PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.


Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

nije glupo – oni mogu formalno pzvati u dokap – cijena – 10 000 kn po dionici

sto misli oliko ce postojecih dionicara imati te pare da kupe nove dionice i ostanu u postocima jednak suvlasnik jako malo

sve sto rade – rade da ti ga nbiju. ali sa smijeskom i uz kavu i času kisele. jer oni vole rvacku i domoljuvbi su

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

Postoje svakakvi mogući scenariji, ali mislim da jednostavno nisu realni.
Što je veći % koji kontroliraju većinski to im je manja isplativost dokapa.
Već je jedan bio najavljen kad su imali oko 70% pa ga nisu proveli.
Ključno je bilo da je Austrijanac prodao.
Sad imaju oko 80% pa je bitno manje isplativ.
Nakon ove akcije bit će isplativ još manje.
Pitanje nije glupo, sve je moguće, samo razglabamo o brojevima.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Nisam podebljao poziciju uoči delista a mislo sam se imam priliku opet i neću je propustit fali mi 78 komada…Koji manipulatori svaka čast.

Meni fali 25 kom, dokupiti ću svakako…



Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

nije glupo – oni mogu formalno pzvati u dokap – cijena – 10 000 kn po dionici

sto misli oliko ce postojecih dionicara imati te pare da kupe nove dionice i ostanu u postocima jednak suvlasnik jako malo

sve sto rade – rade da ti ga nbiju. ali sa smijeskom i uz kavu i času kisele. jer oni vole rvacku i domoljuvbi su
[/quote]
i opet sve štima, zar nije njihov slogan ? Kupujte s osmijehom



Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

Postoje svakakvi mogući scenariji, ali mislim da jednostavno nisu realni.
Što je veći % koji kontroliraju većinski to im je manja isplativost dokapa.
Već je jedan bio najavljen kad su imali oko 70% pa ga nisu proveli.
Ključno je bilo da je Austrijanac prodao.
Sad imaju oko 80% pa je bitno manje isplativ.
Nakon ove akcije bit će isplativ još manje.
Pitanje nije glupo, sve je moguće, samo razglabamo o brojevima.
[/quote]

Jedno je jasno, da se žele riješiti (razvodniti) malih dioničara i postati apsolutni vlasnici. Razvidno u zadnjih dvije godine.
Koje su sve instrumente koristili lovre&co prije delista da bi on i pajdaš skupili po 50.000 tisuća dionica od malih.. Čini se da to nije bilo dosta.
Sve rade po zakonu sa izigravanjem dioničara.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Ja sam bio na GS. Uprava je dala sljedeće obrazloženje:
-pri isplati zadnje dividende imali su problem isplate za veliki broj dioničara (uglavnom branitelji i bivši stečajni vjerovnici) jer im nemaju podatke pa je društvo imalo povećanje troškova. Na pitanje jednog dioničara koliki su bili dodatni troškovi nisu znali odgovoriti.
-nominalna vrijednost dionice od 100 kuna stvara loš imiđ za društvo i onemogućuje potreban razvoj društva. Na moj komentar da će spajanjem procijenjena vrijednost dionice nakon spajanja biti 38 700 i time ca 12 puta veća od INE nije bilo komentara uprave.

Jedini razlog zbog kojeg se radi spajanje je da otmu razliku vrijednosti od 387 do stvarne vrijednosti. Naravno, to ne smiju reći.

Uprava treba odgovoriti na pitanje dionicara, ako ga ne zna ili treba dodatne podatke, onda ste vi bili dužni podnijeti prijedlog da vam odgovore naknadno, pisanim putem. I to se pitanje i obveza uprave za odgovorom unose u skupštinski zapisnik kojeg sastavlja i podnosi u sudski registar, javni bilježnik. Da dionica kotira na burzi u odgovarajućoj kotaciji, onda bi odgovor morali podastrijeti i svim dioničarima na uvid putem burzovnog sustava za informacije. Uprava ne može reci da ne zna, šutjeti i/ili reci da ne može ili ne želi odgovoriti na pitanje ukoliko je to pitanje iz njezinog djelokruga odgovornosti ili ga je uprava (sa NO) kao prijedlog za skupštinu predložila za glasanje na skupštini odnosno pitanje se odnosi na razloge predloženih odluka. Uprava mora dati odgovor i detaljno obrazloženje ako to dionicar zahtjeva.

Netko je bio pita da li Pevec moze napraviti otkup svih dionica a ne samo one do visekratnika 100 (npr netko ima 120 dionica i hoce prodati sve a ne samo 20kom) , pa evo u uputi sa pevecovih stranica stoji na zadnjoj 4 stranici stavka pod nazivom Mogucnost otkupa svih dionica u kojoj stoji da dionicari mogu kontaktirati Fima-vrijednisnice radi prodaje cjelokupne pozicije !

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kolege,obratite pozornost pri ispunjavanju uplatnice jer na ugovoru piše model HR67 i poziv na broj je OIB PRODAVATELJA,a na obavijesti za dioničare piše model je OIB DIONIČARA.


Kolege,obratite pozornost pri ispunjavanju uplatnice jer na ugovoru piše model HR67 i poziv na broj je OIB PRODAVATELJA,a na obavijesti za dioničare piše model je OIB DIONIČARA.

Bio u podružnici , ispunio i potpisao ugovor , predao kopiju uplatnice i pitao za poziv na broj i treba biti OIB DIONIČARA, ispada da u ugovoru krivo piše. ( i mene je to malo začudilo , jer treba im podatak tko je uplatio).


Netko je bio pita da li Pevec moze napraviti otkup svih dionica a ne samo one do visekratnika 100 (npr netko ima 120 dionica i hoce prodati sve a ne samo 20kom) , pa evo u uputi sa pevecovih stranica stoji na zadnjoj 4 stranici stavka pod nazivom Mogucnost otkupa svih dionica u kojoj stoji da dionicari mogu kontaktirati Fima-vrijednisnice radi prodaje cjelokupne pozicije !

To ti reklamiraš svoje, ili?

O čemu ti? Koje svoje?
Samo prenosim obavijest u uputi koja je izašla 12.3. a nitko nije spomenuo na forumu mogućnost otkupa svih dionica koja stoji na zadnjoj stranici!
https://pevec.hr/kompanija/wp-content/uploads/Obavijest-i-uputa.pdf



Netko je bio pita da li Pevec moze napraviti otkup svih dionica a ne samo one do visekratnika 100 (npr netko ima 120 dionica i hoce prodati sve a ne samo 20kom) , pa evo u uputi sa pevecovih stranica stoji na zadnjoj 4 stranici stavka pod nazivom Mogucnost otkupa svih dionica u kojoj stoji da dionicari mogu kontaktirati Fima-vrijednisnice radi prodaje cjelokupne pozicije !

To ti reklamiraš svoje, ili?
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI




Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

Postoje svakakvi mogući scenariji, ali mislim da jednostavno nisu realni.
Što je veći % koji kontroliraju većinski to im je manja isplativost dokapa.
Već je jedan bio najavljen kad su imali oko 70% pa ga nisu proveli.
Ključno je bilo da je Austrijanac prodao.
Sad imaju oko 80% pa je bitno manje isplativ.
Nakon ove akcije bit će isplativ još manje.
Pitanje nije glupo, sve je moguće, samo razglabamo o brojevima.
[/quote]

Jedno je jasno, da se žele riješiti (razvodniti) malih dioničara i postati apsolutni vlasnici. Razvidno u zadnjih dvije godine.
Koje su sve instrumente koristili lovre&co prije delista da bi on i pajdaš skupili po 50.000 tisuća dionica od malih.. Čini se da to nije bilo dosta.
Sve rade po zakonu sa izigravanjem dioničara.

[/quote]

Ja mislim da oni imaju dovoljno dionica za sve moguće odluke koje se mogu pojaviti osim za istiskivanje. I da im je potpuno svejedno jel imaju 78, 83 ili 88%. Svejedno u smislu donošenja svih bitnih odluka. Nakon stvaranja apsolutne kontrole, sad će igrati faktor vremena… većina ljudi neće godinama ostati u poziciji ako neće imati povrat od dividende ili neki drugi znacajan benefit od držanja diojice. Al da hoće 100%, mislim da neće. Ne pod svaku cijenu.

Kakva pronicljivost.
A mislite li još da će ići tuneliranje dobiti ili pak mislite da će većinski vlasnici ipak isplaćivati dobit putem dividendi jer nema drugog načina za isplatiti ju?

Juka, 13.03.2019. u 23:19
Ja mislim da oni imaju dovoljno dionica za sve moguće odluke koje se mogu pojaviti osim za istiskivanje. I da im je potpuno svejedno jel imaju 78, 83 ili 88%. Svejedno u smislu donošenja svih bitnih odluka. Nakon stvaranja apsolutne kontrole, sad će igrati faktor vremena… većina ljudi neće godinama ostati u poziciji ako neće imati povrat od dividende ili neki drugi znacajan benefit od držanja diojice. Al da hoće 100%, mislim da neće. Ne pod svaku cijenu
Juka, 13.03.2019. u 23:19

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close