PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 11.03.2021. u 14:06

Prije podjele dividende mogu otkupit vase dionice po cijeni koju oni odrede i onda dividendu podjelit..i ne mozete im nista

 

Pozdrav

 

 

 

-Na osnovu cega formiraju cijenu?

Ili mogu samo reci- evo ti 5kn po dionici ili nemas vise nista.

Sve znam i svjestan sam rizika,nigdje nisam napisa da treba kupovat,samo sam nezadovoljan sadašnjom ponudom i ne planiram ih prodat-predat po ovim uvjetima.

posmatrac, 10.03.2021. u 18:26

-Zanima me cijena istiskivanja u poredjenju sa cijenom delistiranja.

Koja bude veca?

za referentu vrijednost delistiranja imaš bar tržišni ponder a za squeeze, u svakom slučaju vrijednost ovisi o  iznosu otpremnine koji je odredio glavni dioničar, ako smatraš da iznos otpremnine nije primjeren, u cilju zaštite manjinskih dioničara predviđeno je sudsko ispitivanje primjerenosti otpremnine kojega će  na zahtjev manjinskog dioničara odrediti nadležni trgovački sud

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

-Evo nasao sam da sudski vjestak odredi cijenu za isplatu otpremnine.

S obzirom da imaju paretina i na stepen korupcije u nas , mogao bi vjestak da zaplese kako mu narede.

Nisam pametan.

 

Ma “fer” cijena u potencijalnom squeezu ce bit sigirno veca od ove…pa PBZ je ozbiljna firma i nece ulazit u reputacijski rizik zbog 2% vlasnistva…isto tako taj elaborat ce netko od procijenitelja trebat i potisat, nece ni oni ulazit u neke sulude kombinacije…a buduci se radi o jednoj od najvecih firmi u RH sigurno ce elaborat radit netko od “big four”…

Nemam PBZ i neckam se bili kupio…problem mi je sto mi bankarski sektor ne izgleda dobro u sljedecih par godina (a mozda i desetljeca)…

Rastimo zajedno...

Parica, 11.03.2021. u 18:45

Ma “fer” cijena u potencijalnom squeezu ce bit sigirno veca od ove…pa PBZ je ozbiljna firma i nece ulazit u reputacijski rizik zbog 2% vlasnistva…isto tako taj elaborat ce netko od procijenitelja trebat i potisat, nece ni oni ulazit u neke sulude kombinacije…a buduci se radi o jednoj od najvecih firmi u RH sigurno ce elaborat radit netko od “big four”…

Nemam PBZ i neckam se bili kupio…problem mi je sto mi bankarski sektor ne izgleda dobro u sljedecih par godina (a mozda i desetljeca)…

 

 

-Evo zaba ocekuje skidanje blokade na jesen od HNB kako bi mogli da pljusnu divku. Vijest od jucer.

I da , slazem se s tobom.

gospon Parica nista se vi nebrinite za bankarski sektor i Zaba i Pbz mogu isplatiti cijelokupni iznos trenutne cijene dionice kroz dividendu u sljedece 3-4 godine i da jos u 3-4 godine zarade dodatno luvu pogledajte samo adekvatnost kapitala Zabe ili Pbza a obe su bile do prosle godine redovno dividendne dionice stovise Zaba me podsjeca na ERNT kad je bio 850 kn a kesa po dionici imao 1100 kn

-Nasao sam nesto pa da podjelim sa vama.

Ipak nas vezu nekakvi zajednicki interesi.  Inace ne bi bili ovde,zar ne?

 

-Ako isplacuje otpremninu vecinski vlasnik, i ako se dionicom nije trgovalo manje od 1/3 radnih dana, OTPREMNINA NE MOZE BITI MANJA OD PONDERIRANOG PROSJEKA SVIH CIJENA OSTVARENOG NA BERZI U ZADNJA 3 MJESECA.

 

Znaci, preostaje pitanje-Dali se dionicom trgovalo manje od 1/3 radnih dana na berzi??

 

Smatram da nije ali nisam siguran 100%.

 

*posmatrac,

provjeri da li ti je to bosanski ili srpski text, hrvatski sigurno nije…inače ako ide squeez a dionice su izlistane na burzi onda se primjenjuje zpdd a kada dionice nisu uvrštene onda se to radi po ztd kako sam ti postao u postu iznad…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

#Barbosa

 

 

procjeni sam

 

https://www.mazars.hr/Naslovna/Uvidi/Novosti/Financijske-novosti/Istiskivanje-manjinskih-dionicara-Squeeze-out

ok kokega, u tvome postu se vide neki istočni pojmovi pa sam stoga pretpostavio da možda  domena nije iz hr.

 

također, ovo što si naveo je u slučaju istiskivanja a pbz namjerava napraviti povlačenje dionica sa uređenog tržišta a ne istiskivanje, kada i ako će jednog dana raditi istiskivanje, kako dionice više neće biti uvrštene na tk,  onda  će morati biti neka procjena…za sada, za aktualni delisting su uzeli ponder 832,45 kn po dionici za one dioničare koji glasuju protiv Odluke i koji zahtijevaju od Banke da Banka preuzme njihove dionice i to je to…

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/PBZ/COI-PBZ-164d2518111e19568227a13d36086b42.pdf

 

 

 

 

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa

Imam dionice Crora, čak dobivam lijepu dividendu,20 posto od zadnje cijene koja je bila 100 kn. Kako bi se to moglo prodati?

fakat ne znam, da ponudiš dioničarima ili oglasnik a ako je dividendna, pa zašto bi i prodavao…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

nije ni cudo da povlace dionice kad imaju toliko kesa po dionici za isplatiti

Ali ne 100 kn, nego recimo 300. I pred preuzimanjem su, istina već 10 g. 😂

New Report

Close