PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


No dobro, kad već zahtijevate: ove godine nekoliko većih europskih banaka u nekoliko zemalja, započinje s prodajom certifikata u koju spada košarica hrvatskih dionica. Evo vam jedan konkretan primjer, za nekoliko drugih čitao sam u tiskanim izdanjima: http://www.rcb.at/fileadmin/user_upload/rcb/Sonstiges/Produkt-Factsheets/2007/WP_Ostbasket_NG.pdf Dakle ova košarica se sastoji od : ADRIS, ATPL, DLKV, INA, KOEI, PTKM, TNPL i VIRO Kod drugih košarica koje sam analizirao, svoje stalno mjesto nalaze ADRS, INA i PTKM – ostale dionice u košarici se mijenjaju. Ako su europski znalci Petrokemiju svrstali uz bok INI i ADRISU tada vidim razlog samo rastu cijene (nitko nije lud da kupuje nešto na čemu će gubiti) Osim toga čini mi se da je i sljedeći članak prošao prilično nezapaženo a vrlo je značajan za naše tržište kapitala (obavezno pročitati do kraja) http://www.poslovni.hr/32366.aspx

stranci znaju što vrijedi, što je podcijenjeno i što će ići spektakularno gore. Znaju zato jer imaju iskustva i imaju što je važno puno novaca s kojima mogu što hoće. Pisao sam na koliko su uzimali Croatia osiguranje( malo više od 3000), a koliko je sada. Petrokemija je za njih takav zicer kojem nemogu odoliti. Kupiti ptkm za 250-300 mil eura za njih je dječja igra jer znaju da će vrijediti duplo od toga kad je kupe.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kakvo je danas stanje na Petrokemiji?


Kakvo je danas stanje na Petrokemiji?

Inozemni fondovi uključili su dionice Petrokemije među prve koje su najinteresantnije u njihovim portfeljima. Svojim klijentima nude na prodaju tzv. “Basket-Zertifikat”. Znači košaricu koja se sastoji od grupe dionica koje smatraju najprofitabilnijim. Naziv Zertifikat koji koriste je jedan od “proizvoda” koje nude. Neke zbunjuje naziv Zertifikat (ne odnosi se ovdje na perilice rulja, pegle i slično). Prema rječniku B. Klaića izraz “certifikat” znači:
1. iskaznica, potvrda, uvjerenje…
2. zajamska financijska obveznica….
3. naziv za osobite papire državnih zajmova

marcello

izgleda da su se oni koji su namjeravali prodati po 215 ispucali. Kupnja i dalje testira i drži kolko tolko veći nalog na kupnji. Kad se definitivno uvjere da nitko neželi prodati po 215 stvar bi mogla opasno gore.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


izgleda da su se oni koji su namjeravali prodati po 215 ispucali. Kupnja i dalje testira i drži kolko tolko veći nalog na kupnji. Kad se definitivno uvjere da nitko neželi prodati po 215 stvar bi mogla opasno gore.

Eto ima poveliki interes fondova, veseli što drugi fondovi kupuju, dakle ovdje ne možeš navlačiti da netko kupuje, ako kupuje zna zašto kupuje ako prodaje zna zašto——što ovdje nije slučaj ….Jaka kupnja
Pozdrav[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


mika: ” izgleda da su se oni koji su namjeravali prodati po 215 ispucali. Kupnja i dalje testira i drži kolko tolko veći nalog na kupnji. Kad se definitivno uvjere da nitko neželi prodati po 215 stvar bi mogla opasno gore. ” Eto ima poveliki interes fondova, veseli što drugi fondovi kupuju, dakle ovdje ne možeš navlačiti da netko kupuje, ako kupuje zna zašto kupuje ako prodaje zna zašto——što ovdje nije slučaj ….Jaka kupnja Pozdrav[smiley2]

vidjećemo koja će dalje biti točka otpora.Vjerujem da bi realno oko 250 trebao biti jači otpor ako ovi koji su kupovali prošlih dana odluče kapitalizirati dobit. Ali ako su kupovali zbog predstojeće privatizacije i raspolažu takvim informacijama niti 300 nije daleko.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ide izmedu 275kn-idealna cijena za bacit sidro

ne mari za male stvari i ostat ce male

Današnje trgovanje:

Što ovdje reči? Cjede zadnje dionice koje naivni prodaju na 215 KN. Mizeran promet za PTKM-niti 1500 komada , ne zato jer nema kupnje več zato što više niko ne da PTKM jeftino . Uskoro če letvica morati na 220 KN i više a onda če se opet ljudi pitat zašto su prodavali jeftino ovih dana .

Ignore: KressoM, delux

Ja sam pročitala sve, a ako je izišao i Edo sigurno je da će se ova dionica moći opet kupiti po 180kn kad objave rezultat za 2006.


Ja sam pročitala sve, a ako je izišao i Edo sigurno je da će se ova dionica moći opet kupiti po 180kn kad objave rezultat za 2006.

Pardon, tko bi bio Edo?

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


marina6: ” Ja sam pročitala sve, a ako je izišao i Edo sigurno je da će se ova dionica moći opet kupiti po 180kn kad objave rezultat za 2006. ” Pardon, tko bi bio Edo?

Pa Edo s foruma…ne znaš Edu?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Ja sam pročitala sve, a ako je izišao i Edo sigurno je da će se ova dionica moći opet kupiti po 180kn kad objave rezultat za 2006.

Samo se ti nadaj…, teško da će opet biti panike – pa to je i bilo za očekivati, na ovim razinama ti se marinice kupuju rezulatati koji će biti objavljeni za 1Q….

Cjena može pasti samo ako je namjerno sruše ovi što su pokupovali velke količine na 215 KN . To je također moguče ako budu htjeli izazvati paniku .

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close