PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

: OPASNO JE DA STRANCI PRUZMU PETROKEMIJU
[/quote]
Ne bi bilo ovog naslova da se nešto ne kuha i da se Meso i ekipa ne boje za fotelje i pozicije u pregovorima.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

*** obrisano ***

Preispitivanje rizika – o tome se radi. Nadam se da je to vidljivo iz mojih postova. Onim likovima koji investiraju u dionice a ne razmišljaju (ili ne žele čuti) o rizicima treba (ili će im trebati) liječnik. Nikoga ja ne testiram niti nagovaram na kupnju ili prodaju. To što ne možete čuti mišljenje koje se ne poklapa s vašim – vaš je problem.

Ima ljudi koji su unamljeni da obezvrijeđuju cijene dionica pred privatizaciju ili neki značajni poslovni rezultat.
Stoga svima koji nisu čitali neka pročitaju ovu cijelu temu, pa neka onda odluče………………. a svim dioničarima PTKM vrijeme je sve bliže i bliže PRIVATIZACIJE…….. a PTKM posluje sve bolje i bolje …….

Ne bi se govorilo u svim novinama
NE DAMO PTKM i slični naslovi, a da proces privatizacije nije pokrenut, a vi svi zaključite
Pozdrav[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kao što sam i napisao već jednom dobro je da ponovim:
http://209.85.129.104/search?q=cache:bTNIIuQ5iKkJ:www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx%3FThreadID%3D608%26pg%3D981+poruke+novim+investitorima+goran8&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr

Poruka novim investitorima
Forum je mjesto gdje se novi investitori mogu lakše informirati i mjesto gdje je moguće nešto naučiti.
Svakako prije investiranja svog novca dobro provjerite sve informacije, analizirajte tvrtku, usporedite fundamente i pogledajte okruženje i mogućnost rasta i razvoja tvrtke.
Ne bi bilo loše pročitati i čitav forum, jer je to mjesto gdje najjednostavnije možete naći veliki broj linkova – javno dostupnih invormacija:
Ne nasjedajte na priče o lakoj zaradi, a sa druge strane nemojte olako prodavati perspektivne dionice.
Ipak su to vaši novci i vjerujte najviše sebi.
Hvala

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Gospodo, ovakvo stanje duže vrijeme nije održivo i to mnogi koji su vezani uz petrokemiju dobro znaju. S obzirom na važnost ove firme i na jačinu trenutnog poslovanja jednostavno nije moguće da cijena bude na ovim nivoima i morati će doći do većih preslagivanja.

Gdje ja vidim strah judi koji trenutno kontroliraju i upravljaju petrokemijom. Kako smo mi mali ljudi itekako svjesni potencijala ove tvornice ne treba sumnjati da netko od velikih evropskih i svjetskih igrača još bolje zna što se može očekivati od ovakve firme i da pažljivo analiziraju financijske izvještaje. Veliki paket od 35% dionica slobodan je na burzi i po ovim cijenama vrijedi smiješnih 46 milja eura. Kad bi netko zgrabio na burzi 25%+1 dionicu mislim da nije potrebno govoriti što bi se dogodilo.

Takav paket dionica omogućuje blokade svih važnijih odluka koje firma donosi. Mogu blokirati npr.donošenje statuta, povećanje ili smanjenje temeljnog kapitala. Kupovinu takvog paketa ne mogu spriječiti niti Vlada niti sindikati, samo je pitanje cijene po kojoj bi 25% dioničara prodalo svoje dionice. Tko postigne dogovor sa Bank of New York i KD bez problema kupit će još 15% od ostalih dioničara. Takav razvoj situacije doveo bi državu u nezgodan položaj jer se vjerojatno ne bi javila na javnu ponudu takvog kupca nego bi odmah raspisala tender za svoj paket. Vlasnik 25% dionica svakako bi se javio na tender i u slučaju da mu je ponuda najbolja uzima tvornicu kompletno.Ukoliko netko bude jači prodaje svoj paket i masno zarađuje.

Ovoga su itekako svjesni u petrokemiji i otuda strah postojeće Uprave koja svim silama želi uvjeriti javnost da je privatizacija opasna za ovu tvornicu. Sve varijante za nas su odlične samo ne treba nasjedati i prodavati dionicu ako krene prema gore. Svi znamo (ili barem većina) da ispod 4 znamenke nema razgovora i zato čekamo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pročitajte ovaj odlomak…….. detaljno
[color=black]Pregovarački tim koji predstavlja zaposlenike Petrokemije, a u kojem su: Željko Klaus, Ivica Lončarević i Josip Vajnaht dva su puta razgovarali sa Polančecom, ali o detaljima razgovora na konferenciji za novinare nije su moglo čuti ništa. «Čudi nas kako Polančec najavljuje privatizaciju Petrokemije do kraja godine kad to jednostavno nije moguće, jer prema Zakonu o privatizaciji valja poštivati i neke vremenske rokove, a osim toga nismo ni postigli dogovor o uvjetima po kojima će radnici sudjelovati u privatizaciji Petrokemije[/color]

http://www.kutina.hr/Default.aspx?tabid=59&newsid=2079

[color=blue]A što ovo znači, PRIVATIZACIJA[/color]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kad čovjek malo bolje razmisli ova tvornica se Rusima nudi kao na dlanu. Trebaju samo zgrabiti 25% i kusur dionica na burzi (znači ne moraju nikoga pitati) i nakon toga svi drugi imaju šanse kao crknuta mačka. Drugi dan dovezu svoj plin i priča je gotova. Petrokemija je jedna od rijetkih firmi na hrvatskoj burzi čija snaga i utjecaj su prešli hrvatske granice i određuju dobar dio stvari u regiji i šire. Ne znam šta bi Bosna i Slovenija bez našeg đubra. Za takve zemlje to je pitanje opstanka, a ne kolika je cijena na burzi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Mika to sto bi Rusima bilo odlicno to sto ti govoris, mozda i je tako jer su oni veliki proizvodaci gnojiva i imaju plin. Medutim, ko zna da li oni snimaju Petrokemiju te da li uopce imaju interes za njenim preuzimanjem.
To je kljucno. Ovo sto ti govoris bi bilo fantasticno, medutim to su samo nagadanja!

Čim su se ovi uzhebali i sastanče, nešto se sprema. Zašto bi netko vikao NEMA PRODAJE ako nema interesenata.

Pogledajte samo nogometnu analogiju, kad Mamić viče NEMA PRODAJE KLJUČNIH IGRAČA znači da baš ti odlaze u roku od 6 mjeseci[smiley1][smiley2][smiley1][smiley2]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Da li ja to primječujem da i vi kolege počinjete vjerovat ono što ja pokušavam cijelo vrijeme dat do znanja, a to je da agrokor želi sudjelovati u privatizaciji Petrice. E sad kako i kada če se sve odigrat to je teško za predvidjet, možemo samo nagađat i strpljivo čekat, a nagrada naravno slijedi.


Da li ja to primječujem da i vi kolege počinjete vjerovat ono što ja pokušavam cijelo vrijeme dat do znanja, a to je da agrokor želi sudjelovati u privatizaciji Petrice. E sad kako i kada če se sve odigrat to je teško za predvidjet, možemo samo nagađat i strpljivo čekat, a nagrada naravno slijedi.

Ma ne samo Agrokor, ima tu kandidata. Nitko osim Vlade , nove, a nadam se i stare ne zna kad će privatizacija i po kom modelu. Samo iz svega ovoga što se radi i piše u vezi Petrokemije izglednije je da će to biti vrlo, vrlo brzo, nego da će ostati status quo. Izgleda da je sve to dogovoreno i odrađeno s poslovodstvom tvrtke, a i radnicima, tako da neće biti nezadovoljnih. Dogorilo je…[smiley2]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

bok svima, mislim da bi svi regionalni proizvođači plina trebali biti zainteresirani za kupca koji troši oko 650mil m2 plina sa tendencijom rasta na 1mlrd. godišnje.


Čim su se ovi uzhebali i sastanče, nešto se sprema. Zašto bi netko vikao NEMA PRODAJE ako nema interesenata.

Pogledajte samo nogometnu analogiju, kad Mamić viče NEMA PRODAJE KLJUČNIH IGRAČA znači da baš ti odlaze u roku od 6 mjeseci[smiley1][smiley2][smiley1][smiley2]

Mamic ih prodaje iz vlastitog interesa.

Vladi je interes imati 2700 zadovoljnih radnika, a sindikati su nafurali radnike da ce dobiti otkaze ako Petrica ode u privatizaciju, ulje na vatru je dodao direktor (Mesaric) s pričom da ce novi vlasnik potpuno zatvoriti tvornicu.

Realno gledajuci na temelju tih izjava kompetentnih ljudi koji su u samom sredistu zbivanja od privatizacije nema nista minimalno sljedecih godinu dana. Naravno, svaka dionica moze postati transadria, ali imho ptkm je ipak prevelika i prelikvidna da bi se za igra mogla kvalitetno odigrati.

KD Investments dobio je od srbijanske inačice Hanfe dozvolu za osnivanje otvorenog investicijskog fonda KD Ekskluziv, koji će između ostalog ulagati i u Hrvatsku, piše Ekonomist.co.yu

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=949b2b8e-3da6-48e0-bde7-9449b82f8ee0

Gdje će drugo ulagati nego u nešto što su dobro provjerili

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Simone:

Čim su se ovi uzhebali i sastanče, nešto se sprema. Zašto bi netko vikao NEMA PRODAJE ako nema interesenata.

Pogledajte samo nogometnu analogiju, kad Mamić viče NEMA PRODAJE KLJUČNIH IGRAČA znači da baš ti odlaze u roku od 6 mjeseci[smiley1][smiley2][smiley1][smiley2]

Mamic ih prodaje iz vlastitog interesa.

Vladi je interes imati 2700 zadovoljnih radnika, a sindikati su nafurali radnike da ce dobiti otkaze ako Petrica ode u privatizaciju, ulje na vatru je dodao direktor (Mesaric) s pričom da ce novi vlasnik potpuno zatvoriti tvornicu.

Realno gledajuci na temelju tih izjava kompetentnih ljudi koji su u samom sredistu zbivanja od privatizacije nema nista minimalno sljedecih godinu dana. Naravno, svaka dionica moze postati transadria, ali imho ptkm je ipak prevelika i prelikvidna da bi se za igra mogla kvalitetno odigrati.

Sve to stoji ali prije izbora a nakon toga mogu raditi što ih je volja

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close