PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiva igra naloga jutros, prvo opet rasprodaja i poklapanje na 269, onda se Ask poveo panikom i spustio na 275, sad kad je rasprodaja stala, sav Ask se vratio nazad na 280.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Burza nam je pod totalnim stresom zbog Agrokora, poklapaju se nalozi na 265kn, a Ask i dalje čeka na 278-280kn. Skroz neprirodna situacija.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

@snowlep

što se tiče kupnje nekretnina, evo što je kolega daliborop napisao na temi LRH (zašto LRH? zato jer je nekretninski know-how i gradnja-kupnja-održavanje-iznajmljivanje nekretnina njihov temeljni posao, pa tu možemo donositi zaključke u ‘igricama’ s imovinom):
…LRH je kupio HCVT za 40.000 eur po sobi !! A hoteli rade 6-7 mjeseci sa 90-100% popunjenosti i donose oko 6-7000 eur EBITDA…

dakle, ako računamo i ulaganja na održavanju tog hotela, još uvijek je povrat na uloženo negdje oko 7 god.!! da su ga išli graditi, povrat bi bio kudikamo duži, vjerojatno 2x duži
ista stvar s Merkurom; mogli su povoljno doći do novog tržišta + vratiti ulog relativno brzo, a najlakše je reći pa štajaznam knjige nisu baš jasne pa se ne usudimo… pa zato i cijena je postavljena tako nisko da ti i nekakav ako hoćeš ‘margin of safety’ bude pri ruci
ali ne…

a cilj svake uprave treba biti optimalno upravljanje kapitalom i donositi što veći povrat investitorima na taj kapital! da li su u Pevecu svjesni toga? mislim da ne i da prvenstveno misle na osobnu korist

ako kupujes stan, a vlasnik ti ne da uci pogledati toboze zametnuo ključ – bilo koja cijena plaćena za takav stan je porez na budale jer mozes biti siguran da da razgledavanje stana moze podici cijenu, vlasnik bi te ne pustio neho unio na rukama unutra

ista stvar s merkurom – tko hoce prodati, taj pokaze knjige. tko zeli zahhebati, taj krije knjige

ako nisu mogli dobiti crno na bijelo što kupuje od imovine, a sto o d dugova, napravili su pametno ne ulazeći tu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ako kupujes stan, a vlasnik ti ne da uci pogledati toboze zametnuo ključ – bilo koja cijena plaćena za takav stan je porez na budale jer mozes biti siguran da da razgledavanje stana moze podici cijenu, vlasnik bi te ne pustio neho unio na rukama unutra

ista stvar s merkurom – tko hoce prodati, taj pokaze knjige. tko zeli zahhebati, taj krije knjige

ako nisu mogli dobiti crno na bijelo što kupuje od imovine, a sto o d dugova, napravili su pametno ne ulazeći tu.

ma dajte molim Vas investimire, pa ova uprava ni svoje knjige ne zna dovesti u red, o čemu pričamo?
koliko već čekamo da se ukaže njihovo pravo stanje stvari?

oni se boje napraviti reg. iskorak, o tem vam pričam…

mislim da oni jako dobro kuže knjige, zato su uletjeli na juriš u pevec, i zato nas svim sredstvima pokušavaju držati dalje od tih knjiga

u ovom slučaju im vjerujem jer oni vode pevec za svoj dzep i ako kazu pevec je u riziku ako kupi na nevideno, to hoce reci nasi dzepovi su u riziku. a to da oni svoje dzepove njeguju najvecom mogućom pomnjom i pažnjom, u to ne dvopjim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


mislim da oni jako dobro kuže knjige, zato su uletjeli na juriš u pevec, i zato nas svim sredstvima pokušavaju držati dalje od tih knjiga

u ovom slučaju im vjerujem jer oni vode pevec za svoj dzep i ako kazu pevec je u riziku ako kupi na nevideno, to hoce reci nasi dzepovi su u riziku. a to da oni svoje dzepove njeguju najvecom mogućom pomnjom i pažnjom, u to ne dvopjim

Dio toga stoji ali uzmite u obzir da Pevec nema vlastiti kapital za takvu akviziciju, dakle morao bi se ili jako zadužiti ili, ono što je moglo biti realnije, napraviti kombinaciju zaduživanja i dokapitalizacije od partnera (EBRD). Mislim da je Lovrinčeviću više stalo da preuzme većinsko vlasništvo i da zato ne bi dopustio ulazak strateškog partnera za ovakvu akviziciju. I ja i drugi smo više puta rekli da je problem u tome što svi gledaju samo kako bi uzeli što više kolača, a ne da bi dajući nekom trećem da doda smjese kolač postao puno veći.

gosn lovra je oličenje transparentnosti i korporaticnbe kulture. točka

eh, da smo mi imali upravu s vizijom i dallekovidnoscu, a ne ove balknce, danas bismo bili na redovnom trzistu, s mirovincima unutra i s kapitaklom koji moze icii u akvizicije, ali ne na todorić način, nego na tedeschi način.

što bi s ročištem od 16 03 – čuti glasa nije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nekak mi se cini da su oni prije bili dalekovidniji i nekak normalniji i redovito su govorili kaj se planira i kak se posluje. U stvari nemamo kaj prigovarat pa sami smo ih na skupstini izabrali jer nam nije bilo po volji kaj su ovi prije izgleda ipak hteli dobro za firmu za razliku od ovih sad kaj sam na svoj novcanik mislee.

Dobit će se prije ili kasnije morati iskazati.
Smatram dionicu najboljom kupnjom trenutno na ZSE.
U ovim danima kada cijena pada puno je bolje kupovati,
nego u zelene dane koji ovdje dolaze.
Još jednom se treba naglasiti da firma N E M A dugoročnih obveza
i da ima dosta rezervacija za započete sporove u kojima je u
prednosti nakon I. stupanjske presude.
Letargija dođe i prođe, ali prava vrijednost i cash mašina ostaje.


Neto dobit Merkura prošle godine narasla je na 5,9 milijuna eura, a moglo ga se kupiti za 28,6. Prošli mjeseca sam pisao:
Ja se jako bojim da bi Merkur mogao imati dobit od 10 mil eura za godinu-dvije a sad se prodavao za 28,5 i da je ovdje propuštena prilika stoljeća ako je EBRD bio zainteresiran za suradnju s obzirom na rekordno niske kamatne stope i vjerojatno u kombinaciji s dokapitalizacijom.

[/quote]

Djaba sto imaju dobit 5,9 miliona eura uprava je dobro zakljucila da ga nekupi jer Merkur nije dao upravi PVCM na pravi uvid u njihove knjige to je kao da kupujes macka u vreci ko zna koliko i kome je duzan Merkur

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

prošlo je ročište pa se može dalje nastaviti skupljati +8.264

3.CROATIA BANKA D.D. 87.386

+8.264 komada, top 10 skuplja

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Skuplja se brže, više, jače. Bilo bi zgodno doznati tko stoji iza ovog
skrbničkog računa u Croatia banci.

Primjetio sam da su dionice PEVECA stavljene na listu financijskih
instrumenata kao zalog za margin kredite, iako nisu na službenom
tržištu. Logično je da dionica nije promakla analitičarima banke i financijskom tržištu.
Navedeno bi moglo imati dodatni utjecaj na cijenu i likvidnost,
naravno vrlo pozitivan obzirom na velika očekivanja oko transparentnosti
i razvoja poslovanja. Očekuje nas zanimljiva godina za Pevec.

Prije 3-4 dana visok promet po 290 kn.
Trenutni ask do jučer jeftinih 265 kn.

New Report

Close