PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Geronimo, zahvaljujem sto si me prisjetio i kopirao taj komentar jer je koristan. Vidim da spominjes ljude niske inteligencije, ja sam smatrao da takvih nema na ovom forumu i da nije potrebno nikom objasnjavati kao "covjeku niske inteligencije". Ali, ako jest, u gornjem komentaru ti pišem kako fin. pokazatelji nisu presudni u odabiru dionice, odnosno nije presudna "Mikina formula", a OMX sam uzeo kao primjer. Kao sto i sam vidis, imao je odlične pokazatelje, a cijena je pala. S druge strane npr. kad sam kupovao IGH po 3900kn i pisao o tome (neki su čak kopirali tu kupovinu i kasnije se javno zahvaljivali, iako ja te zahvale ne primam jer nisam nikom rekao da kupi), IGH je po pokazateljima bio jedan od najprecijenjenijih građevinara. Mislim da još imam excel tablice iz tog doba pa ih mogu postati ako nekom trebaju. A znamo što je bilo s tim "precijenjenim" IGH, otisao je na 16.000kn.

Važeći podaci za uredovni dan 05.09.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 162.964 4,88 Skrb. račun
4. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 87.502 2,62 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 62.145 1,86 Skrb. račun
7. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 46.679 1,40 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 41.983 1,26 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. HPB D.D. 38.672 1,16 Skrb. račun
Ukupno: 66,67

marcello

Radnici još nisu dobili iz SDA obavijesti da su im dionice prebačene na njihov račun, a uskoro završava prvih 3 mjeseca lock-up perioda i to za penziče koji su i najviše kupovali. Ne samo da nisu dobili obavijesti nego nisu dobili ni brojeve svojih računa, netko je gadno zašteko, po nekim info problem je nastao u krivim adresama i to "samo "700. te dok se to ne ispravi ne šalje se nikome

Predsjednik RH posjetio štand Petrokemije 8.9.2008
——————————————————————————–

Proteklog je vikenda na sajamskom prostoru Gudovac održan 16. jesenski međunarodni bjelovarski sajam, jedinstvena stočarsko – poljoprivredna i gospodarska izložba u RH. Sponzor ovogodišnjeg sajma bila je kutinska Petrokemija, a otvorio ga je predsjednik Republike Stjepan Mesić. On je prilikom obilaska sajma posjetio štand Petrokemije i zadržao se u kraćem razgovoru s članovima Uprave. «Upoznali smo predsjednika Mesića s tim da Petrokemija ove godine slavi 40 godina postojanja, kao i da smo u tom razdoblju proizveli 40 milijuna tona gnojiva», kazao je predsjednik Uprave tvrtke Boris Mesarić.

Od ove godine Bjelovarski sajam nalazi se na popisu svjetskih poljoprivrednih sajmova, a organizatori ističu kako od njega žele stvoriti jedan od najboljih sajmova takve vrste u Europi. Uz predsjednika Republike na otvorenju 16. jesenskog međunarodnog bjelovarskog sajma bili su prisutni brojni ministri i diplomatski predstavnici, te mnogi ugledni političari. «Mi smo reducirali nastupe na sajmovima, ali Bjelovarski sajam nam je važan i dalje na njega dolazimo. Našli smo vremena da dođemo i čujemo kritike, pohvale i pitanja naših kupaca, jer takav kontakt i dalje je nezamjenjiv», zaključio je Mesarić.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Sinoć gledam u dnevniku Sanader se obrušio na menandžment javnih poduzeća i skresat će im plaće zato što imaju gubitke HŽ… . Hoće li Mesarić dobiti povišicu zato što vodi državnu firmu koja je u plusu, a bit će u velikom plusu ? Osim toga pomaže Vladi i državi da "kontrolira cijene poljoprivrenih proizvoda" i velikim kupcima da ostvaruju veliki profit sa visokim maržama i gnojivom jeftinijim 40-50 % od tržišnih cijena. Tko dobiva i što za uzvrat pitanje je sad ? Na jednoj strani frka kad netko loše radi, a na drugoj isti taj onome tko je dobar i odličan, neda da bude još bolji ! Do kada ?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Menjava igralcev na nemškem borznem igrišču
Dejan Pavel
vsi članki avtorja

Katere delnice zapuščajo nemške borzne indekse in katere vstopajo

Pri indeksu DAX, vodilnem delniškem indeksu nemške borze, bo 22. septembra prišlo do sprememb. Tako bo koncern TUI, ki je v zadnjem času znano po špekulacijah o prodaji hčerinske družbe Hapag Lloyd, nadomestilo podjetje K+S. Vodstvo le-tega si od borznega indeksa DAX obeta več popularnosti na trgu.

K+S se ukvarja z proizvodnjo umetnih gnojil: podjetje je letos že dvakrat dvignilo napoved za letni prihodek. Dvig razlagajo s povečanim povpraševanjem po prehrambenih izdelkih, zaradi česar kmetje v prizadevanju za še boljši in obilnejši pridelek uporabljajo več gnojil.

Delnica se je od lanskega leta povišala 3 kratno, v treh letih pa se je njena borzna vrednost povišala za 5 krat. V petletnem obdobju se je vrednost delnice povišala za približno 319%. Nekateri strokovnjaki pa opozarjajo, da bi lahko nižanje cen kmetijskih pridelkov zelo negativno vplivalo na vrednost delnice.
Vodstvo nemške borze je razmišljalo tudi o zamenjavi oslabljene delnice Hypo Real Estate (nepremičninski holding) z delnico koncerna Salzgitter (železarski koncern). Do zamenjave vseeno ni prišlo. V koncernu Salzgitter pravijo, da so rajši na vrhu "druge lige" kot poraženci v prvi.

08.09.2008
http://www.finance.si/222696

vidi se da nije druk na gore a i ne na dole [smiley]

treba još čekat razvoj događaja…

pozdrav svima, posebno ekipi koja na veliko deli kece…. [lol]

Evo iste informacije s izvora:
"September 4, 2008

Experience Growth
K+S Aktiengesellschaft is promoted to the DAX®
Yesterday evening, the Deutsche Börse AG decided at a meeting of its Working Committee on Equity Indices to include K+S Aktiengesellschaft in the DAX®. Starting from 22 September 2008, K+S will thus be the first commodities stock to be listed on the most important stock exchange index in Germany.

“We are pleased with our inclusion in the group of the 30 largest publicly traded companies in Germany. It is an honour and a challenge for all employees of the Company, because without their flexibility and personal commitment, we would not have achieved this", explained Norbert Steiner, Chairman of the Board of Executive Directors of K+S Aktiengesellschaft.

In recent years, strong growth, in particular in the emerging market countries, has tangibly increased the demand for raw materials and thus also for mineral fertilizers. The fact that K+S is one of the world’s most significant suppliers of fertilizers and salt is now paying off. For over 100 years, the Company has stood for knowledge and experience in the areas of fertilizers and salt as well as for consistently high product quality and efficient workflows. “In the future too, our focus will be on long-term and sustainable growth in the interest of all our stakeholders. Our promotion to the DAX® has further strengthened our commitment to this goal“, said Steiner.

Experience Growth
The K+S Group is one of the world’s leading suppliers of speciality and standard fertilizers, plant care as well as salt products. With its products and brands, K+S offers its customers a range of needs-based goods and services which provides growth opportunities in virtually every sphere of daily life"

http://www.k-plus-s.com/en/home/index.html

marcello

ja jedino što mogu reći da je prodajna cijena gnojiva jeftinija nego što koštaju sirovine
tako da znam da je nekom u interesu da ovo uzme za đaba, a znam i kome
a ova napuhavanja i priče koje kakve o Gudovcima, sajmovima, Kini i kupovini gnojiva je tako sporadično i glupo je u opće o tome govorit i trošiti riječi

Don Alfonso


ja jedino što mogu reći da je prodajna cijena gnojiva jeftinija nego što koštaju sirovine
tako da znam da je nekom u interesu da ovo uzme za đaba, a znam i kome
a ova napuhavanja i priče koje kakve o Gudovcima, sajmovima, Kini i kupovini gnojiva je tako sporadično i glupo je u opće o tome govorit i trošiti riječi

djelomicno se slazem alfonso s tobom, no u konacnici jednima manjim dijelom bilo kakve carine u Kini, ili drugdje ipak utjecu na cijenu gnojiva u inozemstvu pa tako i na prihode od PTKM.

Posto smo pred ulaskom u EU, a Komisija EU danas sve gleda, nece ovo ici za djabe i netransparentno…ali da, naravno da je nekome u interesu da uzme za djaba, pa i vidis da su angazirali sposobne manipulatore da drukaju na dolje..

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Jel’ se to ask ukopao u rovove, danas ništa od trgovanja ili tek nakon 15 sati? Može li netko dati k/p. Hvala!

marcello

Kupnja – PTKM-R-A
9 239,04
51 239,03
180 239,00
81 237,01
8 235,02

Prodaja – PTKM-R-A
40 244,00
50 245,50
25 246,00
50 246,99
50 249,92

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Angriff, 09.09.2008. u 15:55
Sinoć gledam u dnevniku Sanader se obrušio na menandžment javnih poduzeća i skresat će im plaće zato što imaju gubitke HŽ… . Hoće li Mesarić dobiti povišicu zato što vodi državnu firmu koja je u plusu, a bit će u velikom plusu ?

Pažljivo sam slušano navedenu Sanaderovu izjavu-govorio je samo o snižavanju plaća managementa u državnim firmama gubitašima, a ne u svim državnim firmama. A i to je rekao samo zato što su tu temu potaknuli sindikati (koji su govorili o svim državnim firmama), dakle radi se o još jednoj izjavi za dnevno političku upotrebu.

09.09.2008

Temeljem Odluke Vlade RH o načinu prodaje, cijeni, posebnim pogodnostima, vremenu prodaje i uvjetima prodaje dionica Petrokemije d.d., radnicima, bivšim radnicima i umirovljenicima Petrokemije d.d. od 24. travnja 2008. godine, te svim daljnjim izmjenama i dopune iste, utvrđeni su rokovi zabrane raspolaganja dionicama Petrokemije d.d.

Središnja depozitarna agencija d.d. obavještava dioničare kojima je određena zabrana raspolaganja u trajanju od 1 mjesec da će skinuti navedenu zabranu raspolaganja, odnosno izvršiti preknjižbu dionica s pozicije zabrane raspolaganja na odgovarajuću poziciju (slobodnu ili založenu) tako da će dana 06.10.2008. biti moguće raspolaganje predmetnim dionicama.

Ušao HPB skrbnički na 10. mjesto. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ma nije uopće bitno hoći li Sanaderr skinuti plaće "managerima", važno je da ima plina, da proizvodnja ide i da dolar raste a ako će Rusi plaćati gnojivo u $ eto sreće. Navodno se nigdje u Europi ne može kupiti traktor jer su Rusi sve pokupovali…. A sada oni imaju novaca kao u priči…. Znači cijena će sigurno ići prema gore. Treba pričekati koji dan da se bivši zaposlenici "istresu", fondovi će to pokupiti bez problema, mi mali bi se isto mogli malo ogrebati oko toga ***obrisano*** [thumbsup]

New Report

Close