PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono što je sada više nego očito Jagušt je potpisao štetan ugovor za ptkm i hitno treba pokrenuti proceduru raskida ugovora o opskrbi i raspisati tender za nabavku ostatka plina od 80%. To mora biti prvi zadatak nove uprave, naravno ako gospodin Klaus dozvoli da uđu u firmu. Ovi likovi su svjesno išli u krađu i oštetiti će ptkm za oko 100 milja eura. Za te pare i još malo kredita moglo se napraviti kogeneracijsko postrojenje.
Ukoliko se ne pokrene procedura raskida ugovora značiti će da je više ljudi umočeno u ove krajnje sumnjive rabote.

Predlažem da uputimo mailove na Ministarstvo gospodarstva da nam objasne da li misle pokrenuti postupak raskida štetnog ugovora za tvrtku u većinskom državnom vlasništvu. Ukoliko ne žele vjerovatno se radi o korupciji širih razmjera. Kako gospodin ministar nema mail šaljite mailove na pomoćnice i pomoćnike:

Tamara.Obradovic-Mazal@mingo.hr
darko.lorencin@mingo.hr
alen.leveric@mingo.hr
teja.kolar@mingo.hr
ivo.milatic@mingo.hr
vedran.kruzic@mingo.hr
pomoćnica ministra

Netko mora početi nešto raditi u ovoj zemlji i odgovarati za svoja djela ili nedjela.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Rashodi Petrice cca 2,9 milijardi hrk.
78% rashoda Petrice jesu troškovi sirovina.
Troškovi za plin jesu cca 1,8 milijardi hrk.
20% niža cijena plina je ugovorena za 20% ukupne sirovine plina.
20% od 1,5 milijardi je 360 milijuna hrk.
20% niža cijena za tih 360 milijuna je 72 milijuna hrk.

Znaci danasnjim ugovorom Petrica je smanjila rashode za cca 72 milijuna hrk.
Od 2014. godine Petrica moze ugovoriti svih 1,8 milijardi hrk 20% jeftinije.
I to minimalno.
Javiti ce se vjerojatno i Ina sa boljom cijenom.
Pripetavanje i tome slicno.
Ajde konzervativno,da je 20% jeftinije to je usteda od 360 milijuna hrk.

Kad sve zbrojis i podijelis,nije carobnjak tako los posao napravio.
Srednjerocno i dugorocno.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Ništa osim privatizacije ne može održati cijenu PTKM na 260-300 kn….a od privatizacije duže vrijeme neće biti ništa, tako da će trejderi polako izlaziti iz PTKM i prelaziti u druge dionice.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@mika

Razumijem tvoju ljutnju, ako se sjecas i sam sam negodovao zbog potpisivanja ugovora na 2 godine dok sam bio dionicar PTKM ovdje, no mislis li da je takav ugovor stvarno napisan na nacin da se moze samo tako razvrgnut bez placanja ogromnih penala? Ja iskreno sumnjam, sjeti se da zivis u HR

Nazalost mislim da ce se i 2013. nastaviti lose za PTKM, no od 2014. bi mogla biti neka sasvim nova prica (iako tko ziv ko mrtav do tada..).

Iskreno ja dam sam u Upravi PTKM ili HEPa, te ukoliko sada stvarno mogu sav plin nabaviti od Gazproma INAu nebi niti zvao na pregovore…Ma makar mi nudili 20lipa jeftiniji plin od Gazproma odbio bi ih i cekao da mi dogodine dodu moleci za ugovorom…Mogu si mislit kako su se bahato postavljali do sada kod pregovora s PTKM sad bi malo njih trebalo stisntui..

Nego ima jos jedan problem osim cijene plina u PTKM…Naime PTKM se zaduzuje kod PBZa po 9% i to svake godine ponavljaju istu pricu..Zasto se to jednom ne rijesi nekakvim zaduzenjem kod HABORa po 3%, kome je u interesu da PBZ masno zaraduje na PTKM?

...

U nečijem interesu sigurno je, pitam se čijem, i zaduživanje po nepovoljnim uvjetima i nepovoljna cijena plina …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Nego ima jos jedan problem osim cijene plina u PTKM…Naime PTKM se zaduzuje kod PBZa po 9% i to svake godine ponavljaju istu pricu..Zasto se to jednom ne rijesi nekakvim zaduzenjem kod HABORa po 3%, kome je u interesu da PBZ masno zaraduje na PTKM?


Eh, pitanje zaduživanja po stopi od 9%, umjesto da se aplicira na HABOR-ova sredstva od 3%, to je pravo pitanje uz sve ostalo, za nadležne organe.
Kome je u interesu da tvrtka gubitaš, plaća toliku razliku u kamatama???
Tu se radi na godišnjoj bazi o par miliona kuna razlike!!!!
To pokaziva koliko pojedinci, bukađije, zaista vole petrokemiju. To treba da bude glavno pitanje u medijima.
Više mi sliči kao tvrtka za ˝higijensku mužnju novčića˝.


Ono što je sada više nego očito Jagušt je potpisao štetan ugovor za ptkm i hitno treba pokrenuti proceduru raskida ugovora o opskrbi i raspisati tender za nabavku ostatka plina od 80%. To mora biti prvi zadatak nove uprave, naravno ako gospodin Klaus dozvoli da uđu u firmu. Ovi likovi su svjesno išli u krađu i oštetiti će ptkm za oko 100 milja eura. Za te pare i još malo kredita moglo se napraviti kogeneracijsko postrojenje.
Ukoliko se ne pokrene procedura raskida ugovora značiti će da je više ljudi umočeno u ove krajnje sumnjive rabote.

Predlažem da uputimo mailove na Ministarstvo gospodarstva da nam objasne da li misle pokrenuti postupak raskida štetnog ugovora za tvrtku u većinskom državnom vlasništvu. Ukoliko ne žele vjerovatno se radi o korupciji širih razmjera. Kako gospodin ministar nema mail šaljite mailove na pomoćnice i pomoćnike:

Tamara.Obradovic-Mazal@mingo.hr
darko.lorencin@mingo.hr
alen.leveric@mingo.hr
teja.kolar@mingo.hr
ivo.milatic@mingo.hr
vedran.kruzic@mingo.hr
pomoćnica ministra

Netko mora početi nešto raditi u ovoj zemlji i odgovarati za svoja djela ili nedjela.

hm..da li je MINGO baš prava adresa? ne bi li bila bolja adresa uprava ptkm i nadzorni odbor PTKM? DUUDI? AUDIO????

Josip Jagušt kupio vilu od 8 milijuna funti, susjedi su mu William i Kate!
http://www.jutarnji.hr/direktor-hrvatske-drzavne-tvrtke-susjed-je-princu-williamu-i-sultanu-od-burneja–ovo-je-njegova-londonska-vila-od-8-mil–funti-/1079148/
http://www.seebiz.eu/josip-jagust-direktor-petrokemije-vlasnik-je-vile-u-londonu-vrijedne-8-milijuna-funti/ar-54641/

Jagušt je u Londonu radio u dva navrata kao direktor Inter Ine, Inine podružnice u Londonu. Prvi put od 1995. do 1997., a onda od ožujka 1999. do ožujka 2000.

Za predsjednika Nadzornog odbora Petrokemije Jagušt je, prema podacima iz Poslovne Hrvatske, prvi put imenovan 1995., potom je iz NO-a prešao u Upravu te je prvi put direktorom Petrokemije imenovan 1999.

pa naravno…da je sa kompanijom u kojoj je radio, da im je dao i jako dobar deal za plin….ovo je klasični sukob interesa u svim normalnim zemljama…..samo ne kod nas…

uostalom, GAZPROM je najavio u dnevniku hrt u 19:30 je bilo da će graditi krak južnog toka, svaka strana će uložiti oko 30 miijuna dolara(eura?), a kapacitet će biti oko 2.7 milijarde kubika plina godišnje….

to je veliko ulaganje u infrastrukturu…svakako bi trebalo dići cijenu ovoj firmi….


Predlažem da uputimo mailove na Ministarstvo gospodarstva da nam objasne da li
Tamara.Obradovic-Mazal@mingo.hr
darko.lorencin@mingo.hr
alen.leveric@mingo.hr
teja.kolar@mingo.hr
ivo.milatic@mingo.hr
vedran.kruzic@mingo.hr
pomoćnica ministra

Netko mora početi nešto raditi u ovoj zemlji i odgovarati za svoja djela ili nedjela.

hehe. ima jos nadobudnih u ovoj zemlji. stari daj se probudi ako boga znas.mozes u isti mail stavit milanovica, pusicku, barrosa, obamu i budi siguran da ne da neces dobiti nikakav odgovor nego ce to zavrsit u smecu. deleted without reading..

gle, nemmoj se obeshrabrit. mozda budes imao srece. al moja su iskustva (a naslao sam se doslovno stotinu mailova po svim tim adresama za jos veci kriminal i jos ih upozoravao unaprijed sto ce se desiti i svaki put pogodio) i stvar je bila sve gora i gora a ignorancija potpuna. to ti je sve skupa jedna banda koja ne preza od nicega. nama su se na belju svi smijali i na ocito krsenje zakona su nam na kraju jos svi rekli dobili ste sta ste zasluzili al nisu ni svjesni da takvo ponasanje ili cak samo sutnja svima nama stete. vlast nema nikakvog sluha za nikakve sugestije sa strane i taman da je i turbo protuzakonito oni opet naprave onako kako je njih volja..
samo za ilustraciju, zbog slucaja liburnija linic je u saborsku proceduru uputio zakon kojim se brisu sve sudske presude u zadnjih 10tak godina koje su donesene na tom slucaju (na pritisak iz EU je privremene povucen i vjerovatno cuci ako opet zatreba u slucaju “nepovoljnih” sudskih odluka). Gosn bloger inace hvali tog linica na sva usta (sad je malo povuko rucnu kao i u dosta drugih slucajeva). Zapravo hvali on na sva usta sve koji u tom trenutku djeluju u njegovom pravcu a kad vise nije tako onda bivaju demonizirani..izmedju ostalog kao i ti likovi kao klaus, jagust i ostali..
dok se ne bude djelovao principijelno i zakonski ne bude nikome bolje.

a ovdje nazalost ima otuznih likova (kao neki ludialen i slicni) koji se cak i vesele kad se djeluje protiv zakona…sretno vam bilo.



Ono što je sada više nego očito Jagušt je potpisao štetan ugovor za ptkm i hitno treba pokrenuti proceduru raskida ugovora o opskrbi i raspisati tender za nabavku ostatka plina od 80%. To mora biti prvi zadatak nove uprave, naravno ako gospodin Klaus dozvoli da uđu u firmu. Ovi likovi su svjesno išli u krađu i oštetiti će ptkm za oko 100 milja eura. Za te pare i još malo kredita moglo se napraviti kogeneracijsko postrojenje.
Ukoliko se ne pokrene procedura raskida ugovora značiti će da je više ljudi umočeno u ove krajnje sumnjive rabote.

Predlažem da uputimo mailove na Ministarstvo gospodarstva da nam objasne da li misle pokrenuti postupak raskida štetnog ugovora za tvrtku u većinskom državnom vlasništvu. Ukoliko ne žele vjerovatno se radi o korupciji širih razmjera. Kako gospodin ministar nema mail šaljite mailove na pomoćnice i pomoćnike:

Tamara.Obradovic-Mazal@mingo.hr
darko.lorencin@mingo.hr
alen.leveric@mingo.hr
teja.kolar@mingo.hr
ivo.milatic@mingo.hr
vedran.kruzic@mingo.hr
pomoćnica ministra

Netko mora početi nešto raditi u ovoj zemlji i odgovarati za svoja djela ili nedjela.

hm..da li je MINGO baš prava adresa? ne bi li bila bolja adresa uprava ptkm i nadzorni odbor PTKM? DUUDI? AUDIO????

Josip Jagušt kupio vilu od 8 milijuna funti, susjedi su mu William i Kate!
http://www.jutarnji.hr/direktor-hrvatske-drzavne-tvrtke-susjed-je-princu-williamu-i-sultanu-od-burneja–ovo-je-njegova-londonska-vila-od-8-mil–funti-/1079148/
http://www.seebiz.eu/josip-jagust-direktor-petrokemije-vlasnik-je-vile-u-londonu-vrijedne-8-milijuna-funti/ar-54641/

[/quote]

ajoj, ne znam kakav komentar uopće napisati na ovakve vijesti. A što se tiče pisanja naravno zašto ne pisati i na Pejnovića i na NO PTKM.
ljudi ovo je prestrašno i ovdje niti drsgi bog ne zna što se događalo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

zašto ne bi pisali, evo ja ću prvi, i to na još širi popis adresa. dobit će jadan povijest bolesti u PTKM, s osobitim osvrtom na zadnjih 5-6 godina.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]



Ono što je sada više nego očito Jagušt je potpisao štetan ugovor za ptkm i hitno treba pokrenuti proceduru raskida ugovora o opskrbi i raspisati tender za nabavku ostatka plina od 80%. To mora biti prvi zadatak nove uprave, naravno ako gospodin Klaus dozvoli da uđu u firmu. Ovi likovi su svjesno išli u krađu i oštetiti će ptkm za oko 100 milja eura. Za te pare i još malo kredita moglo se napraviti kogeneracijsko postrojenje.
Ukoliko se ne pokrene procedura raskida ugovora značiti će da je više ljudi umočeno u ove krajnje sumnjive rabote.

Predlažem da uputimo mailove na Ministarstvo gospodarstva da nam objasne da li misle pokrenuti postupak raskida štetnog ugovora za tvrtku u većinskom državnom vlasništvu. Ukoliko ne žele vjerovatno se radi o korupciji širih razmjera. Kako gospodin ministar nema mail šaljite mailove na pomoćnice i pomoćnike:

Tamara.Obradovic-Mazal@mingo.hr
darko.lorencin@mingo.hr
alen.leveric@mingo.hr
teja.kolar@mingo.hr
ivo.milatic@mingo.hr
vedran.kruzic@mingo.hr
pomoćnica ministra

Netko mora početi nešto raditi u ovoj zemlji i odgovarati za svoja djela ili nedjela.

hm..da li je MINGO baš prava adresa? ne bi li bila bolja adresa uprava ptkm i nadzorni odbor PTKM? DUUDI? AUDIO????

Josip Jagušt kupio vilu od 8 milijuna funti, susjedi su mu William i Kate!
http://www.jutarnji.hr/direktor-hrvatske-drzavne-tvrtke-susjed-je-princu-williamu-i-sultanu-od-burneja–ovo-je-njegova-londonska-vila-od-8-mil–funti-/1079148/

[/quote]

Kad će se više stati na kraj jaguštu i slićnima .. Firme su sve pokradene i propadaju .. a članovi uprava i direktori istih imaju imovinu koju poštenim radom nebi zaradili u 10 života… Svi su veliki borci protiv korupcije na izborima a kad dođu na vlast više niko ništa ne poduzima!

idući tjedan će bit bolje...


Kad će se više stati na kraj jaguštu i slićnima .. Firme su sve pokradene i propadaju .. a članovi uprava i direktori istih imaju imovinu koju poštenim radom nebi zaradili u 10 života… Svi su veliki borci protiv korupcije na izborima a kad dođu na vlast više niko ništa ne poduzima!

Kad se privatizira, tek onda će se početi raditi u interesu tvrtke, sve dotle, ovo je velika prčija za pranje novaca, a pod patronatom već poznate gospode!

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

@Krespo

Država može utjecati na ekonomsku situaciju:

1. smanjenjem poreza smanjenjem državnje potrošnje
2. smanjenjem poreza povećanjem državne potrošnje
3. povećanjem poreza smanjenjem državne potrošnje
4. povećanjem poreza povećanjem državne potrošnje

Pošto se RH odlučila na točku 3 – jasno pokazuje da nezna APSOLUTNO ništa drugo nego povećati kmetu danak. Dakle inovativnost ne postoji-nema znanja koje bi promjenilo situaciju točkom dva kroz mjenjanje strukture državne potrošnje ( čitaj: maknulo centralizirani stroj usmjeravanja državne potrošnje kroz linije poznanstava i članova partije) i općenito konstruktivnim mijenjanjem navika naroda(smanjiti uvoz i potaknuti ponos, vjeru u domaći proizvod).

Sve ovo su ti oznake čiste centralne-socijalističke države bez ideje – i koja je ovim stopama osuđena na neinovativnost, jeftinoću, slabu valutu i standard i masivnu birokraciju – koja je sama sebi svrha.

Dakle imaš: centralno socijalno upravljanje, privatiziranu državnu potrošnju, ogromnu birokraciju(neefikasnu) i STRAH kad god se spomene privatizacija(privatni kapital – vlasništvo).

To je po meni centralni socijalizam – KOMUNIZAM.

Da se razumijemo, HDZ je bio isti KOMUNIZAM ali pod nekom krinkom.

Osobno, Hegel je jako dobro napravio teza-protuteza-sinteza – literarna verzija kružnice i Pi-a.

Nema kraja i ne očekuj da je tvoja istina jedina verzija istine(tako ja uvijek gledam).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


zašto ne bi pisali, evo ja ću prvi, i to na još širi popis adresa. dobit će jadan povijest bolesti u PTKM, s osobitim osvrtom na zadnjih 5-6 godina.

ma naravno da treba pisati. ne kosta nista. samo smjesno mi je kad vidim kak se ekipa hrabri na to pisanje misleci da ce time nekom stati na zulj pa se onda treba kuraziti jer su moguce i reakcije. ma to pisanje vam je kao da napisete pismo, stavite ga u bocu i bacite u savu i nadate se da ce ga procitati brat od tetke u americi.
ne znam dali je kod nas ikad itko dobio ikakav odgovor od vlade. ta vlada je totalno gluha za ikakve probleme ili sugestije.
doduse treba reci da ovdje protivnik nije najmocniji covjek u hrvatskoj pa su sanse da se nesto promjeni sigurno vece. ali zapanjujuce je kako mogu pomesti neki problem pod tepih i jos zblokirati sve medije da o tome nitko nista ne zucne. pa zar je normalno da niti hrt ne objavi da je hanfa obustavila postupak protiv todorica. jel vidite vi do kuda to ide?cak se ne pusta niti da se objavi faktografski vijest.
a vi bi pisali tamo nekom zamjeniku ministra da vas muce neke problemi.

New Report

Close