PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sada kada je borba za prevlast gotova biti će i puno manje pritisaka, naručenih članaka i svega ostalog tako da nema razloga niti za izlistavanje niti za pokazivanje prave slike u izvještajima.

Gotovo sam siguran da će u tišini posložiti tvrtku, investirati gdje je potrebno a paralelno uz to polako na bidu stjecati dionice po raznim računima. Uz manjak vijesti i lagano klizanje cijene ispod 200 kn polako će padati i interes malih dioničara.

Uz ovaj pad cijena na burzi rekao bi da pada interes malih dioničara za gotovo sve dionice. Mislim da će uprava uvrstiti Pevec na redovnu burzu kad prikupe dovoljan broj dionica, ali to može biti i za par godina. Ipak ne treba zaboraviti ni prijašnje pokušaje rušenja cijene kad se išlo i na micanje s MTP-a sve s ciljem da se mali dioničari prepadnu i prodaju svoje dionice. Sve ove se ne bi radilo da firma ne vrijedi. Moje mišljenje je da se s dijelom portfelja isplati ostati/ući u dionicu i čekati oslobađanje vrijednosti jer je na ovoj razini cijene debelo podcijenjena. Naravno, nije to stil ulaganja za svakoga.

Ono što je bitnije od uvrštenja je objava financijskog izvještaja, a to će morati napraviti po zakonu do 30.06.


@ snowlep
Svaka čast na trudu i zalaganju, šteta da nema više ljudi koji su spremni angažirati se, ići na skupštine, izložiti se imenom i prezimenom te generalno braniti svoje i interese ostalih malih dioničara bez obzira na veličinu udjela. Baš zato što nema nikakvog aktivizma mali dioničari su i završili danas na razini zaštičenosti na kojoj jesmo, sami smo zaslužili.
Nije postignuta realna vrijednost dionice s obzirom na potencijal Društva što je vjerujem bio primaran cilj (i neka je), ali nadam se da ste naučili puno iz svega ovoga i da niste na kraju ostali razočarani.

Potpisujem. Svaka čast snowlep!

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

U svakom slučaju mislim da treba biti strpljiv. Vrlo strpljiv.
Čekaju nas vjerojatno novi izbori…pojedini političari počeli su pozivati narod na ulicu…
Pevec se danas trguje po cca po 2/3 dosegnute cijene. Možda je vrlo povoljno
za ulaz, a možda bude još puno povoljnije. Jedina opcija koja mi se čine neisplativa je prodaja.
Vidjet ćemo.

Čisto da budem tu ako ikad ova raketa opali ubacio u košaru još 20 kom ako se stvar pokrene dok se vratiš iz wc a nećeš se stić ukrcat…



Sada kada je borba za prevlast gotova biti će i puno manje pritisaka, naručenih članaka i svega ostalog tako da nema razloga niti za izlistavanje niti za pokazivanje prave slike u izvještajima.

Gotovo sam siguran da će u tišini posložiti tvrtku, investirati gdje je potrebno a paralelno uz to polako na bidu stjecati dionice po raznim računima. Uz manjak vijesti i lagano klizanje cijene ispod 200 kn polako će padati i interes malih dioničara.

Uz ovaj pad cijena na burzi rekao bi da pada interes malih dioničara za gotovo sve dionice. Mislim da će uprava uvrstiti Pevec na redovnu burzu kad prikupe dovoljan broj dionica, ali to može biti i za par godina. Ipak ne treba zaboraviti ni prijašnje pokušaje rušenja cijene kad se išlo i na micanje s MTP-a sve s ciljem da se mali dioničari prepadnu i prodaju svoje dionice. Sve ove se ne bi radilo da firma ne vrijedi. Moje mišljenje je da se s dijelom portfelja isplati ostati/ući u dionicu i čekati oslobađanje vrijednosti jer je na ovoj razini cijene debelo podcijenjena. Naravno, nije to stil ulaganja za svakoga.

Ono što je bitnije od uvrštenja je objava financijskog izvještaja, a to će morati napraviti po zakonu do 30.06.


@ snowlep
Svaka čast na trudu i zalaganju, šteta da nema više ljudi koji su spremni angažirati se, ići na skupštine, izložiti se imenom i prezimenom te generalno braniti svoje i interese ostalih malih dioničara bez obzira na veličinu udjela. Baš zato što nema nikakvog aktivizma mali dioničari su i završili danas na razini zaštičenosti na kojoj jesmo, sami smo zaslužili.
Nije postignuta realna vrijednost dionice s obzirom na potencijal Društva što je vjerujem bio primaran cilj (i neka je), ali nadam se da ste naučili puno iz svega ovoga i da niste na kraju ostali razočarani.

Potpisujem. Svaka čast snowlep!
[/quote]

Izvješće mora biti poslano fini do 30.04, a ako ga ne objave na cee enteru moći će se kupiti od fine.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Danas utržili skoro 397.059 kn sa padom cijene 4,77 . Džabe .

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

PROMET U TRGOVINI NA MALO U OŽUJKU 2017.
I. Realni promet od trgovine na malo što su ga u ožujku 2017. ostvarili svi poslovni subjekti koji obavljaju tu djelatnost, bez obzira na svoju pretežnu djelatnost, bio je za 7,7% veći u odnosu na ožujak 2016.(kalendarski prilagođeni podaci).
U odnosu na veljaču 2017. bio je realno za 2,3% veći (sezonski i kalendarski prilagođeni podaci).

II. Ukupan promet što su ga u ožujku 2017. ostvarili poslovni subjekti kojima je trgovina na malo pretežna djelatnost (trgovci na malo) realno je bio za 5,8% veći u odnosu na ožujak 2016. (kalendarski prilagođeni podaci).
U odnosu na veljaču 2017. bio je realno za 0,8% veći (sezonski i kalendarski prilagođeni podaci)

http://www.dzs.hr/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Badava je pisati…tako ispada.Kada pada pada. Ne uzbudjujem se. Lupa se po bidu, a na asku nema većih naloga. Najpametnije provesti lijep produženi vikend, pa od utorka idemo dalje. Imam puno utakmica životnih u nogama da bi se previše brinuo. Izvjesće je nebitno. Očekujem ogromne rezervacije. Big game je ovo i moje dionice neće tako lako iz portfelja, dapače…

Ovdje izvjesce uopće ne igra ili igra vrlo malo – masakrirat će oni što mogu, ali rast prihoda i stabilne marže – ako to imamo imamo dobro izvješće, dapače jako dobro.

ovdje je pitanje – hoće li pevec na uredeno tržište ili neće. to da pevec vlja, da jako valja, to smo već apsolvirali.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mislim da će pojesti uskoro ove veće naloge na asku i da je ovo best buy na burzi, pada li ga pada.
Što se prodaje tiče, kome je za lijek u redu to je nešto drugo, ali mislim da je štetno izlaziti
na ovim cijenama. Rekao bih da se čekaju veći nalozi na asku, pa će ih progutati…
Nikako ne smetnuti sa uma, da je ovo veliki dobitaš. Trguje se kao da je u gubitcima, kao
da će dosegnuti one cijene po kojima su pretvarana potraživanja u psn.
Transparentnost…duga priča, ali većinski stječe doista jeftino i želi još jeftinije.
Proključavanje je rezervirana opcija za dugoročne igrače. Profitabilnost mogu samo na kratki
rok kriti.

260 milijuna je trenutno tržišna kapitalizacija po 199 kn.
1.305.817 komada dionica. Vidjet ćemo dobit po dionici…

otkad je Agrokor vrisnuo burza nam vise nije ista, a ovo ovdje rušenje cijene je van svake pameti.

Zao mi je sto svu gotovinu trenutno trošim na otvaranje firme, inace eldorado za kupnju, i to be samo ovdje nego i u drugim dionicama.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Objavljen je poziv za glavnu skupštinu. U 2016. dobit nakon oporezivanja 12,5 mil. kn. Rok za uvrštenje do 01.06.2018.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Kao što sam i rekao u zadnjem postu:

Sada kada je borba za prevlast gotova biti će i puno manje pritisaka, naručenih članaka i svega ostalog tako da nema razloga niti za izlistavanje niti za pokazivanje prave slike u izvještajima.
Gotovo sam siguran da će u tišini posložiti tvrtku, investirati gdje je potrebno a paralelno uz to polako na bidu stjecati dionice po raznim računima. Uz manjak vijesti i lagano klizanje cijene ispod 200 kn polako će padati i interes malih dioničara.

Još malo strpljenja, lipanj 2018…

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Dokupio sam danas 300 kom. Obzirom da su na sudu potvrdili da idu na uređeno tržište, nisam mogao vjerovati da će ovako nisko pasti. Godina će proletiti brzo, a rezultat za 2016.g smo znali da ide na rezervacije.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Kao što sam i rekao u zadnjem postu:

Sada kada je borba za prevlast gotova biti će i puno manje pritisaka, naručenih članaka i svega ostalog tako da nema razloga niti za izlistavanje niti za pokazivanje prave slike u izvještajima.
Gotovo sam siguran da će u tišini posložiti tvrtku, investirati gdje je potrebno a paralelno uz to polako na bidu stjecati dionice po raznim računima. Uz manjak vijesti i lagano klizanje cijene ispod 200 kn polako će padati i interes malih dioničara.

Još malo strpljenja, lipanj 2018…

Vaš link …

LRHC-u je trebalo više od godinu dana da se uvrsti na burzu tako da se ovaj rok ne čini pretjeran (uostalom naveden je kao krajnji rok, ne nužno kao datum kad će se uvrstiti). Da zaista žele zeznuti male dioničare, zar ne bi napisali da odustaju od uvrštavanja na uređeno tržište ili ostavili rok nedefiniran?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close