PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jutros sam racunao…830kn

Rastimo zajedno...

Zašto se onda trguje po 815,ako se može dobiti 830 za 4 mjeseca po istiskivanju🤔🤔

Spominje se delistiranje i otkup dionica od onih koji glasaju protiv.

Iako sam protiv ne mislim glasati protiv tako da mi dionice ostaju do daljnjeg (prodaje ili eventualnog istiskivanja….)

Tri mjeseca prije objave. Ne gledate dobar datum i zanima me tko je tu od vas izračunao ponderirani prodjek.

bokyklc, 09.03.2021. u 14:38

Spominje se delistiranje i otkup dionica od onih koji glasaju protiv.

Iako sam protiv ne mislim glasati protiv tako da mi dionice ostaju do daljnjeg (prodaje ili eventualnog istiskivanja….)

Ako glasas protiv nece te automatski isplatiti. Imas nakon upisa skupstine jis 2 mjeseca da podneses zahtjev da te isplate. Bez zahtjeva nesmiju isplatiti.

Ovo je “samo” odlazak sa burze i isplata onima koji se s tim ne slazu…ako dodje do istiskivanja a lako da hoce..cijena moze bit drugacija..Drustvo nakon sto nije na zse vise ne podljeze pod zakon o trzistu kapitala i ne mora se obazirat na nikakve pondere.. prosjeke..

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Drage kolege prije bilo kakve odluke o prodaji imaj te na umu da nakon glavne skupštine banka će na računu zadržane dobiti imati 570 kuna keša po dionici!

Nedavno sam i ja dvoio o prodaji,ali sam nakon pažljivog čitanja poziva na glavnu skupštinu odlučio da ću ih čuvat do kraja!

Ovo je samo moje razmišljanje,nikakav nagovor ni na prodaju ni na kupnju!

Parica, 08.03.2021. u 16:15

Jutros sam racunao…830kn

 

Svaka cast na izracunu !

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/36154

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

-Sta ako ne odem na skupstinu banke i ne glasam?

Hoce li mi ponuditi otkup ili ne?

-Zanima me cijena istiskivanja u poredjenju sa cijenom delistiranja.

Koja bude veca?

posmatrac, 10.03.2021. u 18:09

-Sta ako ne odem na skupstinu banke i ne glasam?

Hoce li mi ponuditi otkup ili ne?

Nece…tad mozete prodavati samo na njuskalu ili preko hita otc…

Ali moze se ocekivat ubrzo i squeeze out pa ce vas morat isplatit i to po “fer” cijeni…

Rastimo zajedno...

Parica, 10.03.2021. u 19:18

 





posmatrac, 10.03.2021. u 18:09



 

-Sta ako ne odem na skupstinu banke i ne glasam?

Hoce li mi ponuditi otkup ili ne?

 



 

Nece…tad mozete prodavati samo na njuskalu ili preko hita otc…

Ali moze se ocekivat ubrzo i squeeze out pa ce vas morat isplatit i to po “fer” cijeni…

 

 

Hvala.

Ta ‘fer ‘  cijena je navodno na osnovu elaborata ali ne znam cijeg.

Ako je istina da imaju 540kn kesa po dionici onda bi po nekoj logici ‘fer’ cijena bila daleko veca od sada cijene.

Kolega u pozivu na glavnu skupštinu vam fino piše nakon pridodavanja ostvarene neto dobiti za 2020 na računu zadržane dobiti će se nalazit 10 868 075 970,00 kuna!

Samo se čeka da HNB ukine ili možda ublaži odluku o zabrani isplate dividende koja je na snazi mislim do 01.01.2022

Nesumljam u to da će se vlasnici banke nakon toga dobro počastit….

i po Vama ispada da se sada isplati kupiti PBZ onda zbog buducih dividendi……

Prije podjele dividende mogu otkupit vase dionice po cijeni koju oni odrede i onda dividendu podjelit..i ne mozete im nista

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close