PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa dobro, prizmin post je moderiran već preko pola sata… I tako nam je rasprava zamrla… [embarass]

ja nisam uopce pratio stanje top10 zadnih 15 tak dana pa jeli moze netko nabacit stanje od recimo 5.5.2008

Evo stanje 09.05.08:
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 63.920 1,91 Skrb. račun a deset dana kasnije, t.j. 19.05. dolazi na mjesto
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 70.993 2,12 Skrb. račun……ispred Kapitalnog fonda
Povećanje broja dionica lako je izračunati………

marcello

MIslim da bi sadašnji i bivši zaposlenici Petrokemije trebali dići spomenik ekipi iz Erste mirovinaca, jer da nema tih pametnjakovića cijena bi bila debelo ispod 200 kuna.
Badava im se agenti španciraju po gradu i ekipu vuku za rukav dok imaju ovakav investitorski pristup. Ne želim reć da PTKM ne vrijedi, ali u ovim okolnostima barem 30-40% manje, a oni da imaju imalo pojma o investiranju mogli su istu količinu skupiti prosječno po 20% nižoj cijeni jer evidentno je da su oni jedini kupac i da nema njih na bidu bili bi debelo ispod 200 kn, a bojim se i ispod 150 kada krenu zaposlenički paketi.
Svaka im čast i slava.


MIslim da bi sadašnji i bivši zaposlenici Petrokemije trebali dići spomenik ekipi iz Erste mirovinaca, jer da nema tih pametnjakovića cijena bi bila debelo ispod 200 kuna.
Badava im se agenti španciraju po gradu i ekipu vuku za rukav dok imaju ovakav investitorski pristup. Ne želim reć da PTKM ne vrijedi, ali u ovim okolnostima barem 30-40% manje, a oni da imaju imalo pojma o investiranju mogli su istu količinu skupiti prosječno po 20% nižoj cijeni jer evidentno je da su oni jedini kupac i da nema njih na bidu bili bi debelo ispod 200 kn, a bojim se i ispod 150 kada krenu zaposlenički paketi.
Svaka im čast i slava.

Prijatelju pročitaj koji post unazad pa ćeš znati zašto nisu mogli i nemogu skupljati po 20% nižoj cijeni.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo novih informacija u vezi kretanja cijena gnojiva, očekuje se daljni rast cijena gnojiva, a zbog čega je razlog, jedan od razloga jeste potres u Kini, taj potres je oštetio kapacitete Sichuans koji se bave proizvodnjom gnojiva to je najjači potres u 58 godina koji se dogodio u regiji Sichuan, ta regija ima 4 najvećeg proizvođača gnojiva u Kini, i usto mnoge zemlje žele osigurati dovoljne količine gnojiva pa tako mnoge zemlje organiziraju tendere u vezi kupnje, stoga daljna potražnja za gnojivom je izvjesnija….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


MIslim da bi sadašnji i bivši zaposlenici Petrokemije trebali dići spomenik ekipi iz Erste mirovinaca, jer da nema tih pametnjakovića cijena bi bila debelo ispod 200 kuna.
Badava im se agenti španciraju po gradu i ekipu vuku za rukav dok imaju ovakav investitorski pristup. Ne želim reć da PTKM ne vrijedi, ali u ovim okolnostima barem 30-40% manje, a oni da imaju imalo pojma o investiranju mogli su istu količinu skupiti prosječno po 20% nižoj cijeni jer evidentno je da su oni jedini kupac i da nema njih na bidu bili bi debelo ispod 200 kn, a bojim se i ispod 150 kada krenu zaposlenički paketi.
Svaka im čast i slava.

Ajde se malo raspitaj koji mirovinski fond ove godine ima debelo najbolji prinos.Naglasak na debelo.
Pa kada saznas ces se iznenaditi da ove koje si prozvao da ne znaju investirati su trenutno razbili konkurenciju.Tvoj post upucuje na tvoje znanje i tvoju informiranost.

ZIVIO [cool]

SAM PROTIV SVIH

Da vidimo kakvo je trenutno kretanje cijene dionica Petrokemiji srodnoj kompaniji NEW ORIENTAL ENERGY & CHEM C 5,25% UP:
5.81 0.29 5.25%
as of 03:59 PM EDT on 05/20/2008 in USD (NASDAQ Delay: 15 mins.)Extended Hours

5.80 -0.01 -0.17%
as of 07:58 PM EDT on 05/20/08Add to Portfolio Add to Alerts Day Low 1:34 PM GMT 5.26
Day High 6:42 PM GMT 5.85
Range 0.59
Volume 262,217
30-Day Avg. Vol. 163,000
Difference 60.87%
Market Cap. 73.43 M
Change 3.66 M
Shares Out. 12.64 M
Percent Traded 2.07%
Revenue 38.99 M
Earnings 3.01 M
EPS (TTM) 0.41
52-Wk Low 8/27/07 2.93
52-Wk High 10/11/07 10.10
Range 7.17
Prev. Close 5/19/08 5.52
Today’s Open 5.50
Change -0.36%
Dividend (TTM) 0.00
Div. Yield (TTM) 0.00%
Beta —
P/E Ratio (TTM) 14.17
P/E Ratio (Fwd.)

marcello

..Ja mislim da bi dečec malo nadokupil po diskontu, a ne kuži da se iole veća količina na ovoj dionici ne može skupiti bez dizanja cijene. Pa ako netko misli da će radnici srušiti cijenu neka još malo pričeka i onda kupi po "fer" cijeni…Pametni u međuvremenu pomalo skupljaju i čekaju rasplet…

Vaš link

Komentirajući poskupljenje repromaterijala Pankretić je kazao kako su te cijene, u nekim segmentima, poput umjetnog gnojiva, još uvijek oko 20 posto manje nego u našem okruženju…

Zamoljen da komentira najave seljačkih prosvjeda zbog poskupljenja repromaterijala, Pankretić je podsjetio da je Vlada donijela određene odluke i preporuke kako bi se cijena umjetnog gnojiva bilo što niža, ali i upozorio da visoki ulazni troškovi kutinske Petrokemije utječu na tu cijenu, što se može odraziti i na cijenu poljoprivrednih proizvoda.

S tim da je ovo "nego" očito lapsus novinara…

Gledano realno, idemo lagano prema 200 kuna i to je očito. Možeš ti postat i na danskom jeziku ionako te nitko ne razumije, cijena pada i to je realno i to tako treba prihvatiti. Postaviti se što niže eventualno kupiti, što misliš da je predsjednik Uprave Erste htio kupiti PTKM, morao je za tu poziciju koju ima mora nešto dati a to je kupovati što mu država kaže jer bi već odavno PTKM bila na puno nižim razinama, cca. 150-180 kuna.

Dok sam ovo pisao zadnja 241 kuna, vidi se i 230 kuna. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




a moj sinek, cijene hrane divljaju, a za proizvodit hranu treba gnjojivo, pa sad ti malo racunaj, ako tebi sad trenutno igra 10kn dole ili gore na ovoj dionici koja se trzi ispod bv trenutacno, ali znate sta mi je palo na pamet w buffett je sad trenutacno u europi a njegova zadnja ulaganja su bila na podrucju prehrane, dovoljno je iskusan da zna da nema hrane bez gnjojiva a nasa petrica bi po njegovim standardima da je smjestena negdje u sad-u bila odlicno ulaganje. PTKM se uklapa u svim segmentima u njegovu filozofiju investiranja.


obrati paznu na promet na kojem se to dogadja

Cijena plina za PTKM je 1,05 Kn po m3 to potvrda za tu cijenu imate u INI-nom izvješću, prošlogodišnja cijena bila je 0,933 Kn po m3.

2008.Cijenu ćete dobiti tako što cijenu od 1.811 Kn oduzmete iznos za povlaštene potrošače od 0,75523 Kn = 1,05 Kn

2007. 1,811 Kn -0,86331 Kn = 0,93 Kn po m3 za 2007 godinu

Izvor: http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INA-fin2008-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

meni su u Fiminoj filijali Novi Beograd rekli da Petrohemija ima gi dobru perspektivu pa ne znadem
da li da to kupim po momentalnoj ceni ili da još sačekam
sad sam tu kod vas u Hrvacku pa kupujem hartije

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše

New Report

Close