znaju a da mogu pisati o tome a sada je baš vrijeme za to. Izbori su tu a gomila ljudi se nagrabila nezakonito!

Topic bi se mogao zvati “O kud kome što”,( a nije zarađeno) ili tako nešto u tome smislu!

Meni nije bas jasno kako firmi koja vodi poslovni.hr nije stalo da im forum radi kako treba. Forum kao takav nije tesko napraviti, nije da ne znaju, zato se namece zakljucak da im nije uopce do ovoga stalo. Forum, dok je bio full funkcionalan, je bio jako posjecen, povecavao je posjecenost, vidljivost i time vaznost ovog cijelog portala. Forum je trenutno neupotrebljiv, sto je stvarno steta za nas korisnike i druge poslovne entuzijaste, ali i za portal poslovni.hr. nije mi uopce jasno kako voditelji ovog portala za to nemaju sluha.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

forum se raspao komplet… kukulele jadno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

valjda im nije u interesu!!!??? taman se počeo dobar broj forumaša vraćati sa drugog foruma i pojavila se nada da će postati opet onaj pravi dobri stari forum… a ono ćorak! mjesec dana se ne mogu posložiti….

ne bi me cudilo da se ovo namjerno napravilo. tko zna mozda su onaj totalitarist sa drugog foruma obratio ovima da ga uniste… sve je moguce… ovdje si barem mogao nes napisat bez da te Staljin iskljuci.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Zna netko napravit forum ? 🙂

@havi

Razmisljao sam i ja o ovome. Napraviti forum je prilicno jednostavno, veci problem je uciniti da on zazivi. Ima puno besplatnih platformi za kreirati forum, ima i ouno onih profi koji se placaju. Npr. onaj drugi forum koristi Woltlab platformu:

.

https://www.woltlab.com/en/cloud/

.

tamo se koristi njihov softver na njihovom cloud serveru, trebas samo refistrirati svoju domenu.

.

Sta mislis koji je najbolji nacin kako demokratizirati forum? Transparentno ga postaviti (da se zna tko stoji iza njega), dati clanovima ulogu moderatora, pokusati ga mozda nekako monetizirati da bude samoodrziv (preplata za koristenje profi servera i platforme ipak neato kosta)…

.

Imam neke frendove IT-evce koji ovo vrlo brzo mogu pokrenuti. Nekoc sam i ja sam cackao po tim stvarima, ali to vrijeme je davno proslo 🙂

.

Dajte prijedloge, ajmo nesto pokrenuti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close