PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako dobar komentar. Po ovomo što ste Vi napisali treba ih odmah prodati.
Imate li kakav ružičasti scenario?

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

čujte, ne znam, jel ih treba prodati.
to svako za sebe odlučuje, ja znam da ih (zasad) neću kupovati.
ovo što sam napisao je realno i činjenično. Kako sam i procijenio da je cijena iznad 200kn izrazito špekulativna i vrlo riskantna, obzirom na rezultate koje je Petrokemija ostvarivala. Znamo svi zašto je cijena bila tako visoko.
Ovo nije nikakv crni scenarij, crni scenarij je da privatizacija ne uspije(iz bilo kojeg razloga) i da PTKM završi kao CEBA ili DIOKI.
Ružičasti scenarij bi bio nabidavanje potencijalnih kupaca i rast ponude, kao nekad zaa PLIVom. ipak ih je 3.Naravno da ni to nije nemoguće. Kao što je moguć i prvi slučaj da pojedini, ili svi kupci odustanu ili smanje ponudu.
zasad ću se osobno kloniti bilo kakvog špekuliranja, ali sa zanimanjem pratim i dalje.

što vi mislite?
na što se vi kladite?

Ozren, đe' kombo?

dobro kolega, onda vi vjerujte u obećanja od, koliko ono?
800kn je bilo obećano, je li tako?prije godinu-2-3?
Čekajte da Putin osobno natrpa vaše džepove rubljama, jer ne može spavati bez PTKM koliko ju želi. kad vam ovi iz Gazproma prije koju godinu jasno kažu da ih PTKM ne zanima, onda vjerujte kad vam napišu da lažu, da žele itekako, ali ne znaju ni sami, eto, ne smiju reći itd.

100-120kn je cijena iz ponude, odnosno low risk za pokušati, nije nikakva moja iz glave.nigdje nisam napisao da sam stručnjak.

a PTKM je primjer onog najcrnjeg socijalizma, jer je ta firma i njeni dioničari živjeli na jaslama svih nas, jer im je država opraštala dugove.
dakle firma i njeni dioničari su spašavani našim novcem?
je li to točno?

nema veze, kad vas moji argumentriani upisi tolik živciraju, neću više pisati ovdje.vidimo se za koji mjesec.

Ozren, đe' kombo?

Ne vjerujem ni u što (niti druge pokušavam u to uvjeriti), osim što vjerujem da se može živjeti i raditi poštenije i odgovornije, što bi za posljedicu imalo i drugačije rezultate poslovanja. Ne mogu znati što će se dogoditi, hoće li biti zainteresiranih kupaca, hoćemo li imati pameti početi se ponašati drugačije. Samo znam da ne želim slušati da me netko uvjerava da drugačije ne možemo i da smo osuđeni na ovo što sad imamo.

Ne volim kad se olako laprda o socijalizmu jer nekvalitetna ocrnjivanja te vrste i jesu jedan od uzroka stanja u kojem smo danas. Mnogi su takvim pričama u proteklih 20 godina došli do sasvim određenih materijalnih stečevina. Ne slažem se s ocjenama kako mnoge proizvodne grane u Hrvatskoj parazitiraju na našem novcu i kako je jedino rješenje zatvoriti ih jer sam siguran da su neke od tih tvrtki/grana mogle nastaviti normalno poslovati da smo živjeli u društvu u kojem nisu prevladali pogrešni kriteriji. To što one ne mogu uspješno poslovati s nesposobnjakovićima i lopovima na čelu nije mi dokaz da ne mogu poslovati bez parazitiranja.

Ne smeta me što pišete da mislite da dionica Petrokemije ne vrijedi nego 100-120 kuna, ali me smeta kad nakon svog drukerskog upisa (eventualno bi kupili te dionice ukoliko bi cijena pala na te razine) druge molite da ne drukaju.

Čitam prije par dana Večernji i ne vjerujem, da će radnici osnovatu nekakav stožer za obranu Petrokemije, od koga od samog sebe.

Pa dragi radnici, vi niste čuli da je davno prošao socijalizam i društveno vlasništvo, ako želite ostati raditi u firmi, molite Boga da ju kupi neko drugi jer ova ekipa koja je na čelu vuče Petricu sve dublje i dublje u propast

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

prije otprilike 3 g. cijena je u očekivanju nečega ne znam čega došla (nakon pada u 2009.g.) do 200-220kn. prije 2 g. opet u očekivanju nečega dotakla nakratko i 350, pa se vratila natrag na cca 230. i bila njegovana sve do nedavno.
sad kad se pojave nadajmo se konkretni ponuđači, cijena roni prema neznam koliko kuna, jer smo napokon postali svjesni da su naša očekivanja bila prevelika.

molim komentare i vaša razmišljanja.

Mislim da ste dobro izanalizirali situaciju i nadam se ružićastom scenariju.

Nema razloga da odlazite sa foruma, svaka konstruktivna kritika je dobrodošla.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

Ja sam i dalje siguran da PTKM vrijedi puno vise od 100-120Kn, ALI nisam siguran da ce obvezujuce ponude biti ista bolje za postojece dionicare.

Nazalost, trenutak za prodaju je nezgodan. Enormni gubici u zadnje dvije godine zbog kojekakvih igrica i malverzacija su pokopali ovu dionicu. Da su je isli prodavati pocetkom 2012 godine kada je dobit bila 100mil (nekih 30-40kn po dionici) mogli su bez problema dobiti P/E 10-15 i cijenu po dionici 300-600kn. Gledajuci P/S i tada bi bila jeftina.

Ovako, bit ce sreca ako netko to kupi jer sumnjam da drzava ili mirovinci imaju zelju ovdje vise ista ulagati. 3 su ponudjaca, ali mi se cini da samo Borealis ima zelju zagristi. Dugorocno ce biti vjerojatno OK da bilo tko iz branse preuzme PTKM, ali kratkorocno – nema tu previse prostora za zaradu.

Razlog za ovakvo stanje je ISKLJUCIVO LOSE UPRAVLJANJE kompanijom (prije svega politicko kadroviranje i odnosi INA-MOL). Kada sam prije nekih godinu-dvije gledao poslovanje slicnih kompanija u okruzenju – svi su bili u pozitivi dok je PTKM i tada imala gubitke (prilozena tablica). I to su redom kompanije iz Madjarske (koja je sada jedan od potencijalnih kupaca), Rumunjske i npr. Poljske, dakle redom kompanije Istocnog bloka koje imaju vjerojatno slicnu razinu moderniziranosti i sl.

Na kraju, nakon Plive kao ogromnog hrvatskog razocaranja, Podravke i par slicnih HR kompanija sada dolazimo i do Petrokemije koje su umjesto regionalnih lidera postale patuljci koje ce progutati konkurenti koji su prije 10-ak godina bili marginalni igraci. Razlog je samo jedan – katastrofalno upravljanje zbog kojekakvih politickih uhljeba.


prije otprilike 3 g. cijena je u očekivanju nečega ne znam čega došla (nakon pada u 2009.g.) do 200-220kn. prije 2 g. opet u očekivanju nečega dotakla nakratko i 350, pa se vratila natrag na cca 230. i bila njegovana sve do nedavno.
sad kad se pojave nadajmo se konkretni ponuđači, cijena roni prema neznam koliko kuna, jer smo napokon postali svjesni da su naša očekivanja bila prevelika.

molim komentare i vaša razmišljanja.

sve je bilo jasno na grafu [emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

mislim da ie prije jasno bilo na bilanci katastrofalno poslovanje prošle godine,hiperinflacija dionica, a sad koliko vidim preuzimanje s dokapitalizacijom nude, kako se zove hiper +hiper inflacija dionica?

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

inverter

da kolega u pravu si. samo mi reci koliko ljudi koji trguju se kuži u TA? a i ona zna često prevariti! iskreno, niti ja nisam neki znalac po tom pitanju, a i mislim da zbog male likvidnosti na našoj burzi, TA možemo primjenjivati samo na desetak dionica.

randopph, mislim da ste rekli desetak previše. 😉

Zove li se se sada ovo: otkljucavanje nevrijednosti? 😀 Ili ispuhavanje balona?

Koliko ce potrajati dok svjezi kapital udje u PTKM? Pola godine ili vise?
Pola godine znaci jos spaljenih stotinu milijuna kuna.


inverter

da kolega u pravu si. samo mi reci koliko ljudi koji trguju se kuži u TA? a i ona zna često prevariti! iskreno, niti ja nisam neki znalac po tom pitanju, a i mislim da zbog male likvidnosti na našoj burzi, TA možemo primjenjivati samo na desetak dionica.

bolje da ih zna sto manje ..kome bi inace prodavali na vrhu ?[emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Steta sto se vise ne vidi broj skinutih priloga. Kao sto je to bilo na starom formu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close