PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam prijedlog teme za nekog istraživačkog novinara (znam da vas ima koji čitate forume):
Istražite koliko je ovakvih sindikalnih akcija “Ne damo našu tvornicu” završilo uspješno, koliko je uspjelo spasiti radna mjesta, a koliko je zavšilo u stečaju?

Ja se nekako sječam samo “neuspješnih”: Dina, Dioki, Jadrankamen, Gredelj, Dalmacijavino…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


I kaj je danas bilo?Očekival sam i vagicu a ono nikaj?Zna netko zašto smo danas išli gore 5%??

Zato što ovo država mora prodati a jednom kad firma dobije privatnog vlasnika ovo će biti cijena o kojoj ćemo pričat unucima.Primjer jadroplova daje nadu da su možda počeli puhati drugi vjetrovi.

Eto malo vijesti o Petrici
http://kastela.com/vijesti/novac/2545-klaus-upozorava

http://www.jutarnji.hr/kolaps-petrokemije-direktor-ih-obavezao-da-kupuju-30–skuplji-plin/1176166/

Evo naslova za “dobro jutro” ili da ti mrak odmah padne na oči !!!! Je li ovo uvod u rad novog državnog odvjetnika, s obzirom da je JL službeno glasilo neimenovanog izvora iz Vlade, a EU izbori se bliže pa moraju malo dignuti rejting?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

http://www.jutarnji.hr/kolaps-petrokemije-direktor-ih-obavezao-da-kupuju-30–skuplji-plin/1176166/

ma pogledajte vi, molim Vas, kako se napada “tihog nosoroga koji nam fakat zlata vrijedi”.
i to kako, nego hrabro & anonimno!
neimenovani stručnjak?
pa što se nije javio prije?
lako je sad biti general poslije bitke.
a koliko je Mesarić napravio minusa, pa ste ga jedva smijenili.
Ne kužim zašto se (Santa) Klausa proziva? Ne sjećam se da su igdje prozivali likove iz nadzornih odbora kod propalih firmi.
njegov jedini krimen je što se slikao ispod božićne jelke.

uostalom, taj ugovor je potpisan prije ohohooo, kad ste svi vi drukali da je to super-perspektivna kompanija i da je sve divno krasno i ružičasto.
otkud sad ovoliko žuči?

Ozren, đe' kombo?

http://kastela.com/vijesti/novac/2559-kolaps-kutinskog-diva-petrokemije

Evo neke vijesti. Nešto su se previše uzvikali kako Petrica nevaja?

bolje da ništa ne napišem

mogao bi se i potpisati, punim imenom i prezimenom, naime ja se svog imena ne sramim

Ali ja ću se vratiti na Mantru g. Milanovića.

mi u sve tvrtke postavljamo za direktore svoje ljude da provode našu politiku, jer smo ODGOVORNI ZA PROVOĐENJE ISTE.

Rezultate takve politike u gospodarstvu smo vidjeli.

Sad me zanima onaj drugi dio.

Preuzimanje ODGOVORNOSTI i KAZNA za katastrofalne donešene poslovne odluke.

Ja neću ići toliko daleko da govorim o kaznenoj odgovornosti.
Neka Organi države rade svoj posao, ali ak je točno da su prodavali Borealisu svoje proizvode za pola cijene……..

Onda bi angažirao i uvaženu psihijatricu s ovoga foruma.

lp

[b]black magic[/b]

Istina je da dolazi sunce, samo mi se ne da kupiti sada, gledati kako pada na ispod 50 kn dok se ova trakavica rasteže i gomilaju gubici, a onda s tih razina čekati pojavu sunca. Ili još nižih. Ukoliko se ovo rastegne još godinu dana ili malo više ovo je nova PSN strava.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Cijena plina se mijenja

Idući tjedan ponude za kupnju Petrokemije

Sljedeći tjedan očekuju se ponude tri ulagača – Agroferta, Borealisa i Bige Holdinga za ulazak u vlasništvo kutinske Petrokemije. Podsjetimo, ni jedna obvezujuća ponuda nije stigla, nego su Agrofert i Bige Holding iskazali interes za daljnje pregovore, a naknadno je to učinio i Borealis. Ulagači će u ponudi dati isključivio uvjete pod kojima bi oni ušli u Petrokemiju. Ponudit će samo novac za dokapitalizaciju, ne i dionice, te će tražiti nabavu plina po europskim cijenama, a ne po lihvarskoj cijeni kakva je sada. Znaju to i u Vladi pa intenzivno pregovaraju sa dva dobavljača, kojima bi također trebalo biti u interesu da smanje cijenu plina jer, kako kaže naš sugovornik, ako ulagači odustanu i Petrokemija ode u stečaj, dobavljači će ostati bez isporuke.
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/uz-kazahstance-za-dinu-petrokemiju-zainteresirane-jos-tri-kompanije-928391

Interesantno da Jutarnji piše jedno a Večernji drugo ali najvažnije je to da Jutarnji skriva da je Borealis također naknadno uputio pismo za nastavak pregovora.
Npr. u Večernjem piše ovako:
Agrofert i Bige Holding iskazali interes za daljnje pregovore, a naknadno je to učinio i Borealis.

Zašto baš 105 kuna?

Kad ono Vrdoljak potpisuje transakciju za Petricu, danas-sutra…

Bolje da se iz vlade zapitaju zašto nam je plin toliko skup. Radim u tvornici koja troši prilične količine plina i svaka lipa nam je ušteda. Nama je prosječna cijena 3, 2 kn po kubiku (+ PDV). U nama konkurentnim firmama, npr u Italiji (provjerio prošli tjadan) cijena je 26 centi (1,9 kn/m), dok je cijena plina u
za industriju u Rusiji 14 centi (1,06 kn/m). Probajte ikome biti konkurentni sa ovakvom cijenom.


Bolje da se iz vlade zapitaju zašto nam je plin toliko skup. Radim u tvornici koja troši prilične količine plina i svaka lipa nam je ušteda. Nama je prosječna cijena 3, 2 kn po kubiku (+ PDV). U nama konkurentnim firmama, npr u Italiji (provjerio prošli tjadan) cijena je 26 centi (1,9 kn/m), dok je cijena plina u
za industriju u Rusiji 14 centi (1,06 kn/m). Probajte ikome biti konkurentni sa ovakvom cijenom.

Odličan post, da smo ovo rješili s rusima, kao i još puno drugoga, industrija, pa čak i Dioki bi bilježile dobit, ovako je izvrsna situacija za uvoz istih proizvoda i gomilanje gubitaka na našim dok ih još uopće imamo

cini mi se da vlada ne zeli odustati od dijela troskova transporta plina koji ubire,pa sad,vidjet cemo Vrdoljaka kako ce rijesiti ovo..
zanimljivo je sto nitko ne spominje,1 lipa manje na cijeni plina,7 milijuna kuna manji racun mjesecno…
pa sad,nemoras biti matematicar da izracunas ustedu,tj kako se brzo okrene gubitak u dobitak ako se npr smanji cijena plina za 10 ili 20 lipa,a tek 10 ili 20%..ludnica!
također ovi novinari su mi prezanimljivi kako barataju poluinformacijama,a medalja ima dvije strane..a najgore je sto burza reagira na proljeve od novinara i ono sto se pise u novinama ljudi prihvate kao gotovo..
ps. nemam dionice,ali sam zaposlen u petrokemiji,pa sve nevjerujem kakvih sve bisera ima.

New Report

Close