PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za sve detaljnije informacije molimo da se obratite predsjedniku Vlade dr. Sanaderu i potpredsjedniku g. Polančecu. U hitnim slučajevima…….dežurnom liječniku! U medjuvremenu uzimati lijekove kako je propisano. Novu terapiju će vam prepisati svakako prije…….izbora. [proud] [rolleyes] [bye]
Šala mala……..

marcello

na TA sam stavio svoju analizu za PTKM.

ako se nastavi rastuci trend , cini se da nema bolje dionice za imati u ovom trenutku.

a ako se trend okrene…
a sta sad….shit happens.

S obozirom da neki forumaši (uključujući i mene) ne čitaju temu TA, prenosim analziru za PTKM kolege tigrusa. Nek se nađe pri ruci…..

"jedna analiza za PTKM.
temelji se na pretpostavci da smo u rastucem trendu.

1. ako momentum prekrizi nultu liniju imamo buy signal
2. na STOH grafu imamo krizanje linija u preprodanom podrucju – ispod 20. to je buy signal
3. RSI je trenutno ohladen i nalazi se ispod 50, kad prodje 50 imamo buy signal
4. ako predpostavimo da se nalazimo u rastucem trendu onda priblizavanje histograma nultoj liniji predstavlja dobru mogucnost za povoljnu kupnju, plus ponovno krizanje je vrlo blizu!
5. povecanje volumena pokazuje povecani interes za ovu dionicu. jel li dovoljno pala?
imamo u crvenim elipsama slican dogadaj
6. cini mi se da se formira "salica" – zute linije
7. ako je zavrsila "zastava" onda bi rast trebao biti jednako velik kao i prethodni – onaj prije pojavljavanja "zastave" – cca 30kn
8. SMA 10 je vec odavno prekrizio SMA 50 i to je buy signal

ps. kljucno pitanje je:
jesmo li u rastucem trendu? "

marcello

Tržište gnojiva se polagano oporavlja jer kreditna kriza nestaje i ponovo dolaze sredstva za kreditiranje kupovine gnojiva……… Takva je situacija na svjetskom tržištu….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kako mi druge dionice rastu, ja ih lijepo prodajem i kupujem Petrokemiju. Baš fino da ima toliko dionica Petrokemije na prodaju, čak mislim da ću, ako i dalje ostalo nastavi rasti, a petrokomija ostane ispod 80 kn, ući potpuno u Petrokemiju (vjerojatno ću ipak ostaviti Dioki, ako baš i on ne poludi). Odavno mislim da je Petrokemija jedna od najpodcjenjenijih dionica na našoj burzi, a pogotovo sad kad su mnoge dionice rasle i više od 50%, a Petrokemija mnogo manje.

Ako ovih dana nisi u PTKM, nisi cool. [cool]

Samo me zanima tko je to skriveni na prodaji? I kad je kupio da ima toliko za prodati?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kako mi druge dionice rastu, ja ih lijepo prodajem i kupujem Petrokemiju. Baš fino da ima toliko dionica Petrokemije na prodaju, čak mislim da ću, ako i dalje ostalo nastavi rasti, a petrokomija ostane ispod 80 kn, ući potpuno u Petrokemiju (vjerojatno ću ipak ostaviti Dioki, ako baš i on ne poludi). Odavno mislim da je Petrokemija jedna od najpodcjenjenijih dionica na našoj burzi, a pogotovo sad kad su mnoge dionice rasle i više od 50%, a Petrokemija mnogo manje.

kolega – sto se tice postotnog rast dionica, kljucan je beta koeficijent.

kod PTKM je oko 0,6-0,7 , a to znaci da dionica sporije pada, ali i sporije raste od trzista.
visoki beta ima npr. IGH i LEDO, a nizak imaju HT, PTKM, ERNT….

Petrokemija je dionica za strpljive, oduvijek bila. No, za rast trebaju argumenti i poticaj. Kada imaš argumente, a nemaš poticaj za rast, neće rasti. Može se drveniti dugo na jednoj razini pa onda naglo skočiti i do više desetaka posto, sve ovisi da li je poticaj došao. Poticaj = rast, da li postoji poticaj?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Petrokemija je dionica za strpljive, oduvijek bila. No, za rast trebaju argumenti i poticaj. Kada imaš argumente, a nemaš poticaj za rast, neće rasti. Može se drveniti dugo na jednoj razini pa onda naglo skočiti i do više desetaka posto, sve ovisi da li je poticaj došao. Poticaj = rast, da li postoji poticaj?

poticaj ima samo u obliku oscilatora i TA.
JDPL i ULPL su isto imali samo takav poticaj.


Petrokemija je dionica za strpljive, oduvijek bila. No, za rast trebaju argumenti i poticaj. Kada imaš argumente, a nemaš poticaj za rast, neće rasti. Može se drveniti dugo na jednoj razini pa onda naglo skočiti i do više desetaka posto, sve ovisi da li je poticaj došao. Poticaj = rast, da li postoji poticaj?

Moje mišljenje je da će 1q biti pozitivan, a ako uzmemo u obzir da Petrokemija nije radila cijeli sječanj to je jako dobar rezultat. Dali će to biti dovoljan poticaj, gdje će na zse malo koja firma izbaciti dobar 1q vidjet ćemo.
Naravno ovo je samo moje mišljenje i nije nikakav druk ili poziv na kupnju

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


kolega – sto se tice postotnog rast dionica, kljucan je beta koeficijent.

kod PTKM je oko 0,6-0,7 , a to znaci da dionica sporije pada, ali i sporije raste od trzista.
visoki beta ima npr. IGH i LEDO, a nizak imaju HT, PTKM, ERNT….


Ne bi rekao, Možda u prosjeku, ali PTKM je izrazito brzo padala od 200 do 60 kn, nakon što su mirovinci prestali držati cijenu. Isto tako, znala je naglo porasti. S obzirom na to da je P/BV = 0,1 ova dionica je daleko od realne cijene i volatilnost bi trebala biti vrlo visoka.

topalov5, ukoliko zelis da ova dionica raste nemoj pisati na ovoj temi jer kad napišeš da je p/b=0,1 a on iznosi 0,25, možeš samo rastjerat ono malo naivnih što još imaju kune na racunu. istina je da je ptkm od velikih dionica jedna od najpodcijenjenijih ali je P/BV jedan od najlakših parametara za provjeriti.
evo ja malo razmišljao ovih dana pa vam se opet pridružio u imanju iste s par 100 kom.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3279503/index.do

Udjele u vlasništvu Prirodnog plina trebali bi imati HEP, Plinacro, Petrokemija, Gradska plinara Zagreb (najveći distributer plina u RH) i Vlada.
LNG terminal bit će na Krku, a navodno bi Prirodni plin Inu mogao istisnuti iz LNG Hrvatske…

izvori, bliski Plinacru, kažu da izjava o osnivanju LNG Hrvatska ne znači ništa i ne obvezuje ni na što nego se čeka otkup tvrtke Prirodni plin koja bi navodno mogla zamijeniti, odnosno istisnuti Inu iz te tvrtke. U Ini pak tvrde posve suprotno.

evo ja malo razmišljao ovih dana pa vam se opet pridružio u imanju iste s par 100 kom.

Kolega skeptično ste pisali prema petrokemiji prije 10-tak dana, a sad je ipak imate u portfelju .
Da li imate neke nove informacije u svezi poslovanja petrokemije ili nešto što bi moglo koristiti nama dioničarima pa ste promijenili stav i ipak uložili u ovu dionicu.
Također pitanje : "da li ste odustali od adrisa"?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close