PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma kakvo crno dobro izviješće?! Jel ti znaš šta znači dobro izviješće? Pa petrokemija će ovim tempom postat profitabilna dvjetisućepetstote! Izviješće je žali Bože uloženih novaca, pa samo u zadnjih 6-7 godina su nakrmačili duga ni manje ni više nego 400 milijuna kuna! I onda je gubitak od "samo" 130 milijuna ove godine super???!!! Sačuvaj Bože.

I kakav krvav prepolovljen gubitak? To je samo povećanje ukupnog gubitka. Pa ovo zvuči kao najotrcanija frazetina naših političara tipa: popravili smo se u odnosu na 2009, više ne pada bdp za 5 posto već samo za 2,5 posto, to je, znate, prepolovljen gubitak!

Da nema velikih investitora i da se ne radi o strateški važnoj firmi dionica bi prema izviješćima već vrijedila 50-60 kuna.

Napokon normalan komentar, čitao sam ove komentare iznad tvoga i ne vjerujem svojim očima kad pišu kako je izvješće vro dobro i kako su zadovoljni sa -136 milija kuna gubitaka. I još su cijenu digli skoro+3%, strašno! [shocked]
[/quote]

Po meni izvješće je ipak bolje od očekivanjima.
Rast prihoda je indikativan.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

kad je prije deset godina petrokemija imala ovakve gubitke ja sam je kupovao po 9 kuna…dalo se kupiti na hiljade po toj cijeni…kakve sam sreće možda ću opet kupovati po toj cijeni? [pray]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Koliko vrijednost dionice prati poslovanje pojedinih kompanija izlistanih na ZSE može se vidjeti ako usporedimo samo dvije, PTKM i ATPL za prethodnu godinu. Prva je sa gubicima narasla, a druga sa dobiti pala. Gdje je to još moguće? Jedino u Zanzibaru!

Tolerancija, znanje i dobra informiranost su preduvjeti za rast i kreativnost svakog društva

@ donkapula i drOETKER…na cijenu dionice utječu ne ostvareni rezulati nego razlika između ostvarenih rezultata i formiranih očekivanja….u ovom slučaju je ta razlika pozitivna (a za prijašnji kvartal rezultat je bila negativna, tj. očekivanja su bila velika a stvarni rezultat je bio nepovoljan)…
to vam je dečki ECONOMICS 101 ili ako hoćete FINANCE 101….morali ste to već naučiti…:)

ma znam ja da vi to znate, ali pokoji druk uvijek dobrodošao…znak da ima novih kupaca…:))))


kad je prije deset godina petrokemija imala ovakve gubitke ja sam je kupovao po 9 kuna…dalo se kupiti na hiljade po toj cijeni…kakve sam sreće možda ću opet kupovati po toj cijeni? [pray]

I ja sam kupio tisuće dionica PTKM po 20 kn prije cca 8 g. Kada sam čuo koliko plina troše i kako ga plaćaju ispod cijene panično sam sve rasprodao po 40 do 45 kn. Sve skupa je trajalo mjesec dana. Na moju žalost cijena je nastavila rasti i prelazila je 300 kn. Prema tome vrag ti analize, važna je psihologija.

Šta ovo vi ovdje pišete.
PTKM je jedan biser koji će da bljesne vrlo brzo.
Malo je ovako cjenovno perspektivnih firmi na ZSE.
[bye]


kad je prije deset godina petrokemija imala ovakve gubitke ja sam je kupovao po 9 kuna…dalo se kupiti na hiljade po toj cijeni…kakve sam sreće možda ću opet kupovati po toj cijeni? [pray]

Prije deset godina kvadrat stana u Zagrebu bio je tisuću maraka. Svašta je bilo prije deset godina. Ero je bio na 200 kuna, a dividenda 100 kuna. Adris se zvao TDR i kupovao se preko oglasnika za koliko ono? Erste se zvala Bjelovarska banka…

lebowski…mala ispravka…Erste se zvala Riječka banka 🙂

http://www.vecernji.hr/biznis/ina-2010-ostvarila-dobit-gotovo-milijardu-kuna-plinu-clanak-252784

Ina je u prošloj godini ostvarila dobit od gotovo milijardu kuna (958 milijuna kuna), a EBITDA (dobit prije oporezivanja) porasla joj je 80 posto. U 2009. godini Ina je imala gubitak od 392 milijuna kuna, a 2008. minus je bio nešto veći od milijardu kuna. U Ini su se pohvalili kako je taj dobar rezultat posljedica povećanja proizvodnje plina u sjevernom Jadranu i Siriji. Iako im je u maloprodaji i veleprodaji pala prodaja naftnih derivata i plina i to 5,9 odnosno 9,6 posto, a njihova je proizvodnja porasla ukupno 15,7 posto, dobit na ugljikovodicima (plinu i nafti) narasla je, očito, zbog povećanja cijene i plina ( za industriju je lani taj energent poskupio oko 60 posto, a kućanstvima oko 15 posto) i nafte.

Na pitanje hoće li Ina i dalje inzistirati na poskupljenju plina kućanstvima, s obzirom na to da u toj kompaniji tvrde kako na uvoznom plinu (za razliku od domaćeg) imaju gubitak od 335 milijuna kuna, predsjednik uprave Ine Zoltan Aldott nije dao konkretan odgovor. Tek je poručio kako Ina kao i sve kompanije mora i želi ostvarivati dobit. Poručio je i da nema novih vijesti o pregovorima Vlade i MOL-a (Ininih vlasnika) o plinskom biznisu, jer bi poslovanje plinom trebalo ostati unutar Ine, a Vlada bi zauzvrat dopustila 10-postotno povećanje cijene plina kućanstvima zbog Ininih gubitaka na uvozu tog energenta.

… i sad je pitanje Vlada suvlasnik Ine i Petrokemije. Kome će INA prodavati plin ako ga ne prodaje Petrokemiji? Na drugoj strani petrokemija u bliskoj budućnosti može kupovati plin od koga bude htijela, odnosno tko daje bolju cijenu i povoljnije uvijete. Ako je INA za godinu dana digla milijardu kuna od prodaje plina 60-70% to joj je omogućila PTKM zato što je od nje kupovala plin. E sad ako INA kupi PTKM to će biti otprilike ovako kao kad seljak uzgoji svinju i proda je po 10 kn kg, a kad je zakolje, pa ne proda u svinjskim polovicama, nego kao suho meso šunka, kobasica, kulen, čvarci. E ako tako bude da plin bude gnojivo bit će kao da su čvarci 100 kn, a kulen 200 kuna kila. Ako PTKM kupi plin od nekog drugog INI ostaje plin kao seljacima tovljenici. Zato pamet u glavu!!!????

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Gledam po kojim cijenama šećerana svojim koperantima dobavlja gnojivo
http://www.secerana.hr/default.aspx?id=71
pa to uspoređujem s cjenikom na stranicama Petrokemije
http://www.petrokemija.hr/Portals/0/Cjenici/Cjenik%2017012011.pdf

pa mi nešto tu ne štima. Ili šećerana dobrano sufinancira repromaterijal ili Petrokemija daje debeli popust. Ako je ovo drugo, onda mi je jasno zašto smo 136 mil. u zgubi.

secerana je uvijek sufinancirala svoje koperante bar koliko ja znam zadnje 3godine cak je sa Zadrom bio intervju u glasu slavonije prije godinu dana

Vlada dala ˝zeleno svjetlo˝: HFP će raspisati natječaj za prodaju Kaštelanskih staklenika

Sutra će biti raspisan natječaj za prodaju Kaštelanskih staklenika, tvrtke iz Kaštel Štafilića. Odluka je to Hrvatske Vlade, sa današnje 109. sjednice. Odluka o raspisivanju javnog natječaja za prodaju 75,634 posto dionica tvrtke upućena je Hrvatskom fondu za privatizaciju (HFP). Početna cijena dionica Kaštelanskih staklenika biti će 601,4 milijuna kuna.

Ta početna cijena za većinski udjel u Kaštelanskim staklenicima je 280 posto veća od nominalne vrijednosti tog udjela, što potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Petar Čobanković objašnjava vrijednim zemljištem koje ima ta tvrtka. Staklenici imaju vrlo vrijedno zemljište koje se vodi kao poljoprivredno, a na izuzetno je atraktivnoj lokaciji, kazao je Čobanković. Od budućih vlasnika tražit će se zadržavanje osnovne djelatnosti, te preuzimanje obveza zadržavanja zatečenog broja radnika u roku od godinu dana.

… Kao što se vidi Vlada prodaje firmu u kojoj je većinski vlasnik 75 %. To znači da se neće prodavati firme ispod sa više od 25%, a manjom od 50%, nego i one u većinskom vlasništvu. Od nominalne vrijednost veća 280% početna cijena – zadržavanje djelatnosti – 1 godinu svi radnici ostaju. Kao što vidimo nema rasprodaje, ali ima prodaja. Nekako mi ovo sliči da će se i na ovome mjestu uskoro ovako pisati !? [thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close