PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Poštovani kolege.
Nije moja tema jer nemam dionice, ali želim podijeliti svoje današnje iskustvo iz Pevca Jankomir. Police su im prazne. DIV i DIK su im zadnju robu isporučili na staru godinu.
Također, kad ti je kompletan, ali kompletan asortiman skuplji od Bauhausa, onda morate biti spremni za promjenu trenda. Npr. vodokotlići su svega 10 kn skuplji pa na cijeni od 220-250kn nije puno, ali komad željeza u Lprofilu je skuplji 1,6 kn nego kod navedenih i tamo košta 3,9 kn, to je 40%. Ne drukam, nego sam ostao iznenađen stanjem i spoznajom da više ne moram niti ući u Pevec. Sve je skuplje, a izbor manji. Evo slika police, katastrofa, ja sam hobist, a nisam uspio ništa naći u odgovarajućem broju. Ono po 2,3,5 šarafa po kutiji.. Tuga unutra.

Ivane bit će prije da se u Pevecu nisu dogovorili o nastavku suradnje sa DIVom..jer je DIV htio dići cijene oko 15 posto..

Jako dobro ste informirani za jednog hobista da je zadnja roba isporučena na staru godinu..

Ružno je što tako generalizirate i iznosite čiste laži
[/quote]

Pa kad dođeš do police i vidiš prazne kutijice, pitaš zaposlenika i on ti kaže otkad nema robe. Pa znam se razgovarati s ljudima.

Ne lažem. Nikada. Imam 3 male djece do 8 godina i ne izazivam karmu.
Ti me vrijeđaš, to pokazuje da ne znaš se argumentirano razgovarati, nisi li onda balav za biti ovdje?!

[/quote]
ivan0003 po definiciji laž je svjesno izrečena neistina ili obmana a upravo to ste Vi učinili kazavši kako je u Pevecu kompletan asortiman skuplji od Bauhausa. Pevec je daleko jeftiniji u svim segmentima.. Evo za primjer vijčana roba koju ste spomenuli..možda Vas je eventualno zbunilo što su cijene u Bauhausu izražene u kg a u Pevecu u komadima. U privitku možete i pogledati usporedbu cijena

A kako komentiraš lošu uslugu i neznanje trgovaca u Pevecu? Ne bih zelio nikoga uvrijediti, al iz mojeg (ograničenog) iskustva, Pevec zaostaje za konkurencijom u tom pogledu.

I “tekarenje” na izlazu iz trgovine?

Ako vas djelatnici “već uzimaju”, onda to riješite interno, a ne preko leđa potrosaca. Sad već imate velik tržišni udjel i trebali bi se vise baviti ‘customer care service-om’ i “programima lojalnosti”, a manje dopisivanjem po forumima i strategijom “šišanja” ulagaca.

Zar ne?

Jel ima ko pojma odakle dolaze svi ti silni bonovi s 15 % popusta kojih ima na njuškalu?


A kako komentiraš lošu uslugu i neznanje trgovaca u Pevecu? Ne bih zelio nikoga uvrijediti, al iz mojeg (ograničenog) iskustva, Pevec zaostaje za konkurencijom u tom pogledu.

I “tekarenje” na izlazu iz trgovine?

Ako vas djelatnici “već uzimaju”, onda to riješite interno, a ne preko leđa potrosaca. Sad već imate velik tržišni udjel i trebali bi se vise baviti ‘customer care service-om’ i “programima lojalnosti”, a manje dopisivanjem po forumima i strategijom “šišanja” ulagaca.

Zar ne?


Sigurna sam da ima jos puno na čemu treba raditi u Pevecu..između ostalog i na edukaciji trgovaca..

Činjenica je da Pevec ima puno više ljudi po kvadratu pa samim tim i veću mogućnost pružanja informacije kupcima..

Ne razumijem..tekarenje?

Ne razumijem..uzimanje preko leđa potrošača?

Ja sam mali ulagač u Pevec..
Štitim svoju imovinu pričanjem istine o Pevecu..

Ne razumijem zašto vam to smeta?


Jel ima ko pojma odakle dolaze svi ti silni bonovi s 15 % popusta kojih ima na njuškalu?

Darovne kartice ili bonovi su roba kao i sve drugo u trgovini..

Kupci ih kupuju na 24 ili 36 rata te ih preprodaju da bi dobili odmah gotovinu..

Svi trgovci koji daju bonove na rate imaju isti taj problem…

Može se riješiti jedino ukidanjem darovnih kartica ili prodaje na rate…

Ako je tako kako vi kažete, iz pozicije dioničara, ne vidim razlog zašto bi to neko ukidao, to samo pospješuje prodaju. No, čini mi se da nije to u pitanju, odnosno u vrlo malom postotku je moguće da je. Ja sam hrpu toga nakupovao u zadnjih 2 godine, od pločica, bijele tehnike do traktorskih kosilica. Likovi imaju na desetke tisuća kuna na nekakvim karticama. Zadnje sam uzeo za sebe i susjeda dvije traktorske kosilice za 25 000 kn. Uspio sam namust na 16% na tolku količinu. Gotovo sa stopostotnom sigurnošću mogu tvrditi da kada se iskombinira Pevecova akcija plus ovih 15 % popusta nema povoljnije kupnje na hrvatskom tržištu u legalnim trgovinama i s legalnim računom. Pri tome ne mislim na nekakve sitnice koje su jeftinije u željezari nego na bijelu tehniku, građevinski materijal, strojeve, alat i slične veće artikle.


Ako je tako kako vi kažete, iz pozicije dioničara, ne vidim razlog zašto bi to neko ukidao, to samo pospješuje prodaju. No, čini mi se da nije to u pitanju, odnosno u vrlo malom postotku je moguće da je. Ja sam hrpu toga nakupovao u zadnjih 2 godine, od pločica, bijele tehnike do traktorskih kosilica. Likovi imaju na desetke tisuća kuna na nekakvim karticama. Zadnje sam uzeo za sebe i susjeda dvije traktorske kosilice za 25 000 kn. Uspio sam namust na 16% na tolku količinu. Gotovo sa stopostotnom sigurnošću mogu tvrditi da kada se iskombinira Pevecova akcija plus ovih 15 % popusta nema povoljnije kupnje na hrvatskom tržištu u legalnim trgovinama i s legalnim računom. Pri tome ne mislim na nekakve sitnice koje su jeftinije u željezari nego na bijelu tehniku, građevinski materijal, strojeve, alat i slične veće artikle.

Ja sam dobila takvu informaciju..
Moguće je da je i nešto drugo..

Što vi mislite da bi moglo biti?



Ako je tako kako vi kažete, iz pozicije dioničara, ne vidim razlog zašto bi to neko ukidao, to samo pospješuje prodaju. No, čini mi se da nije to u pitanju, odnosno u vrlo malom postotku je moguće da je. Ja sam hrpu toga nakupovao u zadnjih 2 godine, od pločica, bijele tehnike do traktorskih kosilica. Likovi imaju na desetke tisuća kuna na nekakvim karticama. Zadnje sam uzeo za sebe i susjeda dvije traktorske kosilice za 25 000 kn. Uspio sam namust na 16% na tolku količinu. Gotovo sa stopostotnom sigurnošću mogu tvrditi da kada se iskombinira Pevecova akcija plus ovih 15 % popusta nema povoljnije kupnje na hrvatskom tržištu u legalnim trgovinama i s legalnim računom. Pri tome ne mislim na nekakve sitnice koje su jeftinije u željezari nego na bijelu tehniku, građevinski materijal, strojeve, alat i slične veće artikle.

Ja sam dobila takvu informaciju..
Moguće je da je i nešto drugo..

Što vi mislite da bi moglo biti?
[/quote]

Od kada si ti to žensko?

Sto se tiče bonova to rade već 20 godina kamatari.koji kamatare putem kreditnih kartica. To je protuzakonito, al svi to toleriraju. Uključujući Pevec. Dakle, klijent koji treba kes provuče karticu, neko drugi uzme robu, a provlačitelj kartice vraća kredu karticaru. Sve je uredno. Svi (navodno) zadoovljni, samo je roba promijenila još u trgovini vlasnika i ima garanciju.

Ovdje se na taj način kupuju Bonovi, uzima kes i onda dalje preprodaju bonovi. Da nema bonova, posao bi mnogo teze funkcionirao. Znaci, zna se sto treba raditi da se takve aktivnosti suzbiju, zašto se to ne radi, pitajte nadležne i odgovorne.

Vjerojatno u određenom postotku se tako i radi, ali čini mi se da to ipak nije to. Naime, likovi imaju i popuste u drugim dučanima, ali nigdje 15% kao u Pevecu. Emmezeta, Bauhaus, Elipso 10%, Ikea i Lesnina 8%. Zna to varirati, ali Pevec je najjači i u popustu i u količini bonova. Kad bi bilo kako vi kažete onda bi u svim dučanima bilo isto, kamatarima tako i tako bi bilo svejedno jel Pevec il Bauhaus, a i ti ljudi ne izgledaju ko kamatari, ima ih i jako dragih i simpatičnih. Osim toga, za neke od tih dučana je potrebno da bi se ostvario popust robu platiti po predračunu i to traje nekoliko dana. Jednom sam doživio zaista, da je čovjek provukao American karticu i platio na rate račun u Pevecu, a ja sam mu dao 15% manje u kešu samo on u tom slučaju nije trebao nikakav bon da to riješimo. Nešto je drugo u pitanju, meni to izgleda kao da Pevec djelomično plača svoje izvođače radova ili dobavljače u bonovima te oni kasnije preko preprodavača te bonove unovčavaju s diskontom. U svakom slučaju, ako i ne nađemo na ovom forumu modus operandi, mogu dati preporuku za ovakvu kupnju, puno toga sam kupio po najpovoljnijim mogućim cijenama i nikad nije bilo nikakvih problema.

https://capital.com.hr/dionica/PVCM-R-A

zanimljivo….

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/veliki-obrat-iz-srbije-dolaze-po-bijelu-tehniku-a-iz-bih-po-odjecu/8908205/
Inače, zbog nižih cijena bijele tehnike i povrata poreza kupci iz Srbije najčešći su kupci u Emmezeti i Pevecu, a hrana i kozmetika sve su zanimljivije kupcima iz Mađarske, koje su dijelom čak i jeftinije nego u toj zemlji.
Eto da i to doživimo. 🙂

Sad mi ovaj centar u Vukovaru ima još više smisla.


https://capital.com.hr/dionica/PVCM-R-A

zanimljivo….


1. povjerljive podatke iz tvrtke s ciljem utjecaja na cijenu dionice
Gdje utjecu na cijenu dionice? Njuskalu, plavom oglasniku ili na oglasnoj ploci u Kauflandu ili Sparu?

Osim toga, kako usporedba cijena moze imati utjecaj na financijski suverenitet?
Ako napisem da je Biotoll Neopermin 300g. u Pevecu 37,99 a u jednom drugom trgovackom lancu 27,99 (odnosno 18,99 na akciji), utjece li to na odluku o kupnji dionice koja ne kotira na burzi?

P.S. neki dan skoknuo do lokalnog Peveca po neke vijke i tiple. Izbor ziva koma. Na kraju se okrenuo i sve pokupovao u Cometu. Iskreno, po izboru sitne metalne galanterije, Pevec im nije ni do koljena.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!




Ako je tako kako vi kažete, iz pozicije dioničara, ne vidim razlog zašto bi to neko ukidao, to samo pospješuje prodaju. No, čini mi se da nije to u pitanju, odnosno u vrlo malom postotku je moguće da je. Ja sam hrpu toga nakupovao u zadnjih 2 godine, od pločica, bijele tehnike do traktorskih kosilica. Likovi imaju na desetke tisuća kuna na nekakvim karticama. Zadnje sam uzeo za sebe i susjeda dvije traktorske kosilice za 25 000 kn. Uspio sam namust na 16% na tolku količinu. Gotovo sa stopostotnom sigurnošću mogu tvrditi da kada se iskombinira Pevecova akcija plus ovih 15 % popusta nema povoljnije kupnje na hrvatskom tržištu u legalnim trgovinama i s legalnim računom. Pri tome ne mislim na nekakve sitnice koje su jeftinije u željezari nego na bijelu tehniku, građevinski materijal, strojeve, alat i slične veće artikle.

Ja sam dobila takvu informaciju..
Moguće je da je i nešto drugo..

Što vi mislite da bi moglo biti?
[/quote]

Od kada si ti to žensko?

Sto se tiče bonova to rade već 20 godina kamatari.koji kamatare putem kreditnih kartica. To je protuzakonito, al svi to toleriraju. Uključujući Pevec. Dakle, klijent koji treba kes provuče karticu, neko drugi uzme robu, a provlačitelj kartice vraća kredu karticaru. Sve je uredno. Svi (navodno) zadoovljni, samo je roba promijenila još u trgovini vlasnika i ima garanciju.

Ovdje se na taj način kupuju Bonovi, uzima kes i onda dalje preprodaju bonovi. Da nema bonova, posao bi mnogo teze funkcionirao. Znaci, zna se sto treba raditi da se takve aktivnosti suzbiju, zašto se to ne radi, pitajte nadležne i odgovorne.
[/quote]
Žensko sam od uvijek..
🤗

Ne tolerira to Pevec..
Ne dozvoljava se preprodaja bonova unutar centra..
Ali kako spriječiti kupoprodaju bona preko Njuškala?


Vjerojatno u određenom postotku se tako i radi, ali čini mi se da to ipak nije to. Naime, likovi imaju i popuste u drugim dučanima, ali nigdje 15% kao u Pevecu. Emmezeta, Bauhaus, Elipso 10%, Ikea i Lesnina 8%. Zna to varirati, ali Pevec je najjači i u popustu i u količini bonova. Kad bi bilo kako vi kažete onda bi u svim dučanima bilo isto, kamatarima tako i tako bi bilo svejedno jel Pevec il Bauhaus, a i ti ljudi ne izgledaju ko kamatari, ima ih i jako dragih i simpatičnih. Osim toga, za neke od tih dučana je potrebno da bi se ostvario popust robu platiti po predračunu i to traje nekoliko dana. Jednom sam doživio zaista, da je čovjek provukao American karticu i platio na rate račun u Pevecu, a ja sam mu dao 15% manje u kešu samo on u tom slučaju nije trebao nikakav bon da to riješimo. Nešto je drugo u pitanju, meni to izgleda kao da Pevec djelomično plača svoje izvođače radova ili dobavljače u bonovima te oni kasnije preko preprodavača te bonove unovčavaju s diskontom. U svakom slučaju, ako i ne nađemo na ovom forumu modus operandi, mogu dati preporuku za ovakvu kupnju, puno toga sam kupio po najpovoljnijim mogućim cijenama i nikad nije bilo nikakvih problema.

Razlog zašto su Pevecovi bonovi sa većim diskontom je u tome što jedino u Pevecu možete kupiti svu robu na 36 rata bezkamatno uključujući i bonove..
A u Elipsu..Emezeti..Bauhausu na 12 rata

New Report

Close