ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma sve je to sjajno.

Ako ovo potraje otić će ADPL i ispod 90kn, ali i dalje mi nisu jasne usporedbe proizvođača automobilskih dijelova i zrakoplova. kao da uspoređujemo Podravku i Durex… ali ok.

Meni je prosjek ovdje nešto ispod 150kn, nije da me zamara trenutno. Hedgan sam na EUREX-u sa FVS-om. Tu je zarada poprilična. Ideja je kad stane padati, izaći iz hedga i kupit par perjanica na ZSE.

Iako, ukoliko ovo potraje svijet će biti u kaosu pa će biti svejedno tko šta ima. I dalje smatram kako je ADPL kvalitena firma, tako ne znam čemu prozivanje da se nadam.

Ford i VW su zavorili proizvodnju, od ponedjeljka i Mercedes, pa iako ADPL i MB nisu partneri, sve vam je jasno di su ..

pišem samo na dionicama koje držim..

auto industrija će vjerojatno biti među najteže pogođenima (uz turiste i avio komp.) jer ljudi aute saa uopće ne kupuju, a pitanje je kada će jer će neka ograničenja kretanja vjerojatno ostati na snazi možda i do kraja godinei jako utjecati na potražnju za novim autima…sada kupovati  dionice ovog sektora je teško i nepotrebno kockanje jer ovdje oporavka neće biti mjesecima…pogoni stoje, a radnici ne rade…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kratkoročno, ovo neće biti dobro, kao ni cijela autoindustrija, to se slažem. Ali proricat neke apokaliptične scenarije vezano uz to da ‘ljudi više ne kupuju aute’ je neutemeljeno. Nije da ADPL proizvodi aute kao takve i još s motorima na unutarnje sagorijevanje pa postoji bojazan da će električni automobili istisnut tradicionalne benzince i dizele. Sve da je tome i tako pa neće ljudi prestat vozit aute. Kao što neće prestat ni žvakat žvakaće, pušit, koristit papirnate maramice, itd. A i najveći proizvođači će postepeno razvijat tehnologije i bit u korak s vremenom i trendovima. I to oni prvi, prije fantasta Elona Muska i sličnih entuzijasta. Plastične komponente ti trebaju bio auto od titanija ili karbonskih vlakana ili običnog pleha i vozio on na benzin, struju, nuklearno…Nemoj očekivat enormni rast i zaradu na tome, ali stalno će od toga kapat, u to ne sumnjam.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/zatvaranje-svih-pogona-u-cijelom-svijetu-to-se-nije-dogodilo-od-drugog-svjetskog-rata/10109887/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/tOVw8iYrrmXvaXrYcOzFbA==.pdf

samo sto je ovo sto pisu u objavi privremena stvar… cujem od kolega u Rusiji da je i tamo teze naci slobodan kamion za prijevoz robe (retail distribucija). cak i moja firma u WE gdje radim zatvara tvornicu i prekida proizvodnju do 30.3. zbog toga sto u proizvodnji nije lako osigurati tih 1-2 metra razmaka izmedju radnika. uz svu buku do strojeva, ne mozes se dovikivati na 2 metra. Nije to kraj svijeta da se razumijemo, napravila se dovoljna zaliha za sljedecih 6-8 tjedana bez proizvodnje. ali kao i svaka proizvodnja, privremeni radnici nece raditi ni biti placeni… takvih ce po svijetu biti milijuni… e tu ce stradati vise ljudi nego od Corone…

Nece ADPL propasti, daleko od toga. Ali ceka nas mrsava 2020 i 2021.

A random walk down Wall Street...

https://www.seebiz.eu/tvrtke/ad-plastik-i-dacia-prekinula-s-radom/227631

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Još malo crnjaka

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/5M7lpawki1L8uHBauJqb9Q==.pdf

 

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

raiff.fond je ovdje počeo kupovati..vidjet ćemo hoće li to pomoći oporavku cijene jer info koje dolaze iz svijeta nisu optimistične

obustavom proizvodnje ovo može samo dolje, a i dividenda ne da nije upitna nego je zasigurno nebude

Jaskanac, 20.03.2020. u 18:51

obustavom proizvodnje ovo može samo dolje, a i dividenda ne da nije upitna nego je zasigurno nebude

dividendu bolje da ne daju jer taj keš će im odlično doći sada kad sve  stoji…manji dio radnika mogu otpustiti, ostale na minimalac 2-3 mjeseca i na taj način mogu bez problema hibernirati 3-4 mjeseca bez većih problema…..ako se stvari počnu smirivati kako se očekuje do 6 mjeseca, onda se lako vrati proizvodnja i ljudi u pogone…

realno, morat će se za 2-3 mjeseca pokrenuti proizvodnja u cijelom svijetu jer inače ćemo se vratiti u srednji vijek jer neće raditi tvornice i neće biti nikakvih dobara za korištenje…tako da kad ovaj udarni val prođe i počne opadati, otpočeti će i pokretanje proizvodnje makar i sa zaštitnim maskama na licu…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan

 

Slažem se.

ADPL je sada pala oko 50% cijene…realno, da se za 5 godina vrati na 200 kn, to je prosječno +20% godišnje, a u banci se ne dobije u 5 godina niti 5%…osim toga, proizvodnja se jednostavno MORA pokrenuti unutar 2-3 mjeseca i to ne samo ove industrije nego i sve ostalo u svijetu jer inače će sve propasti, a to se neće dopustiti pa makar svi radili s maksama na licu…dapače, sad kad je javni prijevoz postao nepoželjan i opasan zbog širenja zaraze, automobili bi opet mogli biti sve traženiji jer daju izoliranu sigurnost u prijevozu koju nema ni pješačenje među ljudima, a kamoli javni prijevoz

kakogod,  ja lagano kupujem na ovim razinama ….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zoranguan

 

Gle, ako oni uskoro ne pocmu raditi imat ce ogromnih problema sa likvidnoscu.

Mogla bi im doci na naplatu losa bilanca i prevelika zaduzenost.

coffey, 15.03.2020. u 19:55

Kakvi kokosari sve egzistiraju ovdje, nevjerovatno, pa kad vec lupate mozete lupati da bude i 50kn po dionici, ne znam jel stvarno mislite da bi netko prodao po toj cijeni, pa samo trezor moze otkupiti pola

evo ja prognoziram ADPL 43 kn 2021 godine i tada cu kupovati ,a ti ces nastaviti vrijedjati svakog tko misli drukcije i promjenit ces 20 nick name do tada .

New Report

Close