PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ostaje činjenica da neki sad kukaju zbog "nerealnog pada", a kad je dionica nerealno rasla nakon očajnih financijskih rezultata vikali su da je to sve normalno i da će rasti još 10x više.

Ja nisam jedini koji je upozoravao, čak bi se stavio u "Galinčevu školu", jer nakon nerealnog rasta slijedi nerealan pad, svak tko ima imalo mozga i sposobnosti razumno razlučivati je to mogao i sam zaključiti.

Ali ova dionica prednjači po broju navlakačkih nickova i načinom na koji oni djeluju i obračunavaju se s neistomišljenicima, od ponuda za suradnju i zajedničkim navlačenjem do prijetnji.

@octopus
Imaš ulaz 60 kn jedino ako ti ih je čača ostavio, svaki ozbiljniji ulagač je računao sa padom dionica PTKM, ali baš ovolikim to nitko nije, evo iskreno ja sam očekivao pad do nekih 180 kn i planirao sam nadokup, ali kako je taj pad krenuo naglo, tako sam se i ja naglo predomislio.

Da li je došlo do neke promjene u poslovanju Petrokemije pa je zato cijena pala 23% do ovog trenutka? Pitanje je ironično naravno.

teska vremena prijatelju moj



@octopus

Imaš ulaz 60 kn jedino ako ti ih je čača ostavio, svaki ozbiljniji ulagač je računao sa padom dionica PTKM, ali baš ovolikim to nitko nije, evo iskreno ja sam očekivao pad do nekih 180 kn i planirao sam nadokup, ali kako je taj pad krenuo naglo, tako sam se i ja naglo predomislio.

čača mi nije ostavia ništa …to uzimam kao dobru stvar jer je još živ [smiley]
pa nije to tolko daleko ….kraj 2004 mislim …

za ne vjerovati što budale uradiše od PTKM, s prodanih 3865 komada (niti 0,5 mil. kn prometa) srušili su cijenu -22,39%
evo ja bih doista molio ako je to prodavao danas netko s ovog foruma, da nam objasni svoju ulagačku logiku kojom se vodio????
jednostavno mi je neshvatljivo da netko nakon više godina ulaganja može ovako idiotski rasprodavati dionicu koja se pred petnaestak dan tržila po skoro 200 kn, a čija firma je ostvarila rast dobiti od +700% !
čekam objašnjenje. hvala

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


Od septembra dalje nisam više u PTKM, ali sam bio godinu u pol u njoj, svaki dan pratio postove, se sekirao, živcirao, tako da sam još uvijek "emocionalno" vezan na ovu dionicu, zato i ovaj post.

To je kolega samo jedan od dokaza da dugoročno investiranje i nema previše smisla,držanje dionice do godinu dvije ispada najbolje,sve drugo morate imati jaki bulish.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

@ octopus
Ma nisam ni mislio da ti je čača umro, več da je radnik PTKM pa je kupio po povlaštenim uvjetima!

Ja sam nekaj ubol danas … pa kak’ bu …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...

Sada za 12 milijuna Kn možeš kupiti 100 000 dionica……… Dok prije 15 dana mogao si kupiti oko 50 000 dionica, sada možemo očekivati da se zatvore problemi onih koji su imali

oni će prodati i uslijediti će rast………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


za ne vjerovati što budale uradiše od PTKM, s prodanih 3865 komada (niti 0,5 mil. kn prometa) srušili su cijenu -22,39%
evo ja bih doista molio ako je to prodavao danas netko s ovog foruma, da nam objasni svoju ulagačku logiku kojom se vodio????
jednostavno mi je neshvatljivo da netko nakon više godina ulaganja može ovako idiotski rasprodavati dionicu koja se pred petnaestak dan tržila po skoro 200 kn, a čija firma je ostvarila rast dobiti od +700% !
čekam objašnjenje. hvala

***obrisano***

A tko zna gdje ćemo bit kad dođe prava kriza realnog sektora jer ovu dionicu više nema tko spasiti, otvoren joj je put do dna. OMF-ovi su kupovali ko ludi, napravili su sve što se može i preko toga da je spase od sloma, u par tjedana kupili preko 20% svih raspoloživih dionica, ali usprkos svemu tome (kako sad stvari stoje) izgleda da je od sloma neće uspjeti spasiti.

@Mumaro,

Slična situacija, što se tiče kemijske industrije koja je izuzetno slabo prošla u ovoj financijskoj krizi u Njemačkoj, konkretni primjeri (cijena dionica u EUR, početak septembra/danas) :

K + S (preko 80/31,6) ; LANXESS (27/11); BASF (45/25,2)……

Sve ove firme su imale pozitivne izvještaje po 3. kvartalu, očekuje se pozitiva i na kraju 2008, a zbog loših izgleda/procjena analitičara za kemijsku industriju u 2009/2010… (recesija, kriza, drastičan pad potražnje…) nastavlja se razprodaja (u njemačkom Talfahrt) ovih dionica.
Nije PTKM nikakav izuzetak (ni DIOKI, ali to je več neka druga tema), iako se slažem da je bio tako drastički pad u poslednjim danima zaista neočekivan.
Dali je to znak za uopštu paniku, samo urgentni izlaz nekog velikog dioničara,ili su to samo špekulacije mirovinskih fondova, če se izkristalizirat u narednim danima.



za ne vjerovati što budale uradiše od PTKM, s prodanih 3865 komada (niti 0,5 mil. kn prometa) srušili su cijenu -22,39%
evo ja bih doista molio ako je to prodavao danas netko s ovog foruma, da nam objasni svoju ulagačku logiku kojom se vodio????
jednostavno mi je neshvatljivo da netko nakon više godina ulaganja može ovako idiotski rasprodavati dionicu koja se pred petnaestak dan tržila po skoro 200 kn, a čija firma je ostvarila rast dobiti od +700% !
čekam objašnjenje. hvala

Zaključio je da mu je bolje danas prodati za 109kn nego za par mjeseci po 29kn. Prije mjesec dana su se ljudi smijali onima koji su prodavali za 220kn i nazivali ih budalama koje jeftino rasprodaju portfelj i uvjeravali ih da će zbog toga zažalit. A vidi nas sad.

A tko zna gdje ćemo bit kad dođe prava kriza realnog sektora jer ovu dionicu više nema tko spasiti, otvoren joj je put do dna. OMF-ovi su kupovali ko ludi, napravili su sve što se može i preko toga da je spase od sloma, u par tjedana kupili preko 20% svih raspoloživih dionica, ali usprkos svemu tome (kako sad stvari stoje) izgleda da je od sloma neće uspjeti spasiti.
[/quote]

odličan potez, sad je PTKM po 125 kn, još jednom čestitke majstoru koji je prodao na 109! a sutra kad krene odbijanac bit će i preko 130 kn. onda mu još jednom objasni kako je pametno postupio jer je prodao!

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Stara igra, netko pred sam kraj podiže cijenu, ne samo PTKM već vecine dionica koje sačinjavaju Crobex, žele umjetno ublažiti pad. Ali ako Ameri i danas završe u crveno (a trenutno su crveni), sutra je gledamo ispod 100kn.

Kolega, pratila sam dionicu cijeli dan, vidjela kako nju rusili u konkretnom trenutku sa 126 na 125 sa 7 dionica, sto otvorilo daljni pad ka 109, a poslije svima bila vrlo interesantna i na 120. Ovo kako Vi kazete, umjetno podizanje cijene za promjenu desilo se na jedno par-tri tisuce komada.Inace, objektivno sagledati situaciju dosta tesko i ulagacima sa velikim iskustvom a kamo li nama. Danas nakon duge apstinencije i sama usla nazad pa se cujemo za par godina. [smiley]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close