PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ispada da je zadržana dobit po dionici 253,67 kuna, a cijena trenutno 295 kuna.
Jel ima logike?

4.838.605.247,15 zadržana dobit
19.074.769 broj dionica

Ima, ako kupuješ cijenu dionice kupuješ i budućnost. Da su htjeli isplatiti dividendu bila bi cijena 600kn, a tako ti je to sa dionicama danas. Ove godine će sigurno imati daleko manju dobit…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Danas ovdje ogromno iskrcavanje; veliki nalozi – od 100 do 500 kom u sekundi [shocked] i to sve po 300 i 300,01 – ni lipe manje!
Je l’ to Uprava dočekala "svoj dan"? [tongue]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Hmm, danas pred kraj trgovanja cijena dionica većine banaka je porasla (ZABA +10,5%, RIBA +6,2…), ali na PBZ-u se netko iskrcavao i zato smo završili na -2,2%.

Pitam se nije li taj netko možda ranije saznao ovu vijest:

Business.hr/Hina
20.03.2009 17:40

Vlasnica PBZ-a traži pomoć

Talijanska banka Intesa Sanpaolo, treća po veličini u Europi i vlasnica PBZ-a, objavila je u petak da će zatražiti pomoć vlade u visini četiri milijarde eura u sklopu nastojanja da pojača kapitalnu osnovicu …

Vaš link

shvatiše da će banka za svoju vrhušku poduplat a ako ne i … cijenu svoje dionice. ipak ne može svaki direktorčić poslovnice prodavati svoje poklonjene dionice po mizernih 290 kn.

Odluke glavne skupštine, ništa novo.


Ispada da je zadržana dobit po dionici 253,67 kuna, a cijena trenutno 295 kuna.
Jel ima logike?

4.838.605.247,15 zadržana dobit
19.074.769 broj dionica


Zašto ne, ako je u planu da manjinski nikad i ne vide dividendu…

Tek toliko da se zna, PBZ ne planira nikakvo povlačenje sa burze, to možete provjeriti u PBZ, odjela za male dioničare.
I naravno, ne zaboravimo, 23 mil. kuna je namjenjeno trezoru za kupovinu dionica na burzi.. [wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ispada da je zadržana dobit po dionici 253,67 kuna, a cijena trenutno 295 kuna.
Jel ima logike?

4.838.605.247,15 zadržana dobit
19.074.769 broj dionica

Gle bilo je prije par dana/tjedana u novinama – likovi iz banaka se izlajali – nemamo mi tolku dobit koju prikazujemo – to je samo na papiru, kolko god da ovo glupo zvuči kaj sam napisao, al razmislite kaj to znači.
Nemam link, niti se sječam koje novine, večernji jutarnji??


Ispada da je zadržana dobit po dionici 253,67 kuna, a cijena trenutno 295 kuna.
Jel ima logike?

4.838.605.247,15 zadržana dobit
19.074.769 broj dionica

Gle bilo je prije par dana/tjedana u novinama – likovi iz banaka se izlajali – nemamo mi tolku dobit koju prikazujemo – to je samo na papiru, kolko god da ovo glupo zvuči kaj sam napisao, al razmislite kaj to znači.
Nemam link, niti se sječam koje novine, večernji jutarnji??
[/quote]

Tako je, to je samo na papiru, pitanje je koliko je u tome teško naplativih kredita i nenaplativih, jednog dana kad krene čiščenje, tada če bit drž gaće, ovo sad sve izgleda sjajno i bajno….

Banke u čitavom svijetu su u velikim problemima, logično je da su onda i naše. Banke koje posluju u Hrvatskoj a zovemo ih našima u stvari su samo filijale stranih banaka. I njima služe kao samoposluživanje. To je najveći teret i problem banaka u RH. Mi još nismo imali nikakvih problema u bankarskom sektoru ali nam strane agencije svejedno spuštaju kreditni rejting (ZABA i HABOR). Slučajno? Nije! Oni znaju puno više nego što mi znamo. Situacija nije dobra i jedino što se možemo nadati da će se stanje u Americi i Europi popraviti i da nas neće jako zahvatiti. Zaduženi smo preko glave, zadužujemo se i dalje i ako ovako nastavimo a stranci odluče da nam više neće davati lovu upadamo u velike probleme. Može se očekivati da bi tada kuna prilično izgubila na vrijednosti, krediti bi bili još skuplji a dugovi veći. Trenutno ovisimo o strancima i ne vladamo svojom sudbinom, a moglo bi biti još i gore. Krajnje je vrijeme da se probudimo i da počnemo trošiti samo onoliko koliko imamo. A ako ne? Budemo vidjeli…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Ispada da je zadržana dobit po dionici 253,67 kuna, a cijena trenutno 295 kuna.
Jel ima logike?

4.838.605.247,15 zadržana dobit
19.074.769 broj dionica

Gle bilo je prije par dana/tjedana u novinama – likovi iz banaka se izlajali – nemamo mi tolku dobit koju prikazujemo – to je samo na papiru, kolko god da ovo glupo zvuči kaj sam napisao, al razmislite kaj to znači.
Nemam link, niti se sječam koje novine, večernji jutarnji??
[/quote]

Tako je, to je samo na papiru, pitanje je koliko je u tome teško naplativih kredita i nenaplativih, jednog dana kad krene čiščenje, tada če bit drž gaće, ovo sad sve izgleda sjajno i bajno….
[/quote]

To nije točno.
Banke provode rezervacije sukladno zakonskim propisima i međunarodnom standardima.
Na mjesečnim razinama.
Tu spadaju i operativni rizici.

KAda dođe do pogoršanja naplate, problem će imati najveća banka u HR – ZABA.
Zašto.
Deca draga, PBZ i većina ostalih banaka su svoje kredite po odobrenju istih tj. izjave o suglasnosti zapljene sa ovršnim klauzulama slali odmah poslodavcima i time ušle u redosljed.
U isto vrijeme ZABA je i još uvijek tako radi, otplatu kredita putem trajnih naloga.
Tek kada kredit dođe u neuredno stanje tada ide izjava sa ovršnom klauzulom. Ali tada će im biti kasno, naime građani ionako imajuj kredite u više banaka i plače su im već opterečene.
Prošle godine se mjenjao ovršni zakon, banke više ne mogu plijeniti cijelu plaču.

Inaće u HR je naplativost kredita još uvijek na zavidno visokoj razini.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nije druk ali ovo s dobiti može biti problem.
Naime, poslovni partner iz Španjolske mi je pričao kako im je raslo tržište nekretnina prije krize, ljudi su imali po nekoliko kartica i bili u kreditima i minusima do grla (zvuči poznato). što se dogodilo, cijene nekretnina su se prepolovile, ljudi došli u probleme i ne vraćaju kredite. Bankama je problem što niti mogu niti žele prodati nekretnine u pola cijene, a ne mogu naplatiti kredite pa su počele osnivati svoje agencije za trgovanje nekretninama. Kako će priča završiti još se ne zna.

Ovdje upišite svoj komentar…

[i]Prodajte svinjske polovice i kupujte zlato![/i]

Privredna banka Zagreb (ZSE:PBZ-R-A) navodi da ove godine bilježe pad plasmana stanovništvu od 50 posto, što tumače oprezom građana da ulaze u kredite i dugoročno stambeno zaduživanje. Ostale banke također ističu smanjen interes za kredite, ali uz previsoke kamate banke od klijenata traže i dlaku u jajetu.

http://seebiz.eu/hr/banke/krediti-u-pbz-u-ove-godine-pali-cak-50%25!%3f,43440.html

Privredna banka Zagreb osnovala INTESA SANPAOLO CARD

Dioničko društvo Privredna banka Zagreb (ZSE:PBZ-R-A) zajedno sa ostalim osnivačima Intesa Sanpaolo Holding International S.A. Luxembourg i Banka Koper d.d. Koper, Slovenija osnovala novo društvo INTESA SANPAOLO CARD d.o.o. za kartično poslovanje. INTESA SANPAOLO CARD d.o.o. za kartično poslovanje osnovano je s temeljnim kapitalom od 7.437.400,00 kuna, a osnivači sudjeluju u sljedećim omjerima: Intesa Sanpaolo Holding International S.A. Luxembourg 50,03%, Privredna banka Zagreb d.d. Zagreb 33,74% i Banka Koper d.d. Koper 16,23%. Svi osnivači su članovi Grupe Intesa Sanpaolo.
http://seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-ht-u-polovina-prometa-i-rast-na-208-kuna,43470.html

New Report

Close