PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad tad će se dividende isplaćivat. Nek to bude i za par godina. Nakon ovih investicija. Nema žurbe.

kako i dalje ne vidiš u čemu je problem? kad se dionica makne s burze, gazda će godinama nastaviti okolnim putem otkupljivati dionice malih dioničara i kroz to vrijeme sigurno neće davati dividendu jer bi to male ohrabrilo da ne prodaju. kad gazda sakupi dovoljno za sqeeeze out, onda će male izbaciti van tj. isplatiti ih po “pravičnoj” cijeni (haha), a onda će sebi dati dividendu koliko poželi. ako vjeruješ u drugačiji scenarij i gazdino poštenje prema malima, onda si u teškoj zabludi

Popolo
To je moguce, u teoriji.
Medjutim, uvidom u knjigu dionicara dolazim do zakljucka da je to neizvedivo u nekim realnim rokovima o par godina.
A dotle ce vec zatrebati novac. Svim zainteresiranima.
Dopustam da krivo zakljucujem, ali…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da takav scenarij stoji ali ovdje je razlika da “gazda” ne drzi vlasnistvo sa samo svojim dionicama vec sa zajednickim djelovanjem s ostalim dionicarima s kojima ima odredjeni dogovor ima vecinu, pa po tome vjerovatnost da ce tako on sam lako skupit tu kolicinu dionica nije bas vjerovatna, a onda opet dolazi do pitanja kako ce se ponasat ostali dionicari koji mu sad omogucuju vecinu, uvjek tu postoje razliciti interesi, uostalom skrivat dobit na duze razdoblje nije bas jednostavno.Moguce da ponudi sada opet neku cijenu za preuzimanje ali ta cijena ce opet morat bit neka normalna ako misli nesto skupit.

Ignore : renči

A nije, a oni su mu dobavljaci… oni imaju svoj jasan interes. I taj nije isti kao vas ulagača. Dobavljačima dionice ne služe radi dividende nego da prodaju svoju robu na policama Peveca. Po tome se njihovo dioničarstvo ipak značajno razlikuje od vašeg, investicijskog.

kako god, mislim da je ovdje game over..
možete ostaviti onako par posto portfelja, za igru, unutra pa vidjeti šte će se desiti za par godina: ako počne otkupljivati nemate puno za izgubiti, možda jednog dana isplate i dividendu?
u svakom slučaju vrijeme radi za Pevec!
meni je to ionako bilo ulaganje a ne trejd

Nije mi drago kada bilo tko gubi…ionako je sve manje i manje kapitala na zse….a posebno ovo sa agrokorom je mnoge iscijedilo tako da su rijetki sa kešom….ali ovo sa pevecom je dobra lekcija za sve…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.

Ovo je masakr. 🙁
Sad se sjetite Šketa koji se zalagao za prvu kotaciju i zašto ga se bilo nužno riješiti. Plijen je bio prilično izdašan.


Ovo je masakr. 🙁
Sad se sjetite Šketa koji se zalagao za prvu kotaciju i zašto ga se bilo nužno riješiti. Plijen je bio prilično izdašan.

Nisam pratila nešto do sada, ali sada sam pročitala da je prošlo ljeto na skupštini izglasano neizlistavanje.

Neko pametan možda ovdje ispadne. Na strahu se zarađuje. Ako su iskreni glede ovoga dolje, onda neko pametno kupuje.

“Glavna skupština s čak 83,4% glasova odlučila je da se izvan snage stavi Odluka o uvrštenju dionica na uređeno tržište donesena prošle godine na Glavnoj skupštini Društva. Glavna skupština tako je odlučila ocjenjujući da je prije uvrštenja potrebno prije svega otkloniti sve nepravilnosti u Društvu iz prethodnih razdoblja učinjene od ranijih članova uprave kako bi se ostvarile pretpostavke za fer i pravično trgovanje, kao i spoznati učinke nove zakonodavne regulative na tržištu kapitala koje predstavljaju značajne izazove za sve sudionike tržišta od siječnja 2018. te iznimno otegotnu okolnost jer mijenjaju način na koji na njih reagiraju korisnici na tržištu kapitala.”

ako je suditi po prometima, 99% malih ulagača napustiti će ovaj pevecov brod dok još kotira na ZSE ovih par dana

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ipak izgleda da će se danas još moći i izaći po nekoj koliko toliko pristojnoj cijeni. A niti sutra nije isključeno.
Vidjet ćemo do kolike cijene su kupci spremni ići, a onda …

Nema tu sumraka, ovime se pokazuje jačina i vrijednost kompanije… Novac će kad tad isplivati, imam vremena i strpljenja ionako mi je bila dugoročna pozicija.

Nikada ne vjeruj ženi koja laže!

Ovdje je na snazi prodaja slabih jačima i to je sve za sada. Žao mi je ali tako je. Tk 200-210m. 2018. prihodi idu prema 2mlrd. Dobit za ovu+2018g + rezervacije i to je već oko sadašnje tk.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Evo nas nazad, škola je skupa

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ima sam ove dionice,
ali kad sam vidio što sve ova uprava radi zbrisao sam glavom bez obzira,
nisu htjeli sazvati izvanrednu glavnu skupštinu mada su morali jer su podnositelji imali zakonsko pravo na to, sva ona muljanja u medijima i koje kakve smiješne objave u medijima, izjave da ne kupuju dionice PVCM, smiješna opravdanja zašto PVCM ne žele uvrstiti u službeno trgovanje. Kad sam vidio zadnje godišnje izvješće, prikazali su gubitak zato što su kao ostavili neke rezervacije ako izgube na sudu, e to je prelilo čašu i zbrisao sam bez razmišljanja….

A za one koji govore da će morati prikazati kad tad veliku dobit, ništa oni ne moraju!!! Pazite da vam se ne dogodi Solaris koji svu dobit već godinama stavlja u amortizaciju, ostale hotelske kuće oko 15% prihoda stavljaju u amortizaciju dok uprava Solarisa stavlja oko 40% prihoda u amortizaciju i uvijek imaju dobiti iz godine u godinu oko 2-3 M kn.

Ova uprava ne uljeva ni najmanje povjerenje!!!!!!

Želim puno sreće svim dioničarima PVCM jer će im trebati.

Lp

New Report

Close