OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po meni netko veci je kupovao do ko zna koliko par stotina tisuca (sigurno i utjecao na zadnji skok) i ocito mu odgovara ova cijena za solidnu zaradu pa sada iskrcava da pobere, ne cekaju svi sv. petra da pokuca..

što se tice prica o skrivenim nalozima imam i ja jednu.. prije 2-3 dana sam gledao zabu bas na zatvaranju i pred sam kraj se na prodaji otkrio nalog od 30 000..na zadnjoj cijeni 1-2sec i nakon toga je bilo sve ugaseno.. pa mozda je i to nacin ali na kraju trgovanja za viditi nalog naravno ako se ne makne na vrijeme


Tukci na prodaji očito ignoriraju moju zastavicu. Medjutim to govori više o njima nego o zastavici. Slika za ove navijače prema doli koji nemaju pojma šta je zastavica u TA.

Pazite se da ne procuri



Tukci na prodaji očito ignoriraju moju zastavicu. Medjutim to govori više o njima nego o zastavici. Slika za ove navijače prema doli koji nemaju pojma šta je zastavica u TA.

Pazite se da ne procuri

[/quote]
A već je procurilo, tu negdje. Nego ovaj Pat je vjerojatno Bat, a lako je moguće normalno, sto bi značilo da je moguć pad i do 2,30-2,10 ako se realizira. Utješno je jer je to ipak Bullish uzorak. Medjutim meni bi osobno bilo draže ovo iako je ovo bearish. Ali bearish i bullish su ipak na kratkoročnoj bazi.

Ovdje čini se svi mogu o svemu pisati, doslovce, osim mene…
Kolege, pogledajte u knjigu , 125 kn , plaćanje on line, dostava on line.
Od kako redovno gledam u knjigu mirnije spavam.

Možda si samo zločesta?!
Koju knjigu?

@Lulu
Knjigu dioničara Optime .



Tukci na prodaji očito ignoriraju moju zastavicu. Medjutim to govori više o njima nego o zastavici. Slika za ove navijače prema doli koji nemaju pojma šta je zastavica u TA.

Pazite se da ne procuri

[/quote]
Hahaha… vidim da se target odbijanca sve više spušta. Probajte sa 2,50-2,40;)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Bit će vjerojatno suprotno onome sto većina očekuje, i onako kako manjina odluci.

Šta mislite da je Allianz Zagreb d.d. ušao bez razloga…..


Bit će vjerojatno suprotno onome sto većina očekuje, i onako kako manjina odluci.

Forumaši su u procesu prodaje Optime samo promatrači. Odluku donosi ZABA i možda HT. Kolika je vjerojatnost da ZABA proda udjele za manje od vrijednosti konverzije duga? Koliko je realno da HT konkurenciji proda što jeftinije? Po meni malo vjerojatno, da ne kažem nemoguće. Drugo je pitanje hoće li biti zainteresiranih za očekivanu cijenu (>10 kn?)?



Bit će vjerojatno suprotno onome sto većina očekuje, i onako kako manjina odluci.

Forumaši su u procesu prodaje Optime samo promatrači. Odluku donosi ZABA i možda HT. Kolika je vjerojatnost da ZABA proda udjele za manje od vrijednosti konverzije duga? Koliko je realno da HT konkurenciji proda što jeftinije? Po meni malo vjerojatno, da ne kažem nemoguće. Drugo je pitanje hoće li biti zainteresiranih za očekivanu cijenu (>10 kn?)?
[/quote]

Kolika je vjerojatnost?

Tesko je to reci. Zato će se napraviti procjena vrijednosti i onda pretpostavljam temeljem tog dokumenta voditi proces prodaje i zacrtati početna ili okvirna cijena za većinski paket dionica. Ako je tvoje pitanje bilo usmjereno s namjerom da je konverzija dijela duga napravljena po 10 kuna i da Zaba neće proda(va)ti ispod te cijene, to zaista ne znam. Mi ne znamo da li je Zaba radila kakva vrijednosna uskladjivanja po tom udjelu. I ako jest po kojoj cijeni ga trenutno vodi. Ako prodaju tog udjela razmatramo sa poreznog i knjigovodstvenog aspekta.

No, cak i da se eventualno dogodi da prodaja “ne uspije” iz ovog ili onog razloga da se kolokvijalno izrazim “iz prve”, ionako u 2021. godini upravljačka prava HT-a će silom odluke o upravljanju prestati, a Zaba će onda raspolagati svojim udjelom i moći ga prodati samostalno po bilo kojoj cijeni. Obzirom da HT ne može blokirati prodaju i ne moze preuzeti društvo, defacto bi u takvoj situaciji Zaba samostalno odlučivala o novom vlasniku. Do tada, nadam se da će se dio duga vratiti iz poslovanja, ostatak vjerojatno refinancirati, poslovanje dodatno stabilizirati pa će i bez prodaje Optima nositi manji rizik i pretpostavljam vecu vrijednost. Činjenica je da su zbog jake konkurencije i defacto duopola ulaznice za trećeg ili povećanje udjela drugog operatera, znatno skuplje nego prije desetak ili vise godina.

Sve se razvija u dobrom smjeru, kompanija solidno posluje obzirom na trendove i ograničenja, tako da ne vidim posebn razlog za nervozu. Izzy i opušteno.


Šta mislite da je Allianz Zagreb d.d. ušao bez razloga…..

O tome sam i ja razmisljao. Da li je Allianz ulazio sada/nedavno ili je samo ostatak ‘grupe s istim brojem dionica’ svoje prodao pa je Allianz postao vidljiv u top 10? Tko je pratio knjigu?:)

Imate kandidate za ulazak u top 10 koji su kupovali, s jednom transakcijom su in… da li to žele je pitanje?!
Allianz nije kupovao.


Imate kandidate za ulazak u top 10 koji su kupovali, s jednom transakcijom su in… da li to žele je pitanje?!
Allianz nije kupovao.

Da, neki su dosli doslovce na 1 click away.
Akumuliravsi veliku kolicinu i to vecinu toga u zadnjem rastu.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close