PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene i dalje brine činjenica da ne znamo i dalje koliko se troši drugih sirovina po toni gnojiva, a one su otišle od 80-300% gore ne plin.


Mene i dalje brine činjenica da ne znamo i dalje koliko se troši drugih sirovina po toni gnojiva, a one su otišle od 80-300% gore ne plin.

Pa kolega Vi ste prodali na 340kn i više – prema savjetima pande (vi ste mu se zahvaljivali), dobro ste zaradili jer ste kupovali na 270kn i prodali po gore navedenim razinama i vi se stvarno nemate više čega brinuti imate keš i to je to.
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Bojim se da PTKM polako a sigurno slijedi sudbini LRH, EIG, KABA…najlosijim izdanjima na zse. Nije to neki poziv na izlaz (neki ce mi odmah odgovoriti na drukam na dole da bi jeftino dokupio),ali imam jako los osjecaj.
[/b]

[sad]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Pa kolega Vi ste prodali na 340kn i više – prema savjetima pande (vi ste mu se zahvaljivali), dobro ste zaradili jer ste kupovali na 270kn i prodali po gore navedenim razinama i vi se stvarno nemate više čega brinuti imate keš i to je to.

Istina. Ali isto je tako istina da je cijena na razini sa početka 4 mjeseca prošle godine a sa dosta dobrom godinom iza sebe. Zato sam je ponovo kupio, recimo da je to bila dokapitalizacija dijela portfelja, 1:2,XY.

Ali i dalje mislim da će biti povoljnije od današnjih cijena. takvo stanje na tržištu


Goran8: ” Pa kolega Vi ste prodali na 340kn i više – prema savjetima pande (vi ste mu se zahvaljivali), dobro ste zaradili jer ste kupovali na 270kn i prodali po gore navedenim razinama i vi se stvarno nemate više čega brinuti imate keš i to je to. ” Istina. Ali isto je tako istina da je cijena na razini sa početka 4 mjeseca prošle godine a sa dosta dobrom godinom iza sebe. Zato sam je ponovo kupio, recimo da je to bila dokapitalizacija dijela portfelja, 1:2,XY. Ali i dalje mislim da će biti povoljnije od današnjih cijena. takvo stanje na tržištu

Čestitam,
Forum je mjesto gdje prije svega trebamo izmjenjivati informacije i mjesto gdje se nešto može naučiti.
Nije moralno drukati na gore ili dolje ovisno da li imaš ili ne dionice PTKM.
Puno sreće. prošli put ste pogodili, možda pogodite još koji put
Pozdrav svim dugoročnim investitorima i priljateljima u ovoj dionici posebno:
miki, big bossu, marcelu, bucu, vilmi, i ostalim

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

evo moje misljenje ————- ako vlada da zeleno svjetlo za prodaju INE taj isti dan se punim petrokemijom za sada mirujem

evo moje misljenje sljedeci tjedan nadokupljujem ptkm [wink]


1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 207.663 6,22 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 55.412 1,66 Skrb. račun
7. HPB D.D. 42.814 1,28 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 36.453 1,09 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 34.540 1,03 Skrb. račun
Ukupno: 79,54

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 209.663 6,28 Skrb. račun +2.000
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 55.412 1,66 Skrb. račun
7. HPB D.D. 42.814 1,28 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 36.053 1,08 Skrb. račun -400
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 34.540 1,03 Skrb. račun
Ukupno: 79,58

U petak 4.482 kom

janez:Ne zelim se mijesat ali stvaro vam jr osijecaj LOS a bogami i usporedba!!!!! LOŠE,LOŠE!!!!
Moje misljenje: Vlada +Mesaric su stvorili scenarij da PTKM prodaju(a moraju je prodati) sta skuplje jer i danasnja odluka o nepšoskupljenju plina ife u korist samoj PTKM.Sijetimo se na press.kon oko nove Mesaric je najavio poskupljenje te minimalno 30% vecu dobit u 2008 te niz drugih cinjenica koje u ovom trenutku idu prilog nikome drugem vec samoj firmi a ako firma dobro posluje cijena joj je veca a mi kao dionicari smo jos vise zadovoljniji.

p.s. nemozete usporedjivat EIG(1,zaposleni)……..Stvarno los osijecaj .Mozda zbog juga!!!!![proud]

Zaboravio reci !!!
Ako kojim slucajem mislite na scenarij koji se desio sa DDJH nema usporedbe!!! ZASTO???
Zato sta je Vlada POKLONILA dionice radnicima i to cca.250 mili.kuna i dala ih doslovce djabe .Sad se opet pitamo zasto????? E pa zato sta je bila izborna godina i to je ucinjeno par mijeseci prije izbora(250 MILIONA KN ,ALI SU MU ČAĆINE) A ja vas pitam oce li ovdije isto uciniti ??? NEČE!!!!! Jer im sada itekako triba PARA a takvu firmu mogo u dobro udat ito za velike novce!!!!

Živili[thumbsup]

evo mene opet !!!!!

Zamislite samo kakvi ce bitit 1Q-2008[lol] [lol] [lol]

Jedan veliki [kiss]

skoro je nevjerovatno, kako bi uvijek kad ima pozitvnih vijesti za ptkm, na tržištu dionica bilo sasvim negativno razpoloženje za kupnju iste (danas npr. ulpl, ina, ernte i sl.-izgledaju mnogim investitorima bolje prilike),
kad sam kupio ptkm stvarno sam vjerovao u pozitvan izhod ove priče ( ne toliko ko mika, i još uvijek vjerujem) ali, da če toliko “duuuugo” trajat ovo….
poslije ove korekcije crobexa, sve druge če mi u portfelju više odratit dok se ovo priča završi ali to je burza…
ne prodajem je, niti je neču osim ako opet počnu mutit sa FI ili ako če postat ptkm muzna krava za inu (sa višim cijenama plina iako je to za sada demantovano),
više toliko ne pratim zbog drugih obaveza ali me interesuje,scenario- ako ina prodaje skuplji plin u narednom periodu (ina može sigurno biti veči fokus za akviziciju mol-a ili omv-a, nego ptkm) ina ima veču dobit, dok ptkm posluje na granici profitabilnosti a i radnici imaju mogučnost kupnje inih dionica umesto ptkm,
svi u plusu vlada kod prodaje ine, radnici imaju posao u ptkm i inine dionice (kao u knjigama, radi u jednoj firmi a kupi druge za slučaj ako izgubiš posao:-)), vlada opet pobjeđuje(skuplja prodaja ine) etc, osim cijene dionice ptkm.r-a…
da se ovo ne makne, nego smo još ispod book-a, ipak je stvarno kompleksnija priča za amatera i malog dionićara kao što sam ja….

i još, kako če onaj paket (12%) o kojem je pričao mika na neki srbnički ili nešto slično, pa se i zato drži toliko nisko?

nije drukanje ni na kupnju ni na prodaju, ja sam još uvijek u poziciji “hold”

pozdrav svim neumornima

[thumbsup]

New Report

Close