PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a vjerojatno samo mazohisti [smiley]
ali ja je skupljam po malo pa kad trezor krene skupljat prodam i nešto se zaradi nije za brzu zaradu ali na kraju bude nekog plusića
i tako u krug [rolleyes]

mi smo ipak zemlja slučaj

http://www.jutarnji.hr/cudo-se-dogodilo-splicanin-ante-dadic-je-prvi-hrvat-koji-je-pobjedio-bankare/995194/

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ZSE: PBZ zbog dividende porastao 3,52 posto, pa stavljen na promatranje

Redovan promet Zagrebačke burze danas je iznosio 12,2 milijuna kuna, a vrijednost dioničkih indeksa je pala, Crobexa za 0,11 posto, Crobexa10 za 0,18 posto.

PXL Crobex je trgovanje tako završio na 1.752,16 bodova, a Crobex10 na 978,66 bodova. Nešto se više danas trgovalo dionicama HT-a, Ingre i Ericssona Nikole Tesle koje su jedine imale više od milijun kuna prometa. Dionicama HT-a ostvareno je gotovo 2,1 milijun kuna prometa, a cijena im je porasla za 0,04 posto, na 226,60 kuna. Dionica Ingre poskupjela je za 5,24 posto, na 5,82 kune, s prometom od 1,7 milijuna kuna. Dionica Ericssona Nikole Tesle izgubila je na cijeni za 1,95 posto i trgovanje završava na 1.199 kuna, uz promet od 1,5 milijuna kuna. Među trgovanijim dionicama cijena je pala i dionicama Petrokemije za 2,01 posto, Đuro Đaković Holdinga 0,27 posto i Vupika 3,03 posto, na jučerašnjoj je razini ostala dionica Ine, a cijena je porasla dionicama AD Plastika za 0,17 posto, Zagrebačke banke za 4,74 posto, itd.

Porasla je i cijena dionice Privredne banke Zagreb i to za 3,52 posto, a Zagrebačka je burza tu dionicu danas svrstala u segment promatranja radi prijedloga dividende u iznosu od 29,90 kuna po dionici. PBZ je, naime, danas objavila da su Uprava i Nadzorni odbor utvrdili prijedlog odluke o upotrebi prošlogodišnje dobiti te da glavnoj skupštini Banke, koja će se održati 29. ožujka, predlažu isplatu dividenda od 29,90 kuna po dionici. Na dividendu će se obračunati porez sukladno važećim propisima, a bit će isplaćena najkasnije do 28. svibnja 2012. godine, naveli su iz PBZ-a.

(Hina/pd)

Prošle godine smo trebali otvarati žiro račune zbog dividende. Sad žiroi više ne trebaju. Gdje će nam sada isplatiti dividendu i da li sami moramo opet slati naše podatke. Hvala!
P.S. Nemam nijednu drugu dividendnu dionicu pa nisam u toku.

Ako imate bilo kakav račun otvoren u PBZ banci onda ide sve automatski, barem je kod mene teko bilo dosad, a za druge banke neznam.

Imam i tekući i žiro. Neznam sad da li će oni sami izabrati kuda da stave.

Sjela dividenda na PBZ-ov žiro račun 25,88kn po dionici ( dividenda je 29,90 kn po dionici).

Možda bude reinvestiranja u dionicu. AZ je već počeo


Sjela dividenda na PBZ-ov žiro račun 25,88kn po dionici ( dividenda je 29,90 kn po dionici).

meni nije, imam i tekuci i ziro kod njih, dionicu imam od sijecnja, wtf se desilo?

Kakve su to sad idiotarije s dividendom? Zar se lova ne mora isplatiti na onaj račun koji je registriran u SDKK?

uh, ajde da dignem temu iz naftalina.
po mom proračunu i ova dionica bi trebala uću u crobex.
što je dobro za dionicu, jer će dići cijenu i likvidnost,a i indexni bi trebao kupiti nešto.

je li još netko računao?
hvala

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

I po mom nekom izračunu bi trebao uć

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

jel jos ko skuplja ovo trenutno?

evo ja sam nedavno ušao u PBZ – bankama ide dobro plus očekujem dividendu!
komentari?

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];

Kad se prošle godine saznalo za dividendu?

New Report

Close