PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako je kolega. Apsolutno ste u pravu.

Treba napomenuti i da je dolar bio na nižim razinama nego prošle godine.

@JohnnyMB
Zar mislite da je to što CERP ima toliko dobro?
Jeste li vidjeli što su napravili od Belja.
Ovdje je jedino pitanje po koliko će ići preuzimanje, a to je veliko pitanje na koje bi bilo dobro znati odgovor, ovako je kocka (znamo da su procjene išle od 10-30 kn).

Ovdje je jedino pitanje po koliko će ići preuzimanje, a to je veliko pitanje na koje bi bilo dobro znati odgovor, ovako je kocka (znamo da su procjene išle od 10-30 kn).

evo, ja ću ti odgovoriti, a već sam, stranicu prije i ukazivao na to:


bio gotov i novi KPMG-ov program restrukturiranja, koji ministarstva gospodarstva i financija trebaju dobiti do 20. studenoga, a do polovice prosinca treba doći pred EK, koja u odobrenju državne potpore ima zadnju riječ.

…ali nitko nije shvatio pa ću biti precizniji.

kada je RH dokapitalizirala PTKM, to se nekako provuklo kao “po iznimkama” od pravila propisanih zakonodavstvom EU u području prava državnih potpora.

međutim, kako su državne potpore protivne načelu slobode tržišta i u pravu tržišnog natjecanja a jedna od najvažnijih komponenti definicije državnih potpora sastoji se upravo u postavljanju pitanja da li bi neki privatni ulagatelj uložio u trgovačko društvo na način na koji to putem državnih potpora čini država članica te kako je privatni ulagatelj, u postupku dokapitalizacije PTKM izostao, svaka korporativna akcija ispod 30 Kn po koliko je država dokapitalizirala, svaka prodaja ili pretvaranje duga u kapital ispod 30 kn bi se smatralo nedopuštenom potporom protivnoj zakonu Eu te bi se RH našla u situaciji da joj EK naloži da mora povratiti već danu državnu potporu u cjelokupnom iznosu!

dakle kolege, država je svojom dokapitalizacijom na neki način utvrdila 30Kn kao referentnu vrijednost dionice PTKM i još neka izvješće ukaže na stabilizaciju i konsolodiciju poslovanja a uz smanjenje Pdv na 13% od 2017., ova dionici bi mogla biti jedna veliko iznenađenje u narednom periodu

🙂

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vi garantirate da će biti 30?

A što ako je kupac bude htio jedino po 10, ili toliko ili stečaj jer znamo da bez kupca i dokapitalizacije nema spasa?

Ne znam koliko realno vrijedi, ali znam da je puno njih spominjalo i 10 kao realnu opciju.

Nije to tako jednostavno, ili 30 ili ništa, veliki rizik je tu, inače bi to bilo sigurna stvar – puno je do 30, ali još više do 10, tako da ne znam.


Vi garantirate da će biti 30?

kaj god…

-10kn se spominjalo u kontekstu kao najniži zakonski prag ispod kojega se ne mogu provoditi korporativne akcije a ne kao “realna opcija” kako ti navodiš

-isto tako, jadna ti je ova špekulacija “ili 10 ili stečaj” jer da su bili zadovoljni ponudom onda bi je i prodali po 10 a ne hladili ponudu i davali drž. jamstvo za 200m kredita te naručili novi plan restrukturiranja koji će se predstaviti i odobriti EK

– i treće, ja da tebi nešto garantiram…što si ti to umišljaš??
.. prenio sam dio knverzacije sa jednim pozicioniranim i upućenim drž. službenikom a na tebi i tvojoj inteligenciji je da procijeniš da li su moji argumenti realni ili su hrpa dreka

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

pozitiva2, ako vam se dionica ne sviđa i ako je sadašnja cijena po vama vrhunska prilika za izlaz, pa prodajte je čovječe i trljajte ruke. Meni je dobra prilika bio ulaz na 10, pa na 16 i na 19, a o izlazu ću razmišljati kad smatram da je dosegla vrh (bio na vrhu, ili ispod njega). 28.10. je objava FI, pa ćemno vidjeti. Eto, pa vi prodajte odmah za 21 i smijte se meni, a ja ću definitivno ako bu (a mislim da će biti) FI pozitivno (drugo zaredom) iste držati koliko treba i prodati kako sam napisao. I odluka oko ulaska PPD-a neka bude do kraja godine ako se ne varam. Isto tako i ovo kaj je Barbosa napisal o PDV-u, slažem se s čovjekom.
Ako tako bude po mome, DDJH kako je išao (razlozi kakvi jesu, nominala 20), i PTKM će na 50 + (FI, plin, PPD, nominala 30)….. Živi bili pa vidili. A dotle, kako kome pasalo kaj ko piše….


pozitiva2, ako vam se dionica ne sviđa i ako je sadašnja cijena po vama vrhunska prilika za izlaz, pa prodajte je čovječe i trljajte ruke. Meni je dobra prilika bio ulaz na 10, pa na 16 i na 19, a o izlazu ću razmišljati kad smatram da je dosegla vrh (bio na vrhu, ili ispod njega). 28.10. je objava FI, pa ćemno vidjeti. Eto, pa vi prodajte odmah za 21 i smijte se meni, a ja ću definitivno ako bu (a mislim da će biti) FI pozitivno (drugo zaredom) iste držati koliko treba i prodati kako sam napisao. I odluka oko ulaska PPD-a neka bude do kraja godine ako se ne varam. Isto tako i ovo kaj je Barbosa napisal o PDV-u, slažem se s čovjekom.
Ako tako bude po mome, DDJH kako je išao (razlozi kakvi jesu, nominala 20), i PTKM će na 50 + (FI, plin, PPD, nominala 30)….. Živi bili pa vidili. A dotle, kako kome pasalo kaj ko piše….

Duri je trebalo da se digne sa 20 na 50 kn 8 mjeseci uz vrlo solidan volumen..

Naravno dvije različite industrije…. ali imaju jedno zajedničko…. nagradno pitanje!!!!!????

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Ovdje je jedino pitanje po koliko će ići preuzimanje, a to je veliko pitanje na koje bi bilo dobro znati odgovor, ovako je kocka (znamo da su procjene išle od 10-30 kn).

evo, ja ću ti odgovoriti, a već sam, stranicu prije i ukazivao na to:


bio gotov i novi KPMG-ov program restrukturiranja, koji ministarstva gospodarstva i financija trebaju dobiti do 20. studenoga, a do polovice prosinca treba doći pred EK, koja u odobrenju državne potpore ima zadnju riječ.

…ali nitko nije shvatio pa ću biti precizniji.

kada je RH dokapitalizirala PTKM, to se nekako provuklo kao "po iznimkama" od pravila propisanih zakonodavstvom EU u području prava državnih potpora.

međutim, kako su državne potpore protivne načelu slobode tržišta i u pravu tržišnog natjecanja a jedna od najvažnijih komponenti definicije državnih potpora sastoji se upravo u postavljanju pitanja da li bi neki privatni ulagatelj uložio u trgovačko društvo na način na koji to putem državnih potpora čini država članica te kako je privatni ulagatelj, u postupku dokapitalizacije PTKM izostao, svaka korporativna akcija ispod 30 Kn po koliko je država dokapitalizirala, svaka prodaja ili pretvaranje duga u kapital ispod 30 kn bi se smatralo nedopuštenom potporom protivnoj zakonu Eu te bi se RH našla u situaciji da joj EK naloži da mora povratiti već danu državnu potporu u cjelokupnom iznosu!

dakle kolege, država je svojom dokapitalizacijom na neki način utvrdila 30Kn kao referentnu vrijednost dionice PTKM i još neka izvješće ukaže na stabilizaciju i konsolodiciju poslovanja a uz smanjenje Pdv na 13% od 2017., ova dionici bi mogla biti jedna veliko iznenađenje u narednom periodu

🙂
[/quote]
Proučite malo dokapitalizaciju HPB-a kojeg je država prvo dokapitalizirala po 1100 kuna a nedugo zatim je bila zadnja dokapitalizacija po 600 kuna. Tako da vam to sa potporama ne drži vodu. Firma vrijedi onoliko koliko je netko trenutno spreman uložiti u nju a ne onoliko koliko je netko nekada prije iz nekih razloga bio spreman izgubiti.

Proučite malo dokapitalizaciju HPB-a kojeg je država prvo dokapitalizirala po 1100 kuna a nedugo zatim je bila zadnja dokapitalizacija po 600 kuna. Tako da vam to sa potporama ne drži vodu. Firma vrijedi onoliko koliko je netko trenutno spreman uložiti u nju a ne onoliko koliko je netko nekada prije iz nekih razloga bio spreman izgubiti.

ja fakat ne znam koji je tvoj problem… bubneš i ako prođe prođe…

-prva dokap HPB u iznosu 450M kn po nominalnoj vrijednosti 1100kn izvršena je 15.12. 2010. za vrijeme vlade J.Kosor dok još nismo ušli u EU

-druga dokap. HPB je izvršena 09.2015. i evo ti pa ti prouči što HPB piše o tome:

Hrvatska poštanska banka je nakon uspješne prezentacije u Bruxellesu i uvjetne suglasnosti Europske komisije upisom novih dionica završila proces dokapitalizacije čime se temeljni kapital Banke povećava za 550 milijuna kuna

U prvom krugu uplaćeno je 305,9 milijuna kuna čime je gotovo dvostruko premašen iznos od 165 milijuna kuna koji je Europska komisija zahtijevala od Banke kako bi se dokapitalizacija smatrala tržišnom. Europska komisija tražila je, naime, da udjel privatnih investitora u skladu s načelom subjekta u tržišnom gospodarstvu (Market Economy Operator) iznosi najmanje 30% od 550 milijuna kuna novog kapitala.[/i]

U dugom krugu, uz uvjet uspješnosti prvog kruga, pravo na upis novih dionica imali su država i državna poduzeća. Tako su privatni investitori u dokapitalizaciji sudjelovali s udjelom od 56%, a država sa 44%.

Dokapitalizacija HPB-a pripremana je paralelno s razgovorima s Bruxellesom i uz istodobno ostvarenje odličnih poslovnih rezultata rekao je Tomislav Vuić, predsjednik Uprave[/i]

U pripremi i prezentiranju Poslovnog plana po MEO principu za Europsku komisiju u Bruxellesu timu HPB-a pomogli su Goran Horvat iz KPMG Croatia

i sada sve ovo usporedi sa mojim postom pa mi reci što to točno u njemu ne “drži vodu”?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Tko smatra da neće ići ispod 30 neka kupuje, tko misli da će ići po 10-ak neka prodaje.
Sad smo na sredini tog raspona.

Sutra ćemo vidjeti…

Prekosutra


Prekosutra

Da imaš pravo meni je sutra već kao petak! 🙂

Evo prilike da PTKM konačno procvjeta ……..usred zime. Još ako se uprava
posipa vlastitim proizvodima…….

Jeftiniji plin izazvao veliki interes kupaca

marcello

New Report

Close