OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

poruka s aska je jasna, ne zalijećite se na nas
a čim zatreba love za nešto drugo, osloboditi će se još 200-300k trejderskih

6,05 ima 7 naloga ali to više ne pali, svaka korekcija je novi ulazak

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

da ne kažete da samo prosipam crnjaka…

interesirao sam se oko obveze ponude za preuzimanje i odgovor je slijedeći

ukoliko ht i zaba nastupe zajednički na natječaju tj. ht nastupi kao agent zabe, za ponuditelja svakako nastaje obveza objave ponude za preuzimanje (jedino ht ima nalog regulatora na koji bi se ponuditelj po zpdd mogao pozvati na isključenje od obveze objave za preuzimanje dok zabi takva obveza nije naložena), s time da u ponudi mora ponuditi višu cijenu ukoliko je ponderirani 3mj. prosijek na tk veći od cijene postignute na natječaju.

ukoliko ht nastupi samostalno, bez zabe, tada ponuditelj nije u obvezi objave ponude za preuzimanje nego tek kada pređe kontrolni prag 25%+1

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@ja-sam: Od 7 naloga..120k komada trenutno


da ne kažete da samo prosipam crnjaka…

interesirao sam se oko obveze ponude za preuzimanje i odgovor je slijedeći

ukoliko ht i zaba nastupe zajednički na natječaju tj. ht nastupi kao agent zabe, za ponuditelja svakako nastaje obveza objave ponude za preuzimanje (jedino ht ima nalog regulatora na koji bi se ponuditelj po zpdd mogao pozvati na isključenje od obveze objave za preuzimanje dok zabi takva obveza nije naložena), s time da u ponudi mora ponuditi višu cijenu ukoliko je ponderirani 3mj. prosijek na tk veći od cijene postignute na natječaju.

ukoliko ht nastupi samostalno, bez zabe, tada ponuditelj nije u obvezi objave ponude za preuzimanje nego tek kada pređe kontrolni prag 25%+1

Dobro jutro. Još kad skontas da bi kupcu bilo besmisleno kupiti samo paket od HT (dakle, prodaje se zajednički paket zbog čega je i ugradjena drag-along opcija) možda nešto i bude od tebe. Iako iskreno, na ono sto si do sada piskarao, sumnjam.

tajođer, nastavno na prijašnji post, dotični pravnik smatra da procjena koju je naložila agencija tehnički ne treba imati neke veze sa ponudom dionica opte na međ. javn. natječaju jer je za istu potrebno izraditi prospekt

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Nema teoretske šanse da dođe veći ulagač i odluči se kupiti cca 17,41% od HT-a. Što može s tih 17,41%? Upravo zato dionice ZABA-e idu u paketu.


tajođer, nastavno na prijašnji post, dotični pravnik smatra da procjena koju je naložila agencija tehnički ne treba imati neke veze sa ponudom dionica opte na međ. javn. natječaju jer je za istu potrebno izraditi prospekt

Za sto je potrebno izraditi prospekt?

Nema dokapa, prodaju se postojeće dionice. Za to nije potreban nikakav Prospekt.

Procjena je sastavni dio prodajnog procesa da neovisni procjenitelj utvrdi vrijednost da se ne bi kroz neki triper aranžman ugovorila prodaja. Dakle, procjena je defacto cijena “ispod koje se ne ide”.

Mora se dosta dionica potrošiti da se spusti cijena i posije panka. Svaki sljedeći pokušaj ima manje uspjeha jer je obrazac očitiji. Evo prosječna se i dalje drži visoko na 5,82.

od 5,60 do 6,05 na prodaji je preko 200.000 dionica (1,3 mil.kuna)

mnogo na prodaji…118 000 na 6.05

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Procjena pokazuje okvirnu cijenu i bazu za ponude. Teoretski, ako ponudjena cijena na natjecaju bude ispod procijenjene cijene, HT i ZABA mogu odbiti prodati. Ali je jako malo vjerovatno da će netko ponuditi cijenu na javnom natječaju manju od procijenjene cijene.


Ma manipulacija obicna, al ne ide po planu. Regulator je i prethodno upoznat sa slicnim izvedbama. Nadam se da ovaj put neće “promašiti gol kod ovakvog nabacivanja”!

Samo neka manipuliraju s nalozima, vidjeti ćemo dokad će im regulator to dopustiti.
Bilo je ovdje toga dosta i ranije , danas su vidjeli da nema baš rezultata pa su pojačali ask da probaju prepasti male malo više jer nije bilo očekivane rasprodaje.
Vidjeti ćemo, vrijeme ide..

Naravno da onima koji kupuju nije odgovaralo da AZTN potvrdi da je predana prodajna dokumentacija sa procjenom vrijednosti, jer je to potvrda da prodaja ide svojim tokom te isti više ne mogu više hvatati u mutnome nesigurne.
Smatram da, kao što smo stisli AZTN da obavijesti javnost o toj činjenici, da trebamo tražiti od HANFE da se uključi i da naloži da se treba objaviti cjenovno osjetljiva informacija a to je procjena vrijednosti.
Po meni, tada bi ovi što pokušavaju štopati dionicu raznim igricama bili izuveni iz cipela jer bi cijena skočila blizu cijene procjene..

Vidjeii smo na primjeru danas da 100K dionica stavljenih na ask ima puno veći utjecaj na cijenu i trgovanje dionicom toga dana na burzi, nego stotinu postova na ovom forumu.

New Report

Close