PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Barbosa, 12.03.2021. u 19:30

ok kokega, u tvome postu se vide neki istočni pojmovi pa sam stoga pretpostavio da možda  domena nije iz hr.

 

također, ovo što si naveo je u slučaju istiskivanja a pbz namjerava napraviti povlačenje dionica sa uređenog tržišta a ne istiskivanje, kada i ako će jednog dana raditi istiskivanje, kako dionice više neće biti uvrštene na tk,  onda  će morati biti neka procjena…za sada, za aktualni delisting su uzeli ponder 832,45 kn po dionici za one dioničare koji glasuju protiv Odluke i koji zahtijevaju od Banke da Banka preuzme njihove dionice i to je to…

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/PBZ/COI-PBZ-164d2518111e19568227a13d36086b42.pdf

 

 

 

 

 

 

 

-delisting??

Pa svo vrijeme pisemo o istiskivanju i pravima koje ono nosi.

 

Eto link da ne mogu ponuditi manje od delisting price AKO JE TRGOVANO 1/3 RADNIH DANA NA BERZI.

 

O tempora o mores….

 

ja tebe ne kužim, jasno mi je da se raspravlja o boljoj opciji, prodati sad po delisting ponderu od 830 ili čekati istiskivanje ali o kakvih 1/3 trgovinskih dana ti pišeš kada će  dionica biti  delistirana sa burze ?

…pa i kolege su ti tu ranije postali da delistingom prestaje primjena zakona o tržištu kapitala kao i zpdd…kada se delistiraju, primjenjuje se zakon o trgovačkim društvima i to sam ti postao par postova ranije…što ti u stvari hoćeš?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

– Jeli dobio tko poziv na skupstinu?

Ja nisam.

Tko prodaje po 810 kn, ako se može dobiti 832, 45,doduše za par mjeseci po delistiranju sa burze.

Nagradno pitanje glasi:Glasati na skupštini protiv i uzeti 832,45 po dionici ili čekati istiskivanje koje može biti po manjoj cijeni, ili većoj, uz moguću dividendu.

Ovo je stvarno lutrija, a velike brojke su u igri.

Što mislite vlasnici dionica PBZa🤔🤔

 

@dabel

-Mislim da ce otkupiti dionice po visoj cijeni od 832.45 kn, ali razlika u cijeni i neizvjesnost dali ce biti ili ne nije vrijedno rizika.

Zato PROTIV.

Druga stvar je da je neizvjesnost oko globalnog trzista veca zbog pandemije i moze sve da pukne.

 

Jeli treba poziv za skupstinu 26.4 ili ne?

Hvala.

 

Mislim da neće slati poziv za skupštinu, već da obrazac o glasanju ZA-PROTIV možeš skinuti  sa stranice PBZa.

Pitanje da li moraš slati ako si ZA delistiranje??

dabel, 12.04.2021. u 13:51

Mislim da neće slati poziv za skupštinu, već da obrazac o glasanju ZA-PROTIV možeš skinuti  sa stranice PBZa.

Pitanje da li moraš slati ako si ZA delistiranje??

 

 

-Ok.Hvala.

Ako si ZA onda ostajes dionicar i cekas njihov sljedeci potez.

Dividenda, istiskivanje ili nista od toga.

Nista od toga je najgora opcija.

Dao sam u prethodnim postovima linkove sto se tice istiskivanja.

Ne moras da napravis bas nista.

Opusteno cekas njihov sljedeci potez.

 

 

-Znaci, SAMO AKO SI PROTIV moras da glasas.

Gdje će ovi moći prodati Pbz koji sad kupuju? Gdje ja mogu prodati kaba-r-a?

Hvala!

Dakle, banka je ponudila otkup po 835 kn, neki nisu htjeli a sad prodaju po 715 kn. Gdje je greška?

Hvala

kolege, kaj sad ispada @lojtra  da mi se isplati kupit PBz i imam siguran prinos?  kada  se ocekuje isplata? 🙂

Pa jel istekao rok ili što?

Ajde da netko ima 10 dionica pa je zaspao ali ovoga ima više…

ali takodjer mi niej bas  jasno.. pise tko je glasao protiv odluke da mu se isplacuje…

po tome ispada ako ja sad kupim da ne dobijem nista….

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/36783

Glasao sam protiv jer zelim prodati.

Bilo je oko 249.000 glasova protiv i preko 18.000.000 za.

Banka ce vjerovatno ici na istiskivanje i cijena istiskivanja ce vjerovatno biti veca od 832.45 kn i trebala bi biti preko 1000 kn jer banka ima 11 milijardi casha.

Puni su ko brod.

Jel se zna šta, do kad sad čekamo? Malo sam zaspao, šta sad sa tim dionicama na kraju? Gdje je pečat i kome se mogu žaliti? 😅

New Report

Close