PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

je li netko načuo tko kupuje ovolike količine zadnjih par dana? od 26.05. + ovo danas je protrgovano preko 100.000 dionica PTKM?? [emo_naivan]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

malo kalkuliram – velikima je ovo jeftino kako god okreneš! recimo da na burzi kupuju od 40 pa do 60 kn, prosjek kupljenog na burzi recimo da im je 50 kn….neka dokap bude i po najnižih 30 kn, prosjek će im biti oko 40 kn, a cijena na burzi 60 kn.
ako dokap bude po višoj cijeni recimo 80 kn, onda su opet na velikom dobitku jer kupuju velike količine po 40-60 kn

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Kolega kosor izgleda tako komplicirana a ustvari ispada jako jednostavna jednadžba.[emo_palacg]


malo kalkuliram – velikima je ovo jeftino kako god okreneš! recimo da na burzi kupuju od 40 pa do 60 kn, prosjek kupljenog na burzi recimo da im je 50 kn….neka dokap bude i po najnižih 30 kn, prosjek će im biti oko 40 kn, a cijena na burzi 60 kn.
ako dokap bude po višoj cijeni recimo 80 kn, onda su opet na velikom dobitku jer kupuju velike količine po 40-60 kn

Računica Vam je Ok. Ko ima više od 100 000 eu za potrošiti u dokapu njemu je i ova cijena sasvim solidna. Jedino što ako dokap bude po 30kn cijena na burzi neće biti 60kn. Vidjeli smo i sami šta je samo najava mogućnosti dokapa po 30kn napravila sa cijenom.
MF siguno neće prodavati svoje dionice kupljen u dokapu na burzi, ali ima na ZSE špekulanata i više nego što mislimo koji imaju i puno veću lovu od ove potrebne za sudjelovanje. Siguran sam da će se PTKM, kako se bliži dokap, moći kupovati po cijenama bližim 30 nego 50. Sa druge strane ako sve prođe kako optimisti i očekuju, zarada je garantirana svima koji su kupovali od zadnje skupštine.


Silni gubitak MF mogu nadoknaditi jedino kupnjom i povečanjem udjela i kasnijom prodajom istih novom strateškom partneru. Da bi se to ispunilo dokap mora ići po najmanjoj cijeni. Nije slučajno nominala smanjena na 30kn i to baš na prijedlog države koja tu ucjenjuje MF da moraju sudjelovati. Ovih 30 kn je bio uvjet MF da bi sudjelovali.

I mali su imali silnih gubitaka, upravo zbog države, pa bi bilo u redu da i mali sudjeluju u dokapitalizaciji.
Na blogu se nešto organiziraju, pa se nadam da će uspijeti u tome[emo_palacg]. Nadam se da će država imati sluha za male, jer i naš glas nešto vrijedi.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!


Računica Vam je Ok. Ko ima više od 100 000 eu za potrošiti u dokapu njemu je i ova cijena sasvim solidna. Jedino što ako dokap bude po 30kn cijena na burzi neće biti 60kn. Vidjeli smo i sami šta je samo najava mogućnosti dokapa po 30kn napravila sa cijenom.

pitanje je tko uopće od malih još uvijek ima dionice kojima bi sada rušio cijenu, a pitanje je i da li bi veliki to dozvolili? imam čvrst dojam da je ovaj pad iskorišten za pobiranje dionica malim ulagačima kao i marginašima. ako pogledamo brojke vidi se da je samo u zadnjih desetak dana na ovim niskim razinama pokupljeno cca 120.000 dionica, a samo jučer je trgovano (uglavnom skidanjem sa aska) sa preko 31.000 dionica…to su prometi s kojima mali nemaju veze, osim što su ostali bez dionica

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Jednostavna računica 170,00 + 30,00= 200,00 : 2 = 100,00 nabavna cijena, a Vrdoljak kaže burza će odrediti cijenu znači to bi trebalo biti minimalno za početak jer nitko neće prodavati od prvih 10 koji imaju 80%. Restrukruiranjem sa nižom cijenom plina i smanjenjem broja zaposlenih mora se na brzinu krenuti ka boljem, a onda mora i cijena biti veća. Pitanje je može li dokapitalizacijom i hoće li država opet biti većinski vlasnik sa 50% dionica jer kada ih bude prodavala dobit će više novca. Dokapitalizacija od strane države bit će ustvari pozajmica ili premošćivanje, jer sjetimo se šefa DUDI-ja da će PTKM morati dati za male novce, e sad sve je relativno i malo može biti puno i puno može biti malo.A tko zna što sve može biti nakon glavnog odbora partije i patrijaha… možda ostanemo bez vlade i bez šefa…Drug Slavko je ljut…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Samo sto si izostavio cinjenicu da je trenutni dokap cca 5 puta veci nego je bio prosli…

Ovako iz glave (5*30+170)/6 = 53

Takoder zabrinjava injenica da je najavljen jos jedan dokap u 2016toj od jos 400milijuna sto mi mirise na to da oni najavljuju nastavak ovih gubitaka

...

prvi dokap je za dugove, drugi za modernizaciju i saniranje postrojenja.

Dogovoren jeftiniji plin, spašena Petrokemija

Dogovoren jeftiniji plin, spašena Petrokemija

Mah…to sa strane Ine nije ni 10%….

Dogovoren jeftiniji plin, spašena Petrokemija


[emo_smijesak][emo_palacg]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ovdje je trebalo napisat da je agonija produzena.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@bananarama

nisi li rekao da je plafon 30,00 kn?


@bananarama

nisi li rekao da je plafon 30,00 kn?


To i dalje stoji! Neka te ne buni trenutna “nabildana” cijena.

New Report

Close