PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/pevec-stekao-bonitetni-certifikat-aaa/ar-193506/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://www.vecernji.hr/biznis/lanjska-dobit-u-zadrzanu-dobit-i-za-stjecanje-vlastitih-dionica-1319163

Ovako je bilo i prosle godine.
Ja mislim da ce dividenda ipak biti, kolika ne znam, ali ce netko predloziti a svi se ostali sloziti…
Medjutim, ako dividenda i ne bude ti novci ce se uloziti na daljno siranje, mozda se vec razmislja i van granica HR.

Ako dobit ide u zadržanu onda je lako izračunati iduću “fer” cijenu. Znači 387kn + godišnja dobit = 500kn.

Amortizaciju nećemo računati jer ni uprava ne računa fer vrijednost nego njihovu “fer”.

Ali što je sa izlistom, Lovra je rekao da je on za. Svaka iduća vijest bit će otključavanje vrijednosti jer smo brzo na pola godine koja će opet imati rekordni dobit.

Lani su dosta rano znali kolika će biti dobit, dali već sad mogu okvirno znati prolazno vrijeme.

Naravno da znaju.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kad imaš bonitet AAA ne investiraš cashom. Pravo pitanje je kolika će biti dividenda dogodine?

Recimo da naprave izlist dogodine i isplate dividendu od 100kn, to bi bilo to.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kresimir-bubalo-iz-peveca-proglasen-najboljim-financijskim-direktorom-godine/8872871/

Poštovani kolege.
Nije moja tema jer nemam dionice, ali želim podijeliti svoje današnje iskustvo iz Pevca Jankomir. Police su im prazne. DIV i DIK su im zadnju robu isporučili na staru godinu.
Također, kad ti je kompletan, ali kompletan asortiman skuplji od Bauhausa, onda morate biti spremni za promjenu trenda. Npr. vodokotlići su svega 10 kn skuplji pa na cijeni od 220-250kn nije puno, ali komad željeza u Lprofilu je skuplji 1,6 kn nego kod navedenih i tamo košta 3,9 kn, to je 40%. Ne drukam, nego sam ostao iznenađen stanjem i spoznajom da više ne moram niti ući u Pevec. Sve je skuplje, a izbor manji. Evo slika police, katastrofa, ja sam hobist, a nisam uspio ništa naći u odgovarajućem broju. Ono po 2,3,5 šarafa po kutiji.. Tuga unutra.

pišem samo na dionicama koje držim..

Hm, čini se da ste u pravu što se konkretnog tiće, ali generalno se ne bih složio. Slažem da je veći izbor u Bauhausu, ali on ima samo 7 prodajnih centara. Pevec je jeftiniji od Bauhausa i ostalih Do it yourself dućana. . Pogledajte si cijene laminata, kosilica, alata… Plus ima u ponudi bijelu tehniku, hi-fi itd. Da je tako kako vi kažete nebi im prihodi rasli svake godine tim tempom.


Poštovani kolege.
Nije moja tema jer nemam dionice, ali želim podijeliti svoje današnje iskustvo iz Pevca Jankomir. Police su im prazne. DIV i DIK su im zadnju robu isporučili na staru godinu.
Također, kad ti je kompletan, ali kompletan asortiman skuplji od Bauhausa, onda morate biti spremni za promjenu trenda. Npr. vodokotlići su svega 10 kn skuplji pa na cijeni od 220-250kn nije puno, ali komad željeza u Lprofilu je skuplji 1,6 kn nego kod navedenih i tamo košta 3,9 kn, to je 40%. Ne drukam, nego sam ostao iznenađen stanjem i spoznajom da više ne moram niti ući u Pevec. Sve je skuplje, a izbor manji. Evo slika police, katastrofa, ja sam hobist, a nisam uspio ništa naći u odgovarajućem broju. Ono po 2,3,5 šarafa po kutiji.. Tuga unutra.

Ivane bit će prije da se u Pevecu nisu dogovorili o nastavku suradnje sa DIVom..jer je DIV htio dići cijene oko 15 posto..

Jako dobro ste informirani za jednog hobista da je zadnja roba isporučena na staru godinu..

Ružno je što tako generalizirate i iznosite čiste laži

Također u Osijeku u subotu nije bilo cementa u boji jer vec dugo nije potpisan ugovor sa dobavljacem…

Skup je Pevec, jer moze biti skup. Nema bas konkurencije.


Također u Osijeku u subotu nije bilo cementa u boji jer vec dugo nije potpisan ugovor sa dobavljacem…

Skup je Pevec, jer moze biti skup. Nema bas konkurencije.

Ima li negdje podatak o profitabilnosti/prometu poslovnica s obzirom na to ima li Bauhausa u blizini ili ne? To bi bilo zgodno vidjeti.



Poštovani kolege.
Nije moja tema jer nemam dionice, ali želim podijeliti svoje današnje iskustvo iz Pevca Jankomir. Police su im prazne. DIV i DIK su im zadnju robu isporučili na staru godinu.
Također, kad ti je kompletan, ali kompletan asortiman skuplji od Bauhausa, onda morate biti spremni za promjenu trenda. Npr. vodokotlići su svega 10 kn skuplji pa na cijeni od 220-250kn nije puno, ali komad željeza u Lprofilu je skuplji 1,6 kn nego kod navedenih i tamo košta 3,9 kn, to je 40%. Ne drukam, nego sam ostao iznenađen stanjem i spoznajom da više ne moram niti ući u Pevec. Sve je skuplje, a izbor manji. Evo slika police, katastrofa, ja sam hobist, a nisam uspio ništa naći u odgovarajućem broju. Ono po 2,3,5 šarafa po kutiji.. Tuga unutra.

Ivane bit će prije da se u Pevecu nisu dogovorili o nastavku suradnje sa DIVom..jer je DIV htio dići cijene oko 15 posto..

Jako dobro ste informirani za jednog hobista da je zadnja roba isporučena na staru godinu..

Ružno je što tako generalizirate i iznosite čiste laži
[/quote]

Pa kad dođeš do police i vidiš prazne kutijice, pitaš zaposlenika i on ti kaže otkad nema robe. Pa znam se razgovarati s ljudima.

Ne lažem. Nikada. Imam 3 male djece do 8 godina i ne izazivam karmu.
Ti me vrijeđaš, to pokazuje da ne znaš se argumentirano razgovarati, nisi li onda balav za biti ovdje?!

pišem samo na dionicama koje držim..


Hm, čini se da ste u pravu što se konkretnog tiće, ali generalno se ne bih složio. Slažem da je veći izbor u Bauhausu, ali on ima samo 7 prodajnih centara. Pevec je jeftiniji od Bauhausa i ostalih Do it yourself dućana. . Pogledajte si cijene laminata, kosilica, alata… Plus ima u ponudi bijelu tehniku, hi-fi itd. Da je tako kako vi kažete nebi im prihodi rasli svake godine tim tempom.

Hvala kolega na odgovoru koji nije uvredljiv iako nam se misljenja razlikuju.
Ovdje smo s razlogom, i onako kako ja to vidim, ne bi uložio sredstva u pevec. Papir trpi sve, to sam osjetio na konzumu, a ono što sam vidio, meni nije dobro ili poticajno za ulaganje.
Bruce Lee bi od vas mogao naučiti elementarnu pristojnost na forumu.

pišem samo na dionicama koje držim..

Inaće kod takvih dučana je praksa da ove veće stvari daju po OK cijeni, a onda te oderu na kojekakvim spojnicama, šarafićima, prelazima, kopčama itd. Bauhaus je ja mislim još i gori u toj praksi.

Ocito s obzirom na svoju velicinu koriste to u pregovorima i nastoje za sebe isposlovat bolje uvjete jer su u takvoj poziciji sada bilo bi steta ne koristit to, sad mozda su se trebali bolje pripremit da ne ostaju bez robe ili nac zamjenu ako su se vec odlucili na takav pristup ….kolika je dugorocna steta kad neceg nema neko razdoblje i benefit ako ipak ostvarite ono sta su pregovarali valjda imaju nekakvu racunicu zasad su pokazali da znaju i po profitu i po rastu

Ignore : renči

New Report

Close