PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


čujte, ne znam, jel ih treba prodati.
to svako za sebe odlučuje, ja znam da ih (zasad) neću kupovati.
ovo što sam napisao je realno i činjenično. Kako sam i procijenio da je cijena iznad 200kn izrazito špekulativna i vrlo riskantna, obzirom na rezultate koje je Petrokemija ostvarivala. Znamo svi zašto je cijena bila tako visoko.
Ovo nije nikakv crni scenarij, crni scenarij je da privatizacija ne uspije(iz bilo kojeg razloga) i da PTKM završi kao CEBA ili DIOKI.
Ružičasti scenarij bi bio nabidavanje potencijalnih kupaca i rast ponude, kao nekad zaa PLIVom. ipak ih je 3.Naravno da ni to nije nemoguće. Kao što je moguć i prvi slučaj da pojedini, ili svi kupci odustanu ili smanje ponudu.
zasad ću se osobno kloniti bilo kakvog špekuliranja, ali sa zanimanjem pratim i dalje.

što vi mislite?
na što se vi kladite?

Još jedan ružičasti scenarij. Otkrivamo velika nalazišta plina, pa imamo najjeftiniji plin za našu Petricu. S obzirom na nastale okolonosti Vlada raspisuje novi natječaj za Petricu, ili ju preuzimaju naši mirovinski fondovi. A mi mali dioničari iduće godine u ovo vrijeme postajemo milioneri[emo_ooooo].

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

Jučer na javnoj televiziji u emisiji Hrvatska u živo sindikalni vođa Klaus ponovo širi priču koja mi liči na jednu kazališnu predstavu koja se zove „Vaginini monolozi“. No …nije Klaus tu ništa kriv. Kriv je onaj tko mu je omogućio da na javnoj televiziji brani i privilegirane sindikalne vođe i privilegirane članove uprava. Radnike tko šljivi, oni su tu da plaćaju sindikalnu članarinu i kupuju svinjske polovice iz uvoza. No ima jedna stvar koju sam sinoć čuo na javnoj televiziji u dnevniku 3, voditeljice i urednice Munižabe. Gošća je bila pučka pravobraniteljica, valjda za manjine, ljudska prava…. a iz uvodnog video priloga može se interpretirati da je pravobraniteljica za Srbe, Rome i ostale. Urednica i voditeljica postavlja joj između ostalog pitanje da li joj se obratio Josip Perković da zaštiti njegova ljudska prava koja se krše. Gospođa pravobraniteljica je kratko rekla da nije. Problem je u tome što je imenovana urednica i voditeljica šutjela o ljudskim pravima gospođe supruge i majke pokojnih Stjepana Đurekovića i sina kada joj je sud odbio pravo na žalbu jer nisu stranka u postupku i kada su joj se kršila njena ljudska i europske konvencije o pravima žrtava . Možda gospođa nije bila braku i vezi kakvu bi vladajući htjeli da je u Hrvatskoj. Velika sramota i ne profesionalnost nje osobno, a i čitave javne Hrvatske televizije. Kao i kod Klausa, svi plaćaju pretplatu, a propagira se jedna misao, jednog vođe, jedne „Parije“. Neki bi rekli da je to fašizam, a ne nečiji poklič za dom……Dok je taj poklič izraz u većini običnih ljudi ljubav prema svojoj domovini, čekić na tuđoj smrskanoj glavi i nekoliko hitaca u tijelu samo zato što su drugačije mislili i pričali, čisti je fašizam, kao i retorika uvažene voditeljice Munižabe. Predlažem urednici da svaki dan prije spavanja pogleda fotografije, (u boji) iz garaže gdje je završio Đureković. Godinama (je) su pričali o osječkoj garaži i zvjerstvima koje su se dešavale u njima. Kako se može nagađati neki akteri iz one garaže mogli bi biti aktualni i u ovoj priči oko Josipa Perkovića. Naizgled ovo nema veza sa ekonomijom i biznisom, ali najbolja i veća anti recesijska mjera bila bi da samo malo budemo normalniji, pošteniji prema drugima,samim sobom i svim djelima i zlodjelima bez obzira tko ih je i u čije ime zamislio i izvršio, pa tako i u slučaju PTKM.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

svaka čast ljudima koji su upozoravali na mogući scenarij oko ptkm još dok je bila na razinama 220 kuna tokom dokapitalizacije , gdje su sad ti optimisti zašto ne kupuju na ovim razinama? mislim dobro je biti optimističan ali očito je racionalno pesimističan je bolja opcija,veća je šansa da sačuvaš portfelj

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

Cijena umjetnih gnojiva je u zadnjih mjesec dana značajno skočila a
http://fertilizerworks.com/sites/default/files/reports/StatsPage%201-24-14.pdf

Budući da su skladišta Petrokemije prepuna robe proizvedene tijekom cijele godine za očekivati je dobar rezultat za 1Q 2014 g.
Naravno ako prodaja uspije utržiti veći dio lagera.

Ukoliko se ovo ostvari onda će se o gosp. MArčinku pjevati hvalospjevi baš kao što su se u početku pjevali i o Jaguštu.

Živi bili pa vidjeli.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

sa 300 na 400$..bome nije loš skok cijene….
također je porastao i plin u SAD-u (za 100%, sa 2 na preko 4 dolara)…mnogi proizvođači plina nemaju ekonomsku opravdanost ulaganja u vađenje plina pri tako niskoj cijeni pa su prekinuli sa ulaganjem….vjerujem da je to postignuto dno u cijeni plina u SAD-u ali i u cijeni Ureje…i ide se u novi ciklus rasta cijena…

Petrokemiju prodaje ponajprije zemljopis
Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca.

Petrokemiju prodaje ponajprije zemljopis

Evo ja sam jučer dokupio,nikad nisam drukao pa i ne pišem skoro nikako.Meni je ova cijena super i istrest ću jedan dio na 200-250 ostalo ostavljam za dugoročno-zadnju prodaju sam imao na 340-samo ovisi koliko ko ima živaca i šta je kome dugoročno a šta kratkoročno.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Vidjet ćemo za koliko će to privatizirati ova visokopolitički korumpirana vlast.

by NB:
http://trzistakapitala.wordpress.com/2014/01/28/o-nekim-dionicama/
1. Petrokemija. Danas, zanimljivo, dva jaka članka koji potvrđuju moje temeljne teze koje sam odavno formulirao.
Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“

Večernji danas kaže…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


by NB:
http://trzistakapitala.wordpress.com/2014/01/28/o-nekim-dionicama/
1. Petrokemija. Danas, zanimljivo, dva jaka članka koji potvrđuju moje temeljne teze koje sam odavno formulirao.
Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“

Večernji danas kaže…

Znate li one sinkronicitete kad se fratar preziva Vražić, pomočnik ministra poljoprivrede Brstilo a ovaj iz Petrokemije?



Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“


Izgradnja takve tvornice (prema mojim informacijama) je 400-500 mil EUR. I potrebno je oko 4-5 godina u EU (od dozvola do pustanja u pogon).

1000Km je prije granica nego 500Km. Nakon 1000Km uglavnom postaje neisplativo jer trosak (krajnja cijena) prijevoza i gnojiva nadilazi ekonomsku korist samog gnojiva.

Za ocekivati je da ce gubici iz devetog mjeseca biti znatno nizi jer je novi direktor to vjerojatno prenapuhao. Pa sad kad “sreze” gubitke u zadnjem kvartalu ce moci svima reci kako je on jako uspjesan manager.

Jos kad bi potencijalni kupci popusili sve ove price…

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ina-petrokemiji-srusila-cijenu-skupim-plinom-917561

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Pročitaj si bolje ovo, koliko je zla nanio Ž.K. sa svojim borcima i radnicima i Petrokemiji:
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/u-vlasnistvo-petrokemije-ulaze-borealis-ili-agrofert-916341

marcello

marcello, s tim da je ovo još i relativno blagonaklon članak prema njemu i ekipi.

Koja bi to ironija bila. Nakon sto je u Hrvata skoro unistena do kraja proizvodnja bazirana na plinu, da otkrijemo da je Jadran pun plina i nafte.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close