PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U prvoj tranši koju radnici mogu prodati je 100 000 komada.

Da prodaju svi odjednom po 250 kn to je 12,5 miliona kuna.Kolega malo se informirajte ili namjerno plašite?

A samo 10 posto branitelja prodali su svoje dionica, a kod PTKM to bi trebalo biti još manje… dakle oko 10 000 dionica najviše, jer branitelji su dobili za đžabe dionice koje su zaslužili a prodalo ih je samo dest posto…….

Izvor
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3154221/index.do

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Smatram da radnički paketi nisu problem, tržište to samo pokazalo. Nastupila su neka nova pravila na tržištu gdje ovi veliki mir. fondovi drže sve u svojim šakama, iako ne sve. Ipak, i njima dugoročno odgovara rast, pa prema tome ne kupuju PTKM jer moraju nego zato:

a) vrlo likvidna
b) dobra perspektiva
c) dobri pokazatelji
d) trenutno odlična prilika za kupnju s obzirom da dolaze radnički paketi [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ne znam kako to vi mislite da ste riješili pitanje plina? Bojim se da će se to pitanje godinama rješavati i tko zna kako će tržište plina izgledati da dvije do tri godine.
Pogledajte samo naftu i hranu.
Jedina opcija koja bi odgovarala Petrokemiji je da država izdvoji plinski biznis? no to tek treba vidjeti u kojem će pravcu, jer ako Mol preuzme Inu onda će Petrokemiji drastično pasti zarada.
Mene uopće nije strah da će radničke dionice u svemu tome nešto poremetiti, više se bojim pitanja socijalne osjetljivosti kad dođe na red pitanje viška zaposlenih.
Osobno mislim da će Petrokemiji P/E pasti nakon trećeg i četvrtog kvartala pa bi se moglo desiti da je preplatite. Ipak trenutno ima prilično dobrih prilika i ne treba se zaletavati.
Prinos na dionici je uvijek funkcija cijene, čim više platite dionicu, tim je prinos manji.
A tu je i pitanje zastarjele tehnologije. To je isto realnost

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

REALNOST

PETROKEMIJI ZLATNA PLAKETA HGK
18. srpanj 2008

Prema jedinstvenim kriterijima Hrvatske gospodarske komore prošle su godine u Sisačko – Moslavačkoj županiji najuspješnija velika trgovačka društva bili Petrokemija i Gavrilović. Nositeljima razvoja gospodarstva u županiji pripale su i zlatne plakete HGK Županijske komore Sisak, koje će im biti uručene na prigodnoj svečanosti. «Petrokemiji je zbog dugogodišnjih poslovnih teškoća manjkao obrtni kapital, a taj je problem ublažen nakon što je prošla godina završena s dobitkom. Kada uđemo u EU Petrokemiji će se otvoriti mogućnost za poslovanje na otvorenom, globalnom tržištu u kojemu prolaze samo sposobni i inventivni, a Petrokemija ima potencijal i može sudjelovati na najizbirljivijim tržištima», ističe se u obrazloženju.

NOVA REALNOST

A samo 10 posto branitelja prodali su svoje dionica, a kod PTKM to bi trebalo biti još manje… dakle oko 10 000 dionica najviše, jer branitelji su dobili za đžabe dionice koje su zaslužili a prodalo ih je samo dest posto…….

Izvor
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3154221/index.do

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Znači rješili smo pitanje plina i radnika.Ajmo dežurni dušebrižnici imali još što da i to argumentirano objasnimo.Ja sam danas na raspolaganju slobodno postavljajte pitanja što vas muči u vezi ove dionice.

Ma oko dionica nas ne muči ništa jer tko je zainteresiran za nju sam se potrudi i napravi svoju analizu investiranja. Muče me tipovi koji pišu samo pozitivne stvari i tako stvaraju krivu sliku o samoj dionici. Da je po Vašem pisanju PTKM bi već trebao biti na samom nebu. Aj se već jednom naučite da je iskrenost i poštenje najveća odlika svakog čovjeka, makar vijest bila i loša ali ako je iskrena pokrenuti će više pozitivne reakcije nego bjesomučno drukanje. To je moje razmišljanje, molim bez uvreda. Hvala.

Ako Mol preuzme INU neće moći ništa napraviti jer je ugovor potpisan sa PTKM do 2011.Zašto do 2011?

Zato što će skladišta za plin biti gotova do 2011g.

Petrokemija je izgubila zbog toga što nije prodavala gnojivo po tržišnim cijenama u u prvom polugodištu
cca 200 miliona kuna.Sada ja postavljam vama pitanje koliko je zaradila zato što je imala jeftiniji plin?
Kalkulator u ruke ,sigurno ćete se ugodno iznenaditi i sve će vam biti jasno.

SAM PROTIV SVIH


cijena plina gore, ali gnojiva ce pojeftiniti, ipak je Toda ovdje BIG BIOSS [bye], a na izvoz zaboravite [bye]

Prije bih rekao da su glavne gazde oni iz EU. Samo da te podsjetim da je pokrenuto poglavlje o tržišnom natjecanju koje Hrvatska "mora" ispuniti. Kako?… Ti nam ponudi odgovor !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


cijena plina gore, ali gnojiva ce pojeftiniti, ipak je Toda ovdje BIG BIOSS [bye], a na izvoz zaboravite [bye]

Baš se događa suprotno u svjetu cijena plina dolje a cijena gnojiva gore kolega ZNANAC.

SAM PROTIV SVIH

Ali dobro je kada se vi motate oko ove dionice ipak cijenim vaše znanje.Dobar znak.

SAM PROTIV SVIH


Ako Mol preuzme INU neće moći ništa napraviti jer je ugovor potpisan sa PTKM do 2011.Zašto do 2011?

Zato što će skladišta za plin biti gotova do 2011g.

Petrokemija je izgubila zbog toga što nije prodavala gnojivo po tržišnim cijenama u u prvom polugodištu
cca 200 miliona kuna.Sada ja postavljam vama pitanje koliko je zaradila zato što je imala jeftiniji plin?

Koliko ce izgubiti zbog Todoričeve gladi za širenjem , a ima podršku Vlade i svih koji nešto znace u ovoj zemlji?

big bos nisi mi odgovorio na pitanje, ali to je ionako normalno da se preskacu pitanja na koje se nema odgovora?

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"


Isti vukovi samo drugi nickovi……..

Ti isti nickovi čekaju INU na 1000 Kn [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



cijena plina gore, ali gnojiva ce pojeftiniti, ipak je Toda ovdje BIG BIOSS [bye], a na izvoz zaboravite [bye]

Baš se događa suprotno u svjetu cijena plina dolje a cijena gnojiva gore kolega ZNANAC.
[/quote]

Vidjet cemo koliko još erste može kupiti……a što onda….kratka frizura kolege, šišanje na nulu, radnici dobivaju dionice po 100 kn, bit ce ovdje navale na prodaji, što ce AZ -u svakako odgovarati, a Erste-u nikako….
A vi, što ce te vi???

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

New Report

Close