PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne kolega, razgovori su obavljeni, sutra idu samo potpisi od Zokija i Milera!
nadam se da će pozvtai i veličanestvenog Željka Klausa na to potpisivanje, čovjek je to svojim radom i zalaganjem zaslužio!

kolega ja navijam za gazprom i za Petricu!
želim da naša petrica radi i proizvodi i da radnici dobijaju plaću, da ostane u hrvatskim radničkim rukama i da nikad više ne radi u minusu, jer će dušmani opet kao gladni vuci jurišati!
mi mrzimo svaki kapital!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!


Što Gazprom zanima u RH

… evo da prošire asortiman mogu još puniti upaljače plinom[emo_namigusa]
Il sam ja kr…. ili onaj tko vjeruje u ove navode!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

ja danas kupio, jer to što s Vrdoljakom nisu razgovarali o privatizaciji ne znači kako sutra neće s Milanovićem [emo_namigusa]

a vjerovali ste u navode kad je onaj mali najavio privatizaciju, a da ga niko nista nije pitao?
a sad kad je sve gotovo, ne vjerujete?

onima koji su navučeni opet ostaju tužbe i (ne)vjerovanje[emo_palacg]
drugi puta će pametnije.

a i kolega, od Vas koji imate sliku Hrvatskog donmoljuba sam više očekivao.zašto nešto ne valja nama, ali valja strancu?zar vas nije briga za one hrvatske branitelje koji rade u Petrokemiji, imaju kredite i djecu, a stranac bi im odmah uručio otkaz radi maximizacije svog profita (vidi HT slučaj).
kako ćemo dalje, kad smo jedni drugima vuci, ko će se brinuti za nas ako sami za sebe nećemo?
sva sreća ima još poštenih ljudi koji rade za opće dobro poput veličanstvenog gosp. Željka Klausa!!svako dobro i da ga Bog poživi!!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!


ja danas kupio, jer to što s Vrdoljakom nisu razgovarali o privatizaciji ne znači kako sutra neće s Milanovićem [emo_namigusa]

Milanović samo potpisuje kao i direktor Miler!
razgovori su obavljeni danas!
ali nada umire zadnja, iako, mada vam se to sad ne čini, ovo je dobro i za vas!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

sva sreća ima još poštenih ljudi koji rade za opće dobro poput veličanstvenog gosp. Željka Klausa!!svako dobro i da ga Bog poživi!!

Hajde da je i Klaus (poput Bakića) dobio sektu. Da vidimo sad tko ima većeg…[emo_smijesak]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


a vjerovali ste u navode kad je onaj mali najavio privatizaciju, a da ga niko nista nije pitao?
a sad kad je sve gotovo, ne vjerujete?

onima koji su navučeni opet ostaju tužbe i (ne)vjerovanje[emo_palacg]
drugi puta će pametnije.

a i kolega, od Vas koji imate sliku Hrvatskog donmoljuba sam više očekivao.zašto nešto ne valja nama, ali valja strancu?zar vas nije briga za one hrvatske branitelje koji rade u Petrokemiji, imaju kredite i djecu, a stranac bi im odmah uručio otkaz radi maximizacije svog profita (vidi HT slučaj).
kako ćemo dalje, kad smo jedni drugima vuci, ko će se brinuti za nas ako sami za sebe nećemo?
sva sreća ima još poštenih ljudi koji rade za opće dobro poput veličanstvenog gosp. Željka Klausa!!svako dobro i da ga Bog poživi!!

onda su pošteni i svi ministri i oni voze Audije koje tenkiraju oni što rade za 3000,00 kuna. Pošteno – zna se !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Najjači su mi protivnici privatizacije ovi što mašu Klausom, braniteljima, gladnom djecom i kreditima.

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

pa naravno da je dobro, značajno jeftinija glavna sirovina…a još kad ju privatiziraju…[emo_namigusa]


ne kolega, razgovori su obavljeni, sutra idu samo potpisi od Zokija i Milera!
nadam se da će pozvtai i veličanestvenog Željka Klausa na to potpisivanje, čovjek je to svojim radom i zalaganjem zaslužio!

kolega ja navijam za gazprom i za Petricu!
želim da naša petrica radi i proizvodi i da radnici dobijaju plaću, da ostane u hrvatskim radničkim rukama i da nikad više ne radi u minusu, jer će dušmani opet kao gladni vuci jurišati!
mi mrzimo svaki kapital!


Je, je, evo sutra će dokazani upravljači u petrokemiji preokrenuti stvar u korist Petrokemije.
Jeste li ikada vidjeli osnivanje stožera za obranu Petrokemije kad se natuklo 100 miliona dolara minusa ili za povećanje proizvodnje i profitabilnosti?????
Da su bili i 10% glasni kao što su sada, Petrokemija nebi zbrajala minuse,već bi imala povoljne cijene plina i bila u stanju da pokupuje pola tržišnih konkurenata, uključujući i YARU!!!!!!
Pravo pitanje je:
ZAŠTO NISU OSNOVALI STOŽER KAD SU PRI POTPISIVANJU ZADNJEG UGOVORA O PLINU VIDJELI, DA PONUĐENA CIJENA PLINA OD INE, GURA PETROKEMIJU U BANKROT?????
Kakvi su specijalci u PTKM-u, nebi me čudilo da oni uskoro potpišu novi ugovor o dostavi plina, opet s INA i to po mogućnosti što duže!!!!!!!!!!!!!!!
Nema sumnje, da za petrokemiju dolaze ne dobri, nego izvrsni dani ali, bez dokazanih upravljača.
Nadu daju i smjene prave.

Nigdje ne piše s kojim datumom počinje realizacija ugovora, jel zna tko?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


a vjerovali ste u navode kad je onaj mali najavio privatizaciju, a da ga niko nista nije pitao?
a sad kad je sve gotovo, ne vjerujete?

onima koji su navučeni opet ostaju tužbe i (ne)vjerovanje[emo_palacg]
drugi puta će pametnije.

a i kolega, od Vas koji imate sliku Hrvatskog donmoljuba sam više očekivao.zašto nešto ne valja nama, ali valja strancu?zar vas nije briga za one hrvatske branitelje koji rade u Petrokemiji, imaju kredite i djecu, a stranac bi im odmah uručio otkaz radi maximizacije svog profita (vidi HT slučaj).
kako ćemo dalje, kad smo jedni drugima vuci, ko će se brinuti za nas ako sami za sebe nećemo?
sva sreća ima još poštenih ljudi koji rade za opće dobro poput veličanstvenog gosp. Željka Klausa!!svako dobro i da ga Bog poživi!!

Mene čudi što Uprava ili Nadzorni odbor već nisu objavili rezultate analize ugledne međunarodne konzultantske kuće koja je pročešljala poslovanje.

Meni to izgleda kao skrivanje povjerljivih informacija.

Nadam se da će ti rezultati biti uskoro predstavljeni. Koliko čujem, moguće su određene uštede. Na ovoliki prihod, smanjenje od jedan posto ukupnih troškova velika je stvar, a kamoli više, šta ja znam, četiri posto. Ne računajući, naravno, cijenu plina koja, kako vidimo, može biti osjetno jeftinija od one koju danas PTKM plaća.

Drugim riječima – ne treba ti privatizacija da se odradi ono što se mora odraditi.

Od danas počinje jedno novo razdoblje za PTKM…niža cijena plina…ne bi me ništa začudilo da GAZPROM počne kupovati dionice PTKM na burzi….posve logično, sada kada su niske a firma gubi određene štete zbog visoke cijene plina….



ne kolega, razgovori su obavljeni, sutra idu samo potpisi od Zokija i Milera!
nadam se da će pozvtai i veličanestvenog Željka Klausa na to potpisivanje, čovjek je to svojim radom i zalaganjem zaslužio!

kolega ja navijam za gazprom i za Petricu!
želim da naša petrica radi i proizvodi i da radnici dobijaju plaću, da ostane u hrvatskim radničkim rukama i da nikad više ne radi u minusu, jer će dušmani opet kao gladni vuci jurišati!
mi mrzimo svaki kapital!


Je, je, evo sutra će dokazani upravljači u petrokemiji preokrenuti stvar u korist Petrokemije.
Jeste li ikada vidjeli osnivanje stožera za obranu Petrokemije kad se natuklo 100 miliona dolara minusa ili za povećanje proizvodnje i profitabilnosti?????
Da su bili i 10% glasni kao što su sada, Petrokemija nebi zbrajala minuse,već bi imala povoljne cijene plina i bila u stanju da pokupuje pola tržišnih konkurenata, uključujući i YARU!!!!!!
Pravo pitanje je:
ZAŠTO NISU OSNOVALI STOŽER KAD SU PRI POTPISIVANJU ZADNJEG UGOVORA O PLINU VIDJELI, DA PONUĐENA CIJENA PLINA OD INE, GURA PETROKEMIJU U BANKROT?????
Kakvi su specijalci u PTKM-u, nebi me čudilo da oni uskoro potpišu novi ugovor o dostavi plina, opet s INA i to po mogućnosti što duže!!!!!!!!!!!!!!!
Nema sumnje, da za petrokemiju dolaze ne dobri, nego izvrsni dani ali, bez dokazanih upravljača.
Nadu daju i smjene prave

Preise,
ovo je prava istina ali naravno ovakvi likovi još uvjek koriste “domoljublje” za mazanje očiju i zaštitu svojih interesa. Ovaj put su nas kao dobili, al nemreš priču prodavat u nedogled. Donedavno svima bila puna usta investicija, a naravno ovakavim pristupom niš od toga. Trenutni vladajući bi i jare i pare (hebali bi se a da im ne uđe) al naravno da je to nemoguće, populizam zapakiran u celofan.

[/quote]

Znači od privatizacije PTKM do daljnjega ipak ništa kao što se i pretpostavljalo (osim na nekim adresama)…

No pustimo sad tu fantomsku privatizaciju, 4% niza cijena plna moze imati pozivitivan utjecaj na rezultat no on jako ovisi i o samim cijenama gnojiva..KOliko cujem PTKM ima puno uskladistenog gnojiva koje nisu uspjeli prodati prosle godine (vidjet cemo po zalihama u FI koliko je ta info tocna).

Moze li netko staviti kako se trenutno krecu cijene gnojiva na svjetskom trzistu, i usporedbu s cjenama od prosle godine? Imao sam to negdje zapisano no zagubio sam taj file.

...

New Report

Close