PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se ne bih toliko veselio dividendi i povratku na burzu To što sada nisu istisnuli manjinske ne znači da su odustali od toga. Sad se ide na teži način. polaganim mrcvarenjem preostalih manjinskih.
A što se potrošenih novaca tiče Prvo gasovodno društvu ga ima koliko hoćeš

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Mogu održati drugi krug , ja bi sudjelovao i nadokupio nešto u takvom krugu bez minimalne cifre.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovdje samo strpljenje pomaze, a toga mi ne nedostaje. Nema prodaje, nema predaje.

@johnny_w

Pa PPD je i sada imao novca koliko god hoce, ali zasto se odustalo?
Ovo je prvi pozitivan znak nakon dosta vremena sto se tice Peveca

Opreza nikad dosta, međutim ovo je dosta indikativno. Mislim da dobit za 2017. nije ispod 85mil.kn, a to je 65.58kn po dionici. Mogli bi 1/3 za divku, a dvije u investicije.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ante slažem se,1/3 bi bila ok . I dicentri da pokrije dio svojih obveza.
Ali ne nadam se baš pošto triba lova za rast i razvoj hrabrog Peveca!
A upravo su i pokušali dokapitalizirat za taj rast a sad odjednom dividenda!?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Juka

Obrazloženje za dokap je bilo smiješno od starta. Ako treba love ima je na svakom uglu po povoljnim kamatama. Pevec 100mil servira kroz tekuće poslovanje bez da osjeti bitnije.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Lako je i to moguće. Da izbace normalno izvješče i pokupe kredu u banaka.
Imaju sve uvjete sa svojim pravim pokazateljima za pokupiti veliki a jeftini kredit.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Izglasana dokapitalizacija sa 97% glasova na skupštini



@johnny_w

Pa PPD je i sada imao novca koliko god hoce, ali zasto se odustalo?
Ovo je prvi pozitivan znak nakon dosta vremena sto se tice Peveca

Jako dobro pitanje gdje je nestala “volja” za dokapitalizaciju

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ja mislim da dividenda mora biti, ne znam kolika ali jedan dio da. Sva logika kaze da treba biti, previse je novca ulozeno u otkup dionica, mora se malo naplatiti to.
Ali neka pevec izade na burzu, ne treba nista dividende isplacivati 🙂



Izglasana dokapitalizacija sa 97% glasova na skupštini



@johnny_w

Pa PPD je i sada imao novca koliko god hoce, ali zasto se odustalo?
Ovo je prvi pozitivan znak nakon dosta vremena sto se tice Peveca

Jako dobro pitanje gdje je nestala "volja" za dokapitalizaciju
[/quote]

Matematika je jasna.
Kad imaš veliki udio, a imaju ga, onda ti dokap poduplavanjem broja dionica ne daje veliki vlasnički efekt. OK, imaš lovu u firmi, ali to ovdje nije presudno.
Osim toga, već imaju debelu većinu i kad burza krene prema gore, recimo kasnije ove godine nakon todexa, to treba kvalitetno valorizirati, prvenstveno radi kreditne poluge za daljnja ulaganja, ne samo u ovaj business. A za to ti trebaju institucionalni ulagači koji pak neće doći ako ne postoji određeni free float. Sadašnji free float je debelo ispod nekog idealnog (50-60%), ali bi se mogao tolerirati uz kvalitetan prospekt i izlazak na vodeće tržište.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ma, ne laje pas radi sela. nasa draga gospoda, koju svi znamo dobro, a još više cijenimo i poštujemo – čim su neki padobranci htjeli uplatiti po 125 kn, to znači da i ni moraju platiti po 125. a to j epuno, neće oni po 125, oni hoće dzaba, ako moze, ako ne, onda po 100.

ovdjej neki pišu kao da su zaboravili to j ebilo unatrag par mjeseci – izvjesni legal identifier. ekipa, probudite, pa to su ita gospoda, poštovana i ljubljena.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zanimljivo izgleda da dicentra tj vecinski vlasnik nije niti sudjelovala, ponudjeno je za upis samo dvije ponude od 18 080 dionica za upis, s ovime nekako pada u vodu da je ovo bio cilj vecinskoga da stekne vecinski udio na ovaj nacin u ovoj dokapitalizaciji po jeftinoj cijeni sta ne znaci da sada ako vidi da na ovaj nacin nema zainteresiranih da nece pokusat sam ponudit sljedeci put po 100kn ili je problem nedostatak novaca za takvo nesto kada nisu sudjelovali, ali je u svakom slucaju indiokativno da nisu sudjelovali uopce ?


Naime,u razdoblju upisa i uplate Novih Dionica u prvom krugu DruStvo je zaprimilo dvije
upisnice i uplate.Utvrdeno je da su upisi uplatu proveli postojeci dionicari DruStva koji su,u
skladu s pravilima SKDD,imali evidentirane dionice na svome racunu nematerijaliziranih
vrijednosnih papira u SKDD na dan 10.travnja 2018. i to 13.080 dionica i 199 dionica,ukupnog iznosa upisa i uplate od 1.808.000,00 kuna s ukupnim najvecim brojem Novih Dionica koji zele upisati 18.080 Novih Dionica,pojedinacno kako slijedi:

– najveci iznos uplate zaNove Dionice u ukupnom iznosu od 808.000,00kuna,najveci
prihvatljivi iznos za jednu Novu Dionicu 101,00kuna i najveci broj Novih Dionica koji
Dionicar DruStva zeli upisati 8.080 Novih Dionica,i

– najveci i znos uplate za Nove Dionice u ukupnomi znosu od 1.000.000,00kuna,najveci
prihvatljivi iznos za jednu Novu Dionicu 125,00kuna i najveci broj Novih Dionica koji
Dionicar DruStva zeli upisati 10.000 Novih Dionica

Ignore : renči

Dokap je vjerovatno bila ideja da se ide s tim ako treba, ali kako je Einhell prodao te jos nesto malih, s ovom operacijom su prikupili jos 12.5%, presudnih, onda vjerovatno vise i nije potreban.
Vidjet cemo uskoro.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


ma, ne laje pas radi sela. nasa draga gospoda, koju svi znamo dobro, a još više cijenimo i poštujemo – čim su neki padobranci htjeli uplatiti po 125 kn, to znači da i ni moraju platiti po 125. a to j epuno, neće oni po 125, oni hoće dzaba, ako moze, ako ne, onda po 100.

ovdjej neki pišu kao da su zaboravili to j ebilo unatrag par mjeseci – izvjesni legal identifier. ekipa, probudite, pa to su ita gospoda, poštovana i ljubljena.

Lega Investimir,
zašto vrijeđate dioničara koji je najveći dioničar u udruzi malih dioničara i nazivate ga padobrancem?

New Report

Close