PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pozdrav
molio bih vas iskusnije da mi pomognete oko nekih stvarčica
Naime, imam priliku otkupiti nekoliko paketa povlaštenih dionica ptkm od poznanika, pa me zanima da li postoji način da se to pravno sredi da nakon lock-up perioda dionice automatski postaju moje vlasništvo??? Ugovor kod javnog bilježnika?
Ili jednostavno moram ići na povjerenje da će poznanik prodati dionice kada mu ja to kažem i isplatiti mi lovu?

hvala unaprijed na odgovorima

ja imam sličnu situaciju sada na HT i radničkim i koliko vidim jedino možeš na povjerenje. Primjerice u HT ponudi striktno govore da ako se sumnja da sam radnik ne kupuje dionice da će ponuda biti nevažeća (ili nešto u tom stilu). možeš i na ugovor ali budući da se ovima iz HANFAe naglo probudila savjest nebi se čudio da to protumače kao torbarenje…

@cartmann

reci mi molim te koje gnojivo koriste KSST. Nikako da mi odgovoriš na to pitanje a stvarno me zanima.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

, pravno ti je to teško izvesti,

OBILJEŽENO 40 GODINA PETROKEMIJE
2. lipanj 2008

Povodom obilježavanja 40. godišnjice Petrokemije jučer su svečanu sjednicu održali Nadzorni odbor, Uprava i Poslovni kolegij naše tvrtke. 1. lipanj 1968. godine je datum kad je s poslovanjem započela INA – Tvornica petrokemijskih proizvoda u Kutini, nastala spajanjem Tvornice kemijskih proizvoda, tzv. Metana, i Tvornice dušičnih gnojiva. «Petrokemija je danas brand na svjetskom tržištu i kvaliteta naših proizvoda apsolutno je vrhunska. Iza nas je velikih 40 godina i kad pogledamo iza sebe možemo biti ponosni», istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić. Dodao je kako je u tom vremenu u Kutini proizvedeno gotovo 40 milijuna tona gnojiva. Čestitajući Petrokemiji godišnjicu kutinski gradonačelnik Davor Žmegač naglasio je kako ona ima budućnost, kao i odgovore na sve izazove. «Snaga Petrokemije, ali i grada Kutine, je u tome što je ona uvijek imala jasne planove daljnjeg razvoja i što ih je mogla sama ostvariti», zaključio je Žmegač. U okviru svečane sjednice Nadzorni odbor je imao i manji radni dio, unutar kojeg je dao suglasnost za osnivanje tvrtke kćeri Petrokemije u Sloveniji. «Dugoročno je najbolje da tamo imamo svoju tvrtku jer moramo imati zastupnika u EU», istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić. Tvrtka će biti osnovana u Novom Mestu.

http://www.petrokemija.hr

Evo sada je povoljna atmosfera u PTKM, jer izvoz je počeo jako djelovati na prihode

a nema zagađenja otkada je PTKM instalirala baklju ali i u samoj proizvodnji korigirala dakle poboljšala proizvodnju……
http://zrak.mzopu.hr/glavni.asp?menu=postaja&postaja=30

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


pozdrav
molio bih vas iskusnije da mi pomognete oko nekih stvarčica
Naime, imam priliku otkupiti nekoliko paketa povlaštenih dionica ptkm od poznanika, pa me zanima da li postoji način da se to pravno sredi da nakon lock-up perioda dionice automatski postaju moje vlasništvo??? Ugovor kod javnog bilježnika?
Ili jednostavno moram ići na povjerenje da će poznanik prodati dionice kada mu ja to kažem i isplatiti mi lovu?

hvala unaprijed na odgovorima

Teoretski bi mogao ići preko punomoći, jer je pravno moguce dati i primiti pravo punomoci za vlasnistvo, kupnju i prodaju dionica. Ipak, ako namjeravas uzeti veci broj paketa mogao bi doci pod povecalo Hanfe, iako je, ponavljam, zakonom dopusteno dati i primiti punomoc.

Ipak, pojavljivali su se neki novinski natpisi o tome pa bi sve trebalo detaljno ispitati, ne bi bilo prvi put da drzava krsi vlastite zakone. 🙂

http://www.limun.hr/main.aspx?id=91753&newsID=276580&Ticker=PTKM-R-A&Source=Z&Page=1



pozdrav
molio bih vas iskusnije da mi pomognete oko nekih stvarčica
Naime, imam priliku otkupiti nekoliko paketa povlaštenih dionica ptkm od poznanika, pa me zanima da li postoji način da se to pravno sredi da nakon lock-up perioda dionice automatski postaju moje vlasništvo??? Ugovor kod javnog bilježnika?
Ili jednostavno moram ići na povjerenje da će poznanik prodati dionice kada mu ja to kažem i isplatiti mi lovu?

hvala unaprijed na odgovorima

Teoretski bi mogao ići preko punomoći, jer je pravno moguce dati i primiti pravo punomoci za vlasnistvo, kupnju i prodaju dionica. Ipak, ako namjeravas uzeti veci broj paketa mogao bi doci pod povecalo Hanfe, iako je, ponavljam, zakonom dopusteno dati i primiti punomoc.

Ipak, pojavljivali su se neki novinski natpisi o tome pa bi sve trebalo detaljno ispitati, ne bi bilo prvi put da drzava krsi vlastite zakone. 🙂

http://www.limun.hr/main.aspx?id=91753&newsID=276580&Ticker=PTKM-R-A&Source=Z&Page=1
[/quote]

hvala

ne bi to bilo puno paketa, 3-4 negdje, ali me zanima da li može proći ako odemo kod javnog bilježnika i napravimo ugovor po kojem se imatelj dionica obvezuje da će po isteku lock-upa ili dosta nakon isteka prodati dionice po cijeni i u količini kojoj ja kažem i tada mi isplatit na račun??
Plus je to što djelomično poznajem osobu pa se nadam da neće biti problema 🙂

ne bi to bilo puno paketa, 3-4 negdje, ali me zanima da li može proći ako odemo kod javnog bilježnika i napravimo ugovor po kojem se imatelj dionica obvezuje da će po isteku lock-upa ili dosta nakon isteka prodati dionice po cijeni i u količini kojoj ja kažem i tada mi isplatit na račun??
Plus je to što djelomično poznajem osobu pa se nadam da neće biti problema 🙂

Prijatelju jedna bitna stvar u cijeloj toj priči, dali taj tvoj poznanik još radi u Petrokemiji ?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 73.762 2,21 Skrb. račun ovo je najbitnije ali dokle?
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.917 1,13 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 31.443 0,94 Skrb. račun
Ukupno: 80,51

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 73.762 2,21 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.917 1,13 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 31.443 0,94 Skrb. račun
Ukupno: 80,51

1767 dionica je opet otišlo u fond penzionera kojim upravlja ERSTE fond. Svi koji tamo drže lovu imaće para jednog dana za pravi gebis a ne neku plastikaru.

živjeli

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Da se vratimo na PTKM…

Vaš link

Izjavu o namjeri kupnje dionica Petrokemije potpisalo je 4046 radnika, bivših radnika i umirovljenika te tvrtke. … Za radnike s godinom staža cijena će najvjerojatnije biti oko 90 kuna. Zabrana prodaje iznosi od mjesec dana za radnike sa 40 godina staža do 12 mjeseci za one s manje od 10 godina. Iako se neslužbeno procjenjivalo da će za dionice zanimanje pokazati oko 8000 potencijalnih kupaca,…

Čak 4000 radnika nije željelo kupiti dionice PTKM po cijeni od cca. 75kn tj. 40 do 90kn. Zašto?


Čak 4000 radnika nije željelo kupiti dionice PTKM po cijeni od cca. 80kn tj. 40 do 90kn. Zašto?

Po tebi PTKM ima 8000 radnika a ima

stvarno zaposlenih

2.597 i svih može se reći da je 2597 kupilo i da ima i umirovljenika odnosno penzionera…………. [lol] [lol] a to nešto govori

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Čak 4000 radnika nije željelo kupiti dionice PTKM po cijeni od cca. 80kn tj. 40 do 90kn. Zašto?

Po tebi PTKM ima 8000 radnika a ima

stvarno zaposlenih

2.597 i svih 2597 je kupilo…………. [lol] [lol] a to nešto govori
[/quote]

Ne budi smjesan kad je svima poznato da je pravo na kupnju imalo 8000 bivsih i trenutnih zaposlenika.

Podatak koji si napisao ti pouzdano nije tocan.

Pogledao sam popis radnika koji je bio na internetu, tu je bilo umrlih, pa ima jako puno ljudi koji su odslili u države bivše Juge, a ima i puno ljudi sa sela koji nemaju pojma šta su to dionce, tako da je upisalo čak i više ljudi nego što sam očekivao(3.000). Možda je tome razlog što su mali paketi, pa su radnici lako mogli kupiti pošto je vrijednost paketa za njih bila cca 5.000kn.

Činjenica je da će uzeti 4046 radnika, i da će svatko imati po 100 dionica i da će većinski dio njih raspolagati s dionicama tek u 2 mjesecu 2009.

Don’t worry be happy…………
[lol] [thumbsup]

Hedge Funds Stay Locked in to Bullish Fertilizer Sector

http://biz.yahoo.com/indie/080529/1233_id.html?.v=2

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Da se vratimo na PTKM…

Vaš link

Izjavu o namjeri kupnje dionica Petrokemije potpisalo je 4046 radnika, bivših radnika i umirovljenika te tvrtke. … Za radnike s godinom staža cijena će najvjerojatnije biti oko 90 kuna. Zabrana prodaje iznosi od mjesec dana za radnike sa 40 godina staža do 12 mjeseci za one s manje od 10 godina. Iako se neslužbeno procjenjivalo da će za dionice zanimanje pokazati oko 8000 potencijalnih kupaca,…

Čak 4000 radnika nije željelo kupiti dionice PTKM po cijeni od cca. 75kn tj. 40 do 90kn. Zašto?

Reci slobodno!

ovo ti je dobar post i dat ću ti 100-tku. Da ne kažeš kako te nitko ne cijeni.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close