PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

struktura ulagača u PTKM se u zadnjih nekoliko mjeseci drastično promijenila i mijenja se. Prema Kostolanyjevoj tehničkoj analizi ovo bi trebalo imati u porfelju. Jer će se sa prvim neočekivanim pozitivnim news flow-om ovo katapultirati na malom prometu. Ovakvu brutalnu akumulaciju na nekoj dionici nisam vidio unazad nekoliko godina.Prema trgovanju mi izgleda da nije u igri samo PBZ mirovinac.

I'LL BE BACK

tako je svarci nije samo on tu je i rajfajsen



A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

struktura ulagača u PTKM se u zadnjih nekoliko mjeseci drastično promijenila i mijenja se. Prema Kostolanyjevoj tehničkoj analizi ovo bi trebalo imati u porfelju. Jer će se sa prvim neočekivanim pozitivnim news flow-om ovo katapultirati na malom prometu. Ovakvu brutalnu akumulaciju na nekoj dionici nisam vidio unazad nekoliko godina.Prema trgovanju mi izgleda da nije u igri samo PBZ mirovinac.
[/quote]
Da si vidio samo kako je akumulirana Ingra iznad 100 kn.




A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

struktura ulagača u PTKM se u zadnjih nekoliko mjeseci drastično promijenila i mijenja se. Prema Kostolanyjevoj tehničkoj analizi ovo bi trebalo imati u porfelju. Jer će se sa prvim neočekivanim pozitivnim news flow-om ovo katapultirati na malom prometu. Ovakvu brutalnu akumulaciju na nekoj dionici nisam vidio unazad nekoliko godina.Prema trgovanju mi izgleda da nije u igri samo PBZ mirovinac.
[/quote]
Da si vidio samo kako je akumulirana Ingra iznad 100 kn.
[/quote]

da, i narasla na 300. tada je počela distribucija…

I'LL BE BACK





A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

struktura ulagača u PTKM se u zadnjih nekoliko mjeseci drastično promijenila i mijenja se. Prema Kostolanyjevoj tehničkoj analizi ovo bi trebalo imati u porfelju. Jer će se sa prvim neočekivanim pozitivnim news flow-om ovo katapultirati na malom prometu. Ovakvu brutalnu akumulaciju na nekoj dionici nisam vidio unazad nekoliko godina.Prema trgovanju mi izgleda da nije u igri samo PBZ mirovinac.
[/quote]
Da si vidio samo kako je akumulirana Ingra iznad 100 kn.
[/quote]

da, i narasla na 300. tada je počela distribucija…
[/quote]
Govorim o Ingri od prije godinu dana, akumulacija se odvija na malome prometu uz lagani rast onako stidljivo i neprimjetno, gotovo uvijek prazan bid a na asku onako pozadi strši neki veliki nalog i sije strah. Tako se trgovalo u rasponu 60kn-70 kn Ovo trgovanje zadnjih mjesec dana su značajke distribucije.
Nemam ništa protiv PTKM da nema problema s plinom i da nema države u vlasničkoj strukturi ovo bi vrijedilo davno već preko 500 kn, ovako činjenice su činjenice.

problemi s plinom i trenutna vlasnička struktura bi u doglednoj budućnosti mogle biti stvar proslošti… dugoročni investitori ovo sigurno imaju na umu…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/kemijska-industrija/klaus-novi-ugovor-s-inom-znacio-bi-smrt-petrokemije,61118.html


http://seebiz.eu/hr/tvrtke/kemijska-industrija/klaus-novi-ugovor-s-inom-znacio-bi-smrt-petrokemije,61118.html

petrokemiji ne prijeti nikakva smrt, naprotiv… samo čekajte razvoj situacije…
(moglo bi se to odbiti o glavu (da je pravne države) svima koji su imali prste u pekmezu kad smo MOLu prodavali INU po mizernih 2800…)

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
20 153,11
10 153,10
126 153,02
60 153,00
50 152,50
50 152,11
100 152,08
1 152,07
300 151,12
150 150,89
Cijena Prodaja
154,98 58
155,00 80
155,50 145
155,99 208
156,00 116
156,40 7
157,00 44
157,79 80
157,80 300
158,58 50

Do sada 4.339,96 kuna Prometa, malo čudno zar ne?
Kaj mislite o ovom scenariju:
Iza ovih silnih prometa zadnjih mjeseci stajali su dragi nam rukovoditelji Petrice i njihovi politički sponzori, no nakon USKOK-ove akcije u Podravci naglo su se predomislili…
Nekak mi to dosta dobro koincidira.. [bye]






A što se tiče Petrokemije i dionice ptkm-r-a , veliki kupuju od malih, do kad vidjet ćemo!

struktura ulagača u PTKM se u zadnjih nekoliko mjeseci drastično promijenila i mijenja se. Prema Kostolanyjevoj tehničkoj analizi ovo bi trebalo imati u porfelju. Jer će se sa prvim neočekivanim pozitivnim news flow-om ovo katapultirati na malom prometu. Ovakvu brutalnu akumulaciju na nekoj dionici nisam vidio unazad nekoliko godina.Prema trgovanju mi izgleda da nije u igri samo PBZ mirovinac.
[/quote]
Da si vidio samo kako je akumulirana Ingra iznad 100 kn.
[/quote]

da, i narasla na 300. tada je počela distribucija…
[/quote]
Govorim o Ingri od prije godinu dana, akumulacija se odvija na malome prometu uz lagani rast onako stidljivo i neprimjetno, gotovo uvijek prazan bid a na asku onako pozadi strši neki veliki nalog i sije strah. Tako se trgovalo u rasponu 60kn-70 kn Ovo trgovanje zadnjih mjesec dana su značajke distribucije.
Nemam ništa protiv PTKM da nema problema s plinom i da nema države u vlasničkoj strukturi ovo bi vrijedilo davno već preko 500 kn, ovako činjenice su činjenice.
[/quote]

kolega, bojim se da ne razumijete što je akumulacija, a što distribucija. evo naučit ću vas:

akumulacija: smanjenje broja dioničara (prodaja mnoštva manjih subjekata, kupnja nekoliko velikih subjekata)
distribucija: povećanje broja dioničara (kupnja velikog broja manjih subjekata, prodaja nekoliko velikih subjekata).

Ovo sa Ingrom što vi spominjete je bila čista distribucija gdje su prodavali kooperanti a kupovali svi živi na burzi, od malih do velikih špekulanata. ne znam uopće zašto ste to uzeli za primjer.

Ovo sa PTKM je školska akumulacija(barem do jučer bila). pa jel vi pratite top 10? jel odete koji put u SDA da vidite i ispod top10?

Cijena nože i rasti uz distribuciju, kao i uz akumulaciju, Isto kao što može padati uz distribciju i/ili akumulaciju. Smjer kretanja cijene ne ovisi o tome da li je trenutno distribucija ili akumulacija.

Ono što je kod akumulacije dobro je da se čisti velik broj slobodnih dionica i luftanje prodaje koja bi smetala u budućnosti.

O smanjenjo broja zaposlenih koje se dogodilo prošli tjedan za nekih cca 10% ako sam toćno informiran (preko 200 radnika) nema komentara ?


O smanjenjo broja zaposlenih koje se dogodilo prošli tjedan za nekih cca 10% ako sam toćno informiran (preko 200 radnika) nema komentara ?

Prošli tjedan nije bilo smanjenja broja radnika "preko 200" već će to biti do kraja ove godine.
200-300 stari(ji)h radnika svojevoljno uz otpremninu odlazi na burzu ili u prijevremenu/redovnu mirovinu.



O smanjenjo broja zaposlenih koje se dogodilo prošli tjedan za nekih cca 10% ako sam toćno informiran (preko 200 radnika) nema komentara ?

Prošli tjedan nije bilo smanjenja broja radnika "preko 200" već će to biti do kraja ove godine.
200-300 stari(ji)h radnika svojevoljno uz otpremninu odlazi na burzu ili u prijevremenu/redovnu mirovinu.
[/quote]
A ja samo dodajem da je to smanjenje radnika bitno za cijenu PTKM koliko i lanjski snijeg…
Kad bi barem sve tvrtke bile tako velikodušne i otpuštale svoje starije radnike uz otpremninu…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

dodatak:
zar stvarno netko nedostatak kupnje tumnači kao povlačanje investitora… !?
dok god ima ovakvih koji lupaju po bidu, nema potrebe podizati cijenu… [cool]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

sa 270 kn, povisujem target na minimum 500 kn

Dopusti li Kosor Putinu kupnju MOL-ovih dionica INA-e, Moskva će nam dati svoj plin i naftu
http://www.jutarnji.hr/dopusti-li-kosor-putinu-kupnju-mol-ovih-dionica-ina-e–moskva-ce-nam-dati-svoj-plin-i-naftu/349638/

New Report

Close