PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemam ja ništa protiv peveca, niti protic stručnosti Uprave. Ja samo ne mogu provariti tu nepoštenu igru. Kad bi svi tako radili, mogli bismo odmah zaprti ovu butigu.

ai ova ponuda ima samo jeda cilj – srušiti cijenu na ispod 20 i onda i tamo i vamo skupljati. još jedna transparentna i fer odluka. čestitamo sretnim roiditeljima

Još jedan koji je prodao dionice sve nas je manje 🙂

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Zagrebačka banka je nedavno dobila 247 kn, a udruga branitelja iz Umaga nudila gradu Osijeku 299kn za dionicu.

Čekam dalje da vidim razvoj situacije a pogotovo nakon otvorenja novih trgovina i širenja mreže.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]



dicentra će polako skupljati a budući nema niti vijesti niti uvrštenja, nakon nekog vremena svi će prodati .

mislim da ljudi koji su u ovom trenutku i dalje u pevecu nece prodavat. znamo vrijednost, znamo sto se dogada u upravi i odlucili smo cekat
[/quote]

to je isto u redu. jedino nije u redu da ljudi koji su nas uvjeravali u dobre namjere uprave i dalje nas uvjeravaju u dobre namjer uprave. to je degutantno kad je ta ista uprava uredno pogazila sve svoje izjave.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Čekam ako treba i 10 godina . Tko je mislio prodat proda je. A Dicentri ne ide skupljanje kako je naumila .



Samoborka 2016.g. 105,80 kn za dionicu
Dicentra 2017.g. 199.00 kn za dionicu.
Nastavite niz…

Gledano na ponudu Samoborke ponuda je veca, gledano na razvoj posla i dobit stvarnu ponuda je premala za nasmijati se.

Čekam više, ja mogu, ne znam za ostale, zašto prodavati dionicu na P/E 4 . Ove godine Pevec roka Ebitdu 90 milijuna ili 70 kn po dionici. P/ebitda 3.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


neće više nitko postaviti jaču ponudu jer nitko više se ne utrkuje s nikim. gejm over.

dicentra će polako skupljati a budući nema niti vijesti niti uvrštenja, nakon nekog vremena svi će prodati .

Sad nema utrkivanja, ali ponuda za kupnju data je po cijeni od 199 kn. Prošle godine, kad je bilo utrkivanja, ponuda je išla po 105,80 kn. Znači u nešto više od godinu dana ponuda ide po 88% većoj cijeni, a sad se Dicentra ne utrkuje s nekim drugim za kontrolu. Kako to?

Inače, koja je vaša prognoza, koliko će Dicentra % prikupiti ovom ponudom?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

danas kad sam vidio palete secera na ulazu i iz svake blagajne, doslo mi je da prodam dionice. sta je iduce, voce i povrce, mesnica? nek se drze onog sto im ide, a ne sad svastarit.

A što se može dogoditi onima koji ne prodaju? Da li oni s dovoljnim brojem dionica mogu povući Pevec sa burze ili manipulirati cijenu, pa da onda izgubimo novce koje imamo u ovim dionicama?

hvala


danas kad sam vidio palete secera na ulazu i iz svake blagajne, doslo mi je da prodam dionice. sta je iduce, voce i povrce, mesnica? nek se drze onog sto im ide, a ne sad svastarit.

Jesi li vidio čiji je šećer, ako je od Vira, investimir će nam biti presretan, bolje da im Pevec miče robu, nego Agrokor.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


A što se može dogoditi onima koji ne prodaju? Da li oni s dovoljnim brojem dionica mogu povući Pevec sa burze ili manipulirati cijenu, pa da onda izgubimo novce koje imamo u ovim dionicama?

hvala

Najgori slučaj bi bio kao i sa dionicama Francka ili Tankerske plovidbe, dionice su povučene i nema aktivne trgovine no i dalje se mogu kupovati direktno kod brokera na OTCu ili privatnim kanalima.

Ovdje je slučaj drugačiji, dionice su izlistane na cee enteru na zahtjev Agram brokera, tj, netko treba platiti burzi godišnje cca 5000kn i dionicama se moze trgovati. Dok god bude interesa tj trgovine imat cemo ovu situaciju.

Dodatni plus ovdje što je van 3 najveća dioničara 40-45% dionica, a to je još dosta trgovine da se okrupni vlasništvo.

Da su stavili ponudu 299kn. Uboli bi sigurno dodatnih 10-15% dionica, ovako mislim da ce odaziv biti nikakav, jer je na terminalu burze cijena 203-205kn.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Hvala na pojašnjenju.

Gospodine Zoriću, prateći forum vidim da ste vrlo upućeni, pa bih zamolio Vas ili nekog drugog ukoliko ima saznanja da mi objasni sljedeće. U privitku je PDF format preuzet sa službenih stranica Grada Osijeka http://www.osijek.hr/prijenos-sjednice/
Kako je moguće da u ožujku 2017-e prilikom ponude Pevecovih dionica u vlasništvu Grada Osijeka nitko te iste dionice nije otkupio?!
Posebno mi je zanimljiva činjenica da su među ponuđačima Hrvoje Marković koji je predsjednik Udruge malih dioničara Peveca i Tomislav Trčak član Uprave Samoborka d.d.
Molim i njih ako su na forumu da objasne zbog čega su toliko nudili a nisu kupili.


Gospodine Zoriću, prateći forum vidim da ste vrlo upućeni, pa bih zamolio Vas ili nekog drugog ukoliko ima saznanja da mi objasni sljedeće. U privitku je PDF format preuzet sa službenih stranica Grada Osijeka http://www.osijek.hr/prijenos-sjednice/
Kako je moguće da u ožujku 2017-e prilikom ponude Pevecovih dionica u vlasništvu Grada Osijeka nitko te iste dionice nije otkupio?!
Posebno mi je zanimljiva činjenica da su među ponuđačima Hrvoje Marković koji je predsjednik Udruge malih dioničara Peveca i Tomislav Trčak član Uprave Samoborka d.d.
Molim i njih ako su na forumu da objasne zbog čega su toliko nudili a nisu kupili.

Krenula je kriza sa Agrokorom tada, i još se osjeti, na burzi su prometi minimalni. Premda su se neke dionice oporavile druge još stoje, kao npr.tpng…
Za jesen sam optimističan, ali ne previše, pogotovo kad nam razotkriju dosege todoricevog zla kojeg nam je naneo, ali mislim da će država više kroz tužbe izgubiti nego burza. Mogle bi sve tvrtke tužiti državu zbog tog zakona i naplatiti tvoju potraživanja od Agrokora kao npr.Sapn, Podr, Kras, Franck, Atgr…

Pevec nema veze s tim, al svejedno se dio te neizvjesnosti preneo i na njega. Pevec ima sjajan biznis, nema veće konkurencije, a to će se kad tad prepoznati.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Hvala gospodine Zoriću na objašnjenju.
Budući da je te dionice od Grada Osijeka još u svibnju kupila Dicentra po 199kn za dionicu jer nitko nije bio spreman više ponuditi za dionicu Peveca, što je također vidljivo u pdf privitku na službenim stranicama Grada Osijeka, koliko je realno da bi nama malim dioničarima netko u budućnosti mogao ponuditi više kada nitko nije zainteresiran?
Dicentra očito već sada ima preko 50% dionica i koliko uopće možemo očekivati da bi u budućnosti netko skupljao dionice kada ionako ne može utjecati na odluke većinskog vlasnika?



Gospodine Zoriću, prateći forum vidim da ste vrlo upućeni, pa bih zamolio Vas ili nekog drugog ukoliko ima saznanja da mi objasni sljedeće. U privitku je PDF format preuzet sa službenih stranica Grada Osijeka http://www.osijek.hr/prijenos-sjednice/
Kako je moguće da u ožujku 2017-e prilikom ponude Pevecovih dionica u vlasništvu Grada Osijeka nitko te iste dionice nije otkupio?!
Posebno mi je zanimljiva činjenica da su među ponuđačima Hrvoje Marković koji je predsjednik Udruge malih dioničara Peveca i Tomislav Trčak član Uprave Samoborka d.d.
Molim i njih ako su na forumu da objasne zbog čega su toliko nudili a nisu kupili.

Krenula je kriza sa Agrokorom tada, i još se osjeti, na burzi su prometi minimalni. Premda su se neke dionice oporavile druge još stoje, kao npr.tpng…
Za jesen sam optimističan, ali ne previše, pogotovo kad nam razotkriju dosege todoricevog zla kojeg nam je naneo, ali mislim da će država više kroz tužbe izgubiti nego burza. Mogle bi sve tvrtke tužiti državu zbog tog zakona i naplatiti tvoju potraživanja od Agrokora kao npr.Sapn, Podr, Kras, Franck, Atgr…

Pevec nema veze s tim, al svejedno se dio te neizvjesnosti preneo i na njega. Pevec ima sjajan biznis, nema veće konkurencije, a to će se kad tad prepoznati.
[/quote]

Pevec nema veze s Agrokorom, a isto tako neam puno veze ni sa Burzom. Vlasnik se pobrinuo za to.

I ova ponuda od 199 kn pokazuje koliko sam bio u pravu – njima se ne žuri, a nitko drugi više ne želi jer ne može steći većinu. Nisu oni ponudili 199 kn želeći nešto kupiti nego je cilj ubiti svaku trgovinu iznad te cijene jer evo većinski nudi samo toliko.

Da oni hoće nešto kupiti, sa 205 bi većnešto pazarili, sa 220 puno, a sa 250 bi pobrali sve. Ali zašto da bacaju pare kad će očajnici prodavati i pi 199. . ako ne sad hoće za 3 mjeseca

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Hvala gospodine Zoriću na objašnjenju.
Budući da je te dionice od Grada Osijeka još u svibnju kupila Dicentra po 199kn za dionicu jer nitko nije bio spreman više ponuditi za dionicu Peveca, što je također vidljivo u pdf privitku na službenim stranicama Grada Osijeka, koliko je realno da bi nama malim dioničarima netko u budućnosti mogao ponuditi više kada nitko nije zainteresiran?
Dicentra očito već sada ima preko 50% dionica i koliko uopće možemo očekivati da bi u budućnosti netko skupljao dionice kada ionako ne može utjecati na odluke većinskog vlasnika?

Nitko ne moze utjecati na odluke vlasnika plave lagune, valamara ili bilo koje dionice na burzi pa opet ljudi s njima trguju. Pevec je bez daljnjega najbolja prilika poslje turista, nema tko ne ide u Pevec i kupuje tamo robu, reklame su neprestano u sandučiću, promet mu raste preko 15% godišnje, to što je trenutno zatišje na burzi ne mora značiti da na jesen neće opet krenuti jača trgovina i potražnja za dionicama.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close