PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Simone: ” Čim su se ovi uzhebali i sastanče, nešto se sprema. Zašto bi netko vikao NEMA PRODAJE ako nema interesenata. Pogledajte samo nogometnu analogiju, kad Mamić viče NEMA PRODAJE KLJUČNIH IGRAČA znači da baš ti odlaze u roku od 6 mjeseci[smiley1][smiley2][smiley1][smiley2] ” Mamic ih prodaje iz vlastitog interesa. Vladi je interes imati 2700 zadovoljnih radnika, a sindikati su nafurali radnike da ce dobiti otkaze ako Petrica ode u privatizaciju, ulje na vatru je dodao direktor (Mesaric) s pričom da ce novi vlasnik potpuno zatvoriti tvornicu. Realno gledajuci na temelju tih izjava kompetentnih ljudi koji su u samom sredistu zbivanja od privatizacije nema nista minimalno sljedecih godinu dana. Naravno, svaka dionica moze postati transadria, ali imho ptkm je ipak prevelika i prelikvidna da bi se za igra mogla kvalitetno odigrati.

NEMA PRODAJE je izjava Mesarića. Po vašem mišljenju on ne bi imao koristi od privatizacije?!? E da mi je i to vidjeti kod nas u Hrvatskoj.[smiley13]

Ma on galami samo zato da se ogradi od mogućeg scenarija privatizacije pa će biti “ja sam galamio ali me nisu slušali”.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

PS

A on bogatiji od svih nas…

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Cijena se pokušava bezuspješno rušiti, srednja današnja 283,19 kn ali se promet smanjio na samo 979 dionica. Znači da je prodaja žilava……..Uostalom nitko tu dionicu neće poklanjati, to je sigurno!

marcello


Cijena se pokušava bezuspješno rušiti, srednja današnja 283,19 kn ali se promet smanjio na samo 979 dionica. Znači da je prodaja žilava……..Uostalom nitko tu dionicu neće poklanjati, to je sigurno!

hoće…HYPO
[smiley13]

Po svemu bi još par fondova moglo ući u PTKM, budemo vidjeli, jer oni traže dionice koje imaju jako visoki potencijal…………..

Ovaj dio teksta uzmite sa rezervom, Autor teksta ima dionice u PTKM, sve informacije ste dužni da provjerite, a onda da sami odlučite………….. pozdrav svima[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

* Važeći podaci za uredovni dan 12.11.2007 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 59.415 1,78 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 47.595 1,42 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 39.690 1,19 Skrb. račun
10. HPB D.D. 38.236 1,14 Skrb. račun
Ukupno: 80,32

Hypo prodaje……………. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


* Važeći podaci za uredovni dan 12.11.2007 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 59.415 1,78 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 47.595 1,42 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 39.690 1,19 Skrb. račun
10. HPB D.D. 38.236 1,14 Skrb. račun
Ukupno: 80,32

Hypo prodaje……………. Pozdrav


9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 39.690 1,19 Skrb. račun
kupuje

To mi se sviđa. Jedino što će nam uskoro Hypo ispasti iz top10 pa nećemo moći biti SIGURNI da oni rasprodaju. još 10.000- i nema ih ili čak 5000 ako ovi dvoje još toliko kupe…[smiley2]


Kad čovjek malo bolje razmisli ova tvornica se Rusima nudi kao na dlanu. Trebaju samo zgrabiti 25% i kusur dionica na burzi (znači ne moraju nikoga pitati) i nakon toga svi drugi imaju šanse kao crknuta mačka. Drugi dan dovezu svoj plin i priča je gotova. Petrokemija je jedna od rijetkih firmi na hrvatskoj burzi čija snaga i utjecaj su prešli hrvatske granice i određuju dobar dio stvari u regiji i šire. Ne znam šta bi Bosna i Slovenija bez našeg đubra. Za takve zemlje to je pitanje opstanka, a ne kolika je cijena na burzi.

ne znam se u politiku puno ali mislim da ima i vlada potežkoča oko privatizacije kada i kome ako do nje dođe…
ako gledamo globalno i ulazak hr u eu, trebao bi biti strateški partner iz eu (ili švajcarska) ali ako gledamo kako doči do jeftinog plina trebali bi biti Rusi, ali Rusi i eu imajo potežkoča oko pllnifikacije eu i cijene koje če važiti za plin……….. i sad kome da se proda ovakva tvornica…………. vlada (ako ne ide dogovoreno) če težko objasniti ljudima zašto još nisu u eu, ali ako ne dobiju jeftini plin opet če firma stagnirat zbog velikog troška plina i odluke vlade da treba pomoči poljoprivredi….
znači dolazimo do zaključčka da je najbolje za sada napravit neki kompromis, gdje mogu biti svi zadovoljni a to znači domači kupac kao Agrokor i možda kasnije prodaja od Agrokora ili ulazak strateškog partnera….
ovako bi svi bili nekako zadovoljni osim špekulanata jer onda nema brze rasti petrice na burzi…..
ponavljam nemam pojma o politici ali nije ni predsedniku vlade i rumenigeju lako…
[smiley11]


…. znači dolazimo do zaključčka da je najbolje za sada napravit neki kompromis, gdje mogu biti svi zadovoljni a to znači domači kupac kao Agrokor i možda kasnije prodaja od Agrokora ili ulazak strateškog partnera…. ovako bi svi bili nekako zadovoljni osim špekulanata jer onda nema brze rasti petrice na burzi….. ponavljam nemam pojma o politici ali nije ni predsedniku vlade i rumenigeju lako… [smiley11]

E baš to mi čekamo … našeg Todu … ako on kupi cijena garantirano ide ca 150% UP … vidi Belje- veselje i sve ostalo i odmah ti se ”lepša slika kaže” ….

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...


mika: ” Kad čovjek malo bolje razmisli ova tvornica se Rusima nudi kao na dlanu. Trebaju samo zgrabiti 25% i kusur dionica na burzi (znači ne moraju nikoga pitati) i nakon toga svi drugi imaju šanse kao crknuta mačka. Drugi dan dovezu svoj plin i priča je gotova. Petrokemija je jedna od rijetkih firmi na hrvatskoj burzi čija snaga i utjecaj su prešli hrvatske granice i određuju dobar dio stvari u regiji i šire. Ne znam šta bi Bosna i Slovenija bez našeg đubra. Za takve zemlje to je pitanje opstanka, a ne kolika je cijena na burzi. ” ne znam se u politiku puno ali mislim da ima i vlada potežkoča oko privatizacije kada i kome ako do nje dođe… ako gledamo globalno i ulazak hr u eu, trebao bi biti strateški partner iz eu (ili švajcarska) ali ako gledamo kako doči do jeftinog plina trebali bi biti Rusi, ali Rusi i eu imajo potežkoča oko pllnifikacije eu i cijene koje če važiti za plin……….. i sad kome da se proda ovakva tvornica…………. vlada (ako ne ide dogovoreno) če težko objasniti ljudima zašto još nisu u eu, ali ako ne dobiju jeftini plin opet če firma stagnirat zbog velikog troška plina i odluke vlade da treba pomoči poljoprivredi…. znači dolazimo do zaključčka da je najbolje za sada napravit neki kompromis, gdje mogu biti svi zadovoljni a to znači domači kupac kao Agrokor i možda kasnije prodaja od Agrokora ili ulazak strateškog partnera…. ovako bi svi bili nekako zadovoljni osim špekulanata jer onda nema brze rasti petrice na burzi….. ponavljam nemam pojma o politici ali nije ni predsedniku vlade i rumenigeju lako… [smiley11]

Što vrijeme bude više prolazilo Vlada će imati sve više neželjenih posljedica koje se tiču privatizacije. Nema sumnje da trenutno poslovanje zove potencijalne investitore na kupovinu ove tvornice. Firma je po meni ranjiva jer je 35% dionica slobodno za kupnju, a 25%+1 dionica dovoljno je da se blokiraju sve žive odluke u vezi ove firme. S obzirom na činjenicu da najveći udio materijalnih troškova u ovoj profitabilnoj firmi čini plin najprirodnije je da onaj tko ima nalazišta plina u svom vlasništvu iskaže svoj interes za ovom tvornicom. U takvoj varijanti ruskog vlasništva nad ovom firmom neto dobit mogla bi se kretati na nivou oko 500 000 000 kuna. Ta cifra po meni dovoljan je magnet za ruske investitore, a pogotovo s obzirom na činjenicu da tvornica po ovim cijenama vrijedi 950 000 000 kuna. Tvornica je interesantna i drugim proizvođačima gnojiva,koji bi isto ostvarivali veliki profit, ali ruski gazda svima je jasno može najviše izvući iz ove tvornice.Nakon završetka ovog kvartala koji bi mogao biti najbolji u povijesti poslovanja petrokemije ruski interes će se pojačati i nije nerealno da krenu kupovati slobodne dionice na burzi kako bi zauzeli što bolju poziciju u privatizaciji. Ako bi neka Vlada i odlučila iz nekog iracionalnog razloga ne privatizirati ptkm vlasništvo paketa od 25% napravilo bi veliki problem sadašnjem većinskom vlasniku. Od vremena kad su Rusi bili u petrokemiji poslovanje je napredovalo tako da je ruska želja za kupnjom tvornice sigurno pojačana. Ruski plin traži direktan pristup do velikih evropskih potrošača i vjerujem da za to neće štedjeti novac.

Što se tiče kompromisa oko ptkm da npr. Agrokor kupi tvornicu to jednostavno nije moguće bez tendera. Takva transakcija je zapravo nemoguća s bilo kojim individualnim kupcem jer većinski paket mora na međunarodni teneder. To je svima jasno i tu alternative nema. Ako Toda ne tenderu postigne najbolju cijenu kapa dolje i svi sretni. Radnici dobili gazdu kojeg hoće, tvornica ostala Hrvatima u rukama, a nama najbolja cijena po dionici.

Zbog svega ovog ne treba se čuditi ako se bez ikakvih vijesti odjednom počinju kupovati veći paketi dionica.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Da neće možda biti “off set program” za Todinu Rusku avanturu? [smiley7]


….Nakon završetka ovog kvartala koji bi mogao biti najbolji u povijesti poslovanja petrokemije ruski interes će se pojačati i nije nerealno da krenu kupovati slobodne dionice na burzi kako bi zauzeli što bolju poziciju u privatizaciji….

Mika, vidim da ste vrlo vrlo dobro upoznati s ptkm pa bi pitao na osnovu čega zaključujete da bi kvartal, u kojem jesmo, mogao biti najbolji u povijesti? Eto, ja već nekoliko mjeseci u portfelju držim ptkm, zadovoljan sam posljednjim izvješćima, ali vi mi zvučite jako optimistično, pa me zanima zašto (mislim na optimizam vezan uz zadnji kvartal ove godine). Hvala.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


mika: ” ….Nakon završetka ovog kvartala koji bi mogao biti najbolji u povijesti poslovanja petrokemije ruski interes će se pojačati i nije nerealno da krenu kupovati slobodne dionice na burzi kako bi zauzeli što bolju poziciju u privatizaciji…. ” Mika, vidim da ste vrlo vrlo dobro upoznati s ptkm pa bi pitao na osnovu čega zaključujete da bi kvartal, u kojem jesmo, mogao biti najbolji u povijesti? Eto, ja već nekoliko mjeseci u portfelju držim ptkm, zadovoljan sam posljednjim izvješćima, ali vi mi zvučite jako optimistično, pa me zanima zašto (mislim na optimizam vezan uz zadnji kvartal ove godine). Hvala.

zadnji kvartal je tradicionalno najjači u prodaji jer se velike količine gnojiva povlače iz tvornice radi pripreme sjetve. Kupci u tom periodu dobivaju i diskonte na prodajnu cijenu i zato je navala ogromna. Po meni bi prihod kvartala , a s obzirom na količine zaliha i trenutnu proizvodnju mogao opasno se približiti 650 000 000 kuna. Sva tržišta pojačavaju kupnju, kako domaća tako i strana. Bosna opasno pojačava kupovinu i kupci iz tih krajeva traže kreditne linije preko kojih bi mogli uzeti kako oni kažu najkvalitetnije gnojivo u evropi.To znači prihod preko 2,1 mlrd kuna što vjerujem nitko nije očekivao. Dobar dio tog prihoda mora otići u dobit jer su fiksni troškovi već itekako pokriveni. Trenutna dobit+dobit zadnjeg kvartala+rezervacije i eto nas blizu 150 000 000 kuna.

pozdrav prijatelju

Na 150 000 0000 kuna treba dodati 300 000 000 uštede na plinu koliko bi Rusi mogli odmah ostvariti i eto dobiti za prvu godinu novog gazde.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Za tvornicu PTKM počela je utrka, čim onako izjavljuje direktor da PTKM ne bi trebala ići u prodaju…..

Autor teksta ima dionice PTKM……….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close