PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Direktor HEP Plina d.o.o. Nikola Liović u Osijeku se osvrnio o aktualnoj temi: tarifnog sustava i cijeni prirodnog plina.
Kazao je da je njihova cijena nešto niža od ostalih distributera plina i iznosi 1,9 KN/m3 sa PDV-om.
Njegove stručne službe su uputile mjerodavnima prijedlog tarifnih stavki s prosijećnim povećanjem cijena za približno 8%.
Korekciju cijena ne možemo očekivati prije ljeta ove godine kaže dotični g..

opala!

Opet price o urotama, beskrajna dosadna filozofiranja igre i navlacenja, ali sve je to nebitno jer nismo klinci u jutarnjem debatnom klubu i nema sudaca koji ce podjeliti nagrade (kino ulaznice i sl.) onom klubu koji bolje obrani zadanu teoriju (rast ili pad).

Jedini bitan pokazatelj je cijena (tj. kolicina novca u nasim dzepovima), a njeno kretanje ne ide u korist vlasnika dionica ptkm. I meni je to zao gledati jer sam i sam bio na njihovom mjestu i jos osjecam tugu kad se sjetim sredine travnja prosle godine kad su neki ovdje kupovali ptkm po 300kn, a neki nakon njih su bili sretni sto su kupili u srpnju po 285 jer su bili uvjereni kako su odlicno prosli i uhvatili dionicu po cijeni koja ce se moci samo sanjati za par mjeseci. Pocetkom 9/2006 je bila 220-230kn (peak na 239,98kn), godinu i 6 mjeseci poslje, pocektom 3/2008 je na 260-270kn.

To su tužne, ali istinite činjenice, sve ostalo su dosadna blebletanja. [yawn]

ATPL 3800 sada 2700……….
JDPL 850 sada 650…….
ERNT 3600 sada 2700….
HT – 390 sada 339……..
PTKM pošle godine 280 danas 270…….

Ovo je odnos između prošle godine i današnje…… Ovo je potvda da se na svim dionicama izgubila vrijednost ali ako si dugoročni računski igrač najmanje izgubiš i na PTKM ste mogli najmanje izgubiti ali ako si špekulant izgubiš najviše, ravno je ruletu ali i gore……..
Bilo gdje se ulaže novac treba se pomno istražiti i preispitati sve moguće situacije i ako ste spremni podnijeti najgoru situaciju ulažete u dionicu u kojoj ste spremni podnijeti najgore stvari……..
Pozdrav svim dioničarima PTKM još 10 dana do ukidanja anti dumping mjera od strane EU za PTKM………..[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Onom tko trguje na virutalnoj burzi sigurno ne pada tesko ova stagnacija i gubitak jer on nikad nije ni ocekivao da ce s dobiti nesto kupiti, a niti ce gubitkom nesto izgubiti, ali onom tko trguje realnim novcem kojeg moze pretvoriti u realne vrijednosti (laptope, lcd-e, mobitele, automobile, ljetovanja,..) i time značajno utjecati na ugodu svakodnevnog zivota i te kako tesko pada i stagnacija, a kamoli pad ptkm. Za razliku od nekih drugih dionica stagnacija ptkm pada vrlo tesko (skoro jednako tesko kao i pad) zbog toga sto je vecina kupila ptkm opijena stotinama prica kako je ova dionica dobitni jocker za brzo i lako bogacenje, kako ce vec sutra na 1000kn i time ucetvorostruciti nase portfelje. Ali umjesto ocekivanog ucetverostrucenja dosao je pad. Nazalost neki nemaju snage prihvatiti da su ispali gubitnici vec se tjese nerealnim ocekivanjima i neostvarivim snovima. Jasno mi je kad je netko slijepo zaljubljen u svoju curu/zenu pa kad nadje postara golog u odmaru popusi pricu da mu je susjedov pas strgnuo odjecu pa ovaj se sakrio u odmar dok ne nadje novu, ali kod dionica ne bi smjelo biti slijepe zaljubljenosti, onaj tko se zaljubljuje u dionice ne moze realno sagledati situaciju i sigurno ce na kraju popusiti. Dionice su cisto materijalno ulaganje, kad pogrijesis trebas imati snage sici s oblaka i reci “bio sam glup i zajebo sam” te sjesti i dobro razmisliti sto dalje. Ovdje mnogi nemaju snage sici s oblaka.

Toliko price zbog jedinog ispravnog zakljucka: ” sjesti i dobro razmisliti sto dalje. “

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Cartmann vam diže cijenu, a vi ga pljujete. Kaj god!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

a da ponovimo….
cijena če ići gore ili dole, kad veliki odluče uz dozvolu politike, vidimo, da 20 stalnih forumaša ne može podignut a isto i ne spustit cijenu (bilo koje dionice), ko ovo nije shvatio u ova 3 mjeseca, bolje, da ni ne ulaže više u dionice, nego prošeta do “financijskog savjetnika”, koji če mu preporučit neki fond, koji on prodaje…[lol]

a za dugoročne pozicije važi samo FI (fundamenti) a i za njega treba vrijeme, da dionica stane, gdje ji je mjesto, puno sam stvari naučio baš kod petrice i još uvijek sam u malom plusu poslije ove korekcije….
ipak se čini kako veliki igrači ovdje postaju malko nervozni, malo je slobodnih dionica izgleda po ovim cijenama, zato je ovdje new york koji če odradit posao, jer su profesinalci, a ne ko neki hr fond meneđeri….koji na kraju ispadnu veči drukeri bilo na gore bilo na dole, nego neki forumaši….
čekamo FI, pa čemo biti pametniji a za ovo vrijeme poznata poslovica “strpljen spašen” i nema se smisla se prepucavati za ovo vrijeme, osobno sam od svih ponešto naučio, a najbitnija je činjenica, da odluke primamo sami …
pozdrav svima od amatera

[thumbsup]

Meni je fascinantno kako kolega Cartmann iz svakog našeg posta izvuče ono što njemu paše – obruši se na to i tupi svoje i gotovo. Ja ne trgujem virutalno na burzi nego klincima u srednjoj ekonomskoj školi pokazujem osnove osnova trgovanja, fima cybertraders. 5 mjeseci nismo pipnuli portfelje i moj pokazuje ono što je na slici – da je do 1.11. do danas od svih dionica u mom virtualnom portfelju PTKM najmanje pala – 6%.

U stvarnom životu nisam nešto strašno zaradio ali u ovom rusvaju nisam ni izgubio i sad na dobrim temeljima gradim ostali dio godine. I sve ovo skupa se opet pretvara u pusta prepucavanja za koje nemam vremena[cool]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Cartmann vam diže cijenu, a vi ga pljujete. Kaj god!!

Nikad se ne prepirem na forumima s nikim, no Cartmann decidirano izjavljuje da sve radi zbog love pa sigurno -moram vjerovati i mirim se s tim da i ove postove pise radi svoje zarade: -ili pise u svoje ime , ili mu netko placa sta da pise.

PTKM vidim prvo kao firmu sa velikim potencijalom, i sposobnoscu da utjece na poboljsanje opceg ekonomskog stanje u HR, smanji deficit i donese profit svakom Hr. gradjanu koji ju kupi i ima strpljenja i mogucnosti drzati bez bojazni da ce izgubiti kapital kao u npr ERNT

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


Nikad se ne prepirem na forumima s nikim, no Cartmann decidirano izjavljuje da sve radi zbog love pa sigurno -moram vjerovati i mirim se s tim da i ove postove pise radi svoje zarade: -ili pise u svoje ime , ili mu netko placa sta da pise. PTKM vidim prvo kao firmu sa velikim potencijalom, i sposobnoscu da utjece na poboljsanje opceg ekonomskog stanje u HR, smanji deficit i donese profit svakom Hr. gradjanu koji ju kupi i ima strpljenja i mogucnosti drzati bez bojazni da ce izgubiti kapital kao u npr ERNT

Ali to je dobro, koliko se sjećam od 2004. godine do danas PTKM je porasla nekih 70 puta. Pa si ti misli.
[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Cartmann vam diže cijenu, a vi ga pljujete. Kaj god!!

A s ovim se apsolutno slažem…na ovoj temi se koleg pojavljuje ko gatalinka prije kiše…zadnji put kad se nakon apstinencije pojavio dogurali smo i do 350[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Ali to je dobro, koliko se sjećam od 2004. godine do danas PTKM je porasla nekih 70 puta. Pa si ti misli. [thumbsup]

izgleda da jos neko nije dokupio… [tongue]
mozda cete sutra al po asku… [proud]

osobno sam unutra i nije mi jasan ovaj izraz mrcvarenje… ako se ne varam cijena od 320-340 kn je bila nekoliko dana, tako da je mogao izaci svatko tko je htio…
onaj tko nije htio ili se nije snasao ili je ocekivao 1000 ili ne znam sto, neka mrcvari sebe ili onog tko ga je u nesto uvjeravao.
btw. ako je ulaz 265,a a izlaz 320 – to je 20 per cent… ili u kunama na 1000 kom (265 kkn) nešto preko 50 kkn s provizijama i ostalim margin glupostima…

ako nejde vise neka se bar mrcvari do 320-350 (ja bi ubacio smajlic ali mi neda)

pozdrav drukerima gori/doli

[shocked][shocked][shocked][rolleyes][lol]

http://www.poslovni.hr/72785.aspx
Braniteljima iz dobiti Fonda 127 mil. kuna
…………………Petar Lovrić, član UO fonda branitelja potvrđuje da se trenuto razrađuju tehnički aspekti vezani uz definiranje isplate u roku 60 dana od podnošenja zahtjeva za prodajom udjela, a odluka o izmjenama………………[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Po meni ovo je ključna odluka koja će omogućiti odmak od 60 dana za točnu pripremu koliko novca treba osigurati ,a u menjuveremenu stiže i dividenda.
Neće biti naglog pritiska na cijenu HT-r-a i INA-ra-a.[lol]
Crobex bi mogao ići gore a s tim u vezi i cijelo Rh tržište zajedno sa PTKM.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close