OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li će biti javna procjena Optime ?
Ili će to biti samo za potencijalne kupce dostupno?
Ako je bila 7,4 kn kod spajanja sa H1…..koliko bi sad trebala biti?

Za elaborat ne znam, ali natjecaj je svakako javan i medjunarodni. Ne znam kako bi to moglo biti tajno. To ne postoji.
A isklicna cijena ce biti nekoliko puta veca nego ova sad na ovoj zabokrecini od burze.
Sadasnja je 1 Ebitda. Eeeejjj!!??!!

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

U svibnju je skupstina, a u srpnju procjena. Imate priliku doci na skupstinu i pitat i saznat sve.

blaurot:procjena nebi trebala bit ispod 10 kn…..pričekajmo još malo..brzo cemo saznat…

O kakvom vi FI pričate, da FI ima iakav utjecaj na cijenu nakon sjajnog 4q cijena bi se bar pomaka sa 1.6 a ono nastavila tavorit još tjednima. Ovdje se na cijena namjesta od početka i bit će onako kako igračima paše, u toj igri možete nešto ustipnuti ako vam se posreci kao npr onima koji su nedavno uletili na 1.6 I prodali većim optimistima. Ja sam svoje već davno prodao i rekao sam to ovdje javno, samo želim upozoriti da je ovakvih priča i postova o rastu bilo i na tehnici po 220 kn kad je rasla sa 120 kn u par tjedan, puno je ljudi pogubilo lovu tada zahvaljujući drukerskim postovima u kojima je prednjačio kolega Migra, tako da uvijek treba sagledati i drugu stranu medalje. Nije sve bajno i krasno ma koliko se činilo na prvu. Ako ne vjerujete pitajte one koji su vjerovali u boom građevinara i tehnici koja ide na x3 sa 240…

@mrcash
Naravno da svako ulaganje nosi određeni rizik…u redu je da ste prodali ali uspoređivati jednu Tehniku sa Optimom doista nema smisla.

2010 bnet je imao cca 200 mil prihoda, 49 mil. EBITDA i cca 50.000 korisnika. A prodani su za 93 mil eura ili cca 14x EBITDA
Optima bi mogla pred prodaju tj u 2019 imati u odnosu na bnet prihode×3, EBITDAx4, a korisnika x4…meni to izgleda kao veliki potencijal. Ipak pričekajmo prodaju pa da vidimo.

..inace za one koji ne znaju, 93 miliona eura je trzisna kapitalizacija Optime na cijeni dionice od 10ak kuna i zato tih 10 kuna ne bi trebala biti nikakva gornja granica, kada je izjesno da Optima vrijedi znacajno vise…


2010 bnet je imao cca 200 mil prihoda, 49 mil. EBITDA i cca 50.000 korisnika. A prodani su za 93 mil eura ili cca 14x EBITDA
Optima bi mogla pred prodaju tj u 2019 imati u odnosu na bnet prihode×3, EBITDAx4, a korisnika x4…meni to izgleda kao veliki potencijal. Ipak pričekajmo prodaju pa da vidimo.

Ovo bi sugeriralo Optimu na 40 kn.
Što zvuči pomalo suludo.
Ali nikad ne znaš kako stvari mogu ispasti iliti koliko nešto nekome vrijedi kad gleda dugoročno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Je li bnet imao pola milijardi kn dugova ?

Izračunaj cca 10 EBITDA što je realno minus neto dug

To je nekih 200 mil Eura za Optimu….što je ok cijena

Volume accumulation distribution indikator je na tromjesečnom i mjesečnom grafu pri plafonu.
Što nešto govori.

Sutra je FI. Baš me zanima reakcija ulagača sutra.

Ignore: KressoM, delux

Pa i meni se 40 kn učinilo pretjerano.
Zato sam i potaknuo raspravu.
Ovo s 200 mil eur mi zvuči normalnije (znači 10 ebitda minus dug).

Ma dobro, FI je sad prvo iduće.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

zlocesti
Što vam to znači?
Pojasnite malo meni. Ne znam previše.
Hvala!

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close